• BB

    nevíte někdo, jaký se dělaj nejmenší inbusy a případně, kde bych je v Praze dostal. Potřeboval bych inbus určitě menší než 1 mm, ten mám a zkoušel jsem a je velký, dík

    0 0
    • TinkTink  

      Myslim ze 0,5 a asi jeste 0,75…nebo tak nak…proste zajdi do zelezarstvi a zkus to tam poptat – doporucuju pokud mozno nejkvalitnejsi – ja tedka zacal pomalu inovovat garaz a jeden sroubovak na imbus c.8 me vysel na cca 30,–…

      0 0
    • MTBIKER doporučuje

    • krtek  

      Hele jen tak ze zvedavosti na cem se vyskytuje takovej sroub kterej ma impbus mensi nez 1mm. Na kole to asi neni co. Vzdyt to uz je tak mala dira ze tam ty hrany nejsou skoro znat.

      0 0
      • BB  

        trefa, na kole to není, mám takový multiklíč a na tom to je. Už jsem zjistil, že to není menší než 1 mm, ale je to 1,3 mm. Ta 1 se tam protáčela, ale jak je to malý, tak jsem myslel, že se tam nevejde.

        0 0
        • Joseph de Sax  

          měl jsi tam dát správně asi hvězdičkový…jinak by se ti to neprotáčelo…a­votomtoje.

          0 0
          • TJK  

            inbus a hvezdickovy? spis Torx ne? :-) i kdyz je pravda ze na nekterejch motorkach jsou hvezdicky ala torx ale v palcich, stejne jako inbusy…

            0 0
            • capis  

              Mimo inbusy a torxy existují též hvězdičky.

              0 0
            • se-se  

              je to standard XZN, tedy odlišný od torxu, ale je to málo používaný. Nejspíš ještě u motorových vozidel. Ve strojírenství jsem to neviděl.

              0 0
      • McBlacky  

        na kole snad nejmenší je ukotvení lanka zamykání na RS vidlích.

        0 0
        • Joseph de Sax  

          některé expanzky mají tak malé imbusy, že na to nejsou ani žádné klíče…

          0 0
          • Azmir  

            Třeba epxanzka od tvého močáku.

            0 0
            • martin_bakov  

              jak si strhnes zavit na prostate tak to je s tebou amen :D

              0 0
            •  
              Obsah tohoto příspěvku je blokován.
              0 0
        • Jenda  

          1.5 je napr taky na cudliku na mission controlu, uchyceni lanka na KS sedlovce a nejsem si jistej jestli nebyla i na nytu ve sramackejch kazetach.

          K dotazu zakladatele – mame v praci imbusy rekl bych i mensi nez 0.5 – fakt takovy opracovany vlasy :-)

          0 0
        • Evilcleaner  

          pěkně na p*ču mimochodem:-D

          0 0
        • xshreck  

          na ořechu novatecu mám taky docela malý

          0 0
      • se-se  

        snímače polohy miniaturních elektropbeuma­tických ventilů Festo – ten klíč se k tomu dodává, protože fakt není běžnej.

        0 0
    • xshreck  

      Nářadíčko na telefony. Tam jsou malé torxy, imbusy a všechny orztodivné tvary :) vyšlo to na 200kč, celá velká sada.

      0 0
      • se-se  

        kdes to koupil? Já takový věci miluju.

        0 0
        • Joseph de Sax  

          já si to vyrábím sám…když to potřebuji.

          0 0
          • witmar  

            naštstí to ale nepotřebuješ…

            0 0
            • Vilém  

              Tak v tomto smeru pepovi krivdis. Kdyz jsem videl fota jim vyrabeneho cyklovercajku, tak jsem neveril svym ocim. Provedeni naprosto luxusni a na veky.

              0 0
              • Janes  

                A v tom je ten problém, já Pepovi věřím, narozdíl od mnohých, že je fachman a kolům opravdu rozumí, opravdu, jenže celá jeho další prezentace na tomhle foru poté, co se začal cítit uražený a zneuznaný pro mě tyto jeho hodnoty v podstatě neguje a nedivím se reakcím na jakýkoliv jeho příspěvek, škoda.

                0 0
      • Kosta  

        sakra, já jsem teďka sháněl 5ku torx snad měsíc a půl :-)

        0 0
    • Tomcat  

      nejměnší imbusy a torxy koupíš v „modeláři“. Zvlášť ty co nejsou metrický, ale v anglických jednotkách. Používají se v automodelařině a u RC vrtulníků.

      0 0
    • Martin  

      jaká velikost inbusu se používá u SPD na nastavení síly vypnutí pedálu? buď mám na jednom pedálu ohlodaný vnitřní šestihran a nebo je to nějaká velikost 2,5 bo 2mm je málo a 3 zas moc. a vizuálně se mi nezdá, že by ta hlava byla ohlodaná

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • JSt  

        trojka, takhle z hlavy ;-)

        0 0
      • capis  

        existují inbusy 2, 2.5,3mm a každé pedály jsou jiné, já mám na Shimanech 3mm

        0 0
    • Tomahomo  

      Pro kristovy drahé rány, dívali jste se, vy co radíte zakladateli, na datum založení vlákna?!? Že si Pepek hraje na archeologa to chápu, zase přebral kozího mlíka… :D

      0 0
    • maajkee  

      A co to je vůbec ten inbus? :) To se používá v autobuse nebo co?

      0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
      • hony007  

        Než začneš onemanshow :-D, tak si o tom něco přečti :-D

        http://elektrika.cz/…5.0536551168

        http://cs.wikipedia.org/wiki/Inbus

        0 0
        • maajkee  

          Inbus (též imbus)

          Již v němčině došlo ke spontánní hláskové spodobě do tvaru imbus. V této podobě se výraz rozšířil do dalších jazyků, například češtiny, polštiny, maďarštiny, angličtiny i ruštiny.

          Takže za mně to byl a bude imbus a nebudu to říkat ani psát jinak, protože inbus zní prostě divně :)

          0 0
          • se-se  

            ano tak je to – slovo inbus se prostě nepoužívá – vždy odjakživa a všude imbus

            0 0
          • Martin  

            show must go on :D

            0 0
          • hony007  

            Že tobě něco zní divně, ještě neznamená, že to divné je.

            btw: http://prirucka.ujc.cas.cz/…

            0 0
            • Martin  

              maajkee je východočech, ti mají spoustu divných výrazů (:

              0 0
            • se-se  

              za 30 let ve strojírenství jsem nikdy nepotkal jediného člověka, který by byť jedenkrát označil tento typ šroubu či klíče slovem INBUS. Toto slovo pravděpodobně bude používat někdo, pro koho je to cosi víceméně neobvyklého nebo přímo nového. Je úplně jedno, jestli to divně zní nebo ne, ale není to běžně užívaný výraz – to neukecáte nikdo.

              0 0
              • maajkee  

                No jasný, oni si jen přečetli o původu zkratky, to přeci ale neznamená jak se tomu ve skutečnosti říká a přesně jak říkáš, znám spoustu strojařů a všichni normálně říkaj nebo píšou imbus.

                0 0
                • se-se  

                  no když si dáš googlovat výraz klíče inbus, tak ti google nabídně opravu na klíče imbus, protože se domnívá že jsi se upsal.

                  0 0
                • jIrI___  

                  Když někdo vysloví „inbus“ a „imbus“, tak horkotěžko rozeznám, jestli tam řekl „n“ nebo „m“ :)

                  0 0
                  • maajkee  

                    fakt? to já teda jo, hláska m zní uplně jinak, u hlásky m máš rty u sebe, u n máš rty od sebe, zkus si to :)

                    0 0
                  • se-se  

                    a taky lokotomiva, heliktopéra, nosožorec a klimazitace

                    0 0
                    • maajkee  

                      a cerel a bé en vé :)

                      0 0
                      • se-se  

                        ovšem kralují mražák a sprodlení – to mám husinu jak pralinky

                        0 0
                        •  
                          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                          0 0
                        • Pedro404  

                          Já sem alergickej na to, když přítelkyně řiká hořťice.

                          0 0
                          • Janes  

                            Ani verliba není k zahození :-) sakra, teď nevím, nemá tam být Y ??

                            0 0
                • Joseph de Sax  

                  to je proto, že jinak myslí a jinak chodí…

                  0 0
    • BB  

      díky všem po devíti letech za vyčerpávající odpovědi. Nějak jsem se s tím už asi popral, teď už používám pouze největší imbusy, neb bych na to na starý kolena neviděl

      0 0
    • Pedro404  

      Abych to rozseknul, vypadá to, že to tu eště nikdo nenapsal – standardní imbusy v mm podle wiki:

      0.7, 0.9, 1.0, 1.25, 1.3, 1.5 mm

      2 až 6 mm po 0.5 mm

      7 až 22 mm po 1 mm

      24, 25, 27, 30, 32, 36, 42 a 46 mm.

      0 0
      • Joseph de Sax  

        ve Vítkovicích mají inbus 120, akorát, že ho na kole už neuvezeš…má 300kg..

        0 0
      • standa.nera  

        A kde v Praze seženu ty nejmenší?Mám zkusit toho modeláře?

        0 0
        •  
          Obsah tohoto příspěvku je blokován.
          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.