• Lister

    Nazdar lidi. Moje přítelkyně si chce koupit helmu a dámské sedlo na kolo. Ta helma by měla být tak do 1500, ale čím míň tím líp. Nejezdí nijak moc, jen občas a turisticky. Barva by měla být modrá. Nemusí jít přímo o dámský model. Po dlouhém přemlouvání taky souhlasila s nákupem dámského sedla. Moc se jí nelíbí ta šířka toho sedla, ale pohodlí ji snad přesvědčí. Teď jezdí na úzkém a celkem tvrdém pánském. Už si na něj celkem zvykla, ale není to úplně ono. Cenový limit je ale přísný – mělo by to být tak do 500. Vím, že to není moc, ale třeba se něco najde. Modré doplňky opět výtány. Pokud máte nějaký dobrý tip tak sem s sím. Díky moc.

    0 0
    • Alik  

      pritelkyne ma helmu od METa za 1400,– a je mnohem lepsi nez ta moje za 1700,– od Manga (je ale 4roky stara:) Za ty prachy mas dnes in-mold technologii-dost podstatna zmena oproti drivejsim helmam. Co se tyce barvy, tak nechapu, proc na tom tak lpi..? Nejdulezitejsi je, aby ji ta kokoska sedela! Kdyz vidim rodinku s detmi, kde maj vsichni krome tatika nasazeny helmy misto na hlave tak na zadech, otvira se mi kudla v Camelu:( Sedlo za 500? to tak to cerveny plastovy z trikolky, ne?:) Myslim ze problem bude v obleceni-kvalitni vlozka dela mnoho! ba naopak, sedlo volte radeji pevnejsi nez mekci, na nem nic neujede…

      0 0
      • Lister  

        Skládal jsi někdy kolo nebo kupoval věci pro holku? Jestli ne tak nepochopíš, že nejdůležitější je vždycky barva a pak až funkce. Prostě třeba červená helma a modré kolo je naprosté společenské zesměšnění. U toho sedla určitě něco tvrdšího. Nechci koupit žádnou brutálně širokou mněkkou mrchu. Pokud by někdo věděl o dražším sedlu, které je ale hodně dobré tak a? napíše, zbytek bych klidně doplatil já, hlavně a? je spokojená. Pokud se ozve některá z holek tak to uvítám dvojnásob. Mi chlapy o tom můžem dlouho diskutovat, ale moc praktického asi nevyřešíme.

        0 0
        • cholis  

          Tak zas ne kazde holce jde v prvni rade o barvu:) Helmu nevim, tu myslim neni problem sehnat. Ja osobne nerozlisuju panske a damske sedlo – ted jezdim na dva roky starem Velu (kupovala jsem ho za nejakych 550,–) a jsem max. spokojena. Aby taky ne, kdyz predtim jsem sedela na original author sedle, ktery bylo tvrdy jak prkno:)

          0 0
          • Lister  

            Neříkám, že každý, ale mojí jo.

            0 0
            • gomolka  

              helma: Cratoni Heli iceblue

              • Quick Turn upínací mechanismus
              • 8 odvětrávacích otvorů
              • In-Mold technologie výroby
              • bezpečnostní reflexní prvky
              • univerzální velikost
              • hmotnost 280g

              cena: 1370,–Kč

              … ale modrý sedlo ? :o)

              0 0
              • Lister  

                Nemyslel jsem celé modré. Ale třeba modré ochrané plasty proti odření apod.

                0 0
                • gomolka  

                  já chápu, ale i tak … :o) něco dělá selle-italia … ale momentálně předělávaj stránky, tak uvidíš prd :o(((

                  0 0
                • McBlacky  

                  na bikestore za 390 soffati modro-černé…to je asi nejlevnější co jsem viděl… helmu bych klidně koupil author (nezabíjejte mě) letošní modely jsou už jinde, cena do 800kč a ty modro stříbrný jsou i designově v pořádku

                  0 0
                  • Lister  

                    Nevím proč by tě někdo měl kamenovat za to, žes navrhl toho authora. třeba tu helmu spirit bych se vůbec nestyděl vozit a vzhledem k tomu, že ta moje už je hodně obouchaná, tak možná taky koupím. Ještě se uvidí.

                    0 0
                    • Lister  

                      Sekl jem se. Vybral bych si Instinct.

                      0 0
    • Pepazdepa  

      Takže za prvé: helma je už dnes přežitek, ale to jsme si řekli na mých školeních.. Dnes je in šátek! Chrání, saje, vlaje, hřeje, sluší… Čtyři z pěti Pepů, doporučují šátek!

      Takže za druhé: doporučuji sedlo vzduchové. Pravda, že je spíše dámské, ale o to tu jde. Sedlo se dá dofouknout na určitý tlak a tím si reguluješ tvrdost! Jde foukat i do jistých rozměrů. Jde o max. pohodlí dámského zadečku a za málo peněz.. Ovšem na 500kč zapomeň.. Stojí ± 958Kč! Co by si pro ni neudělal ne?

      0 0
      • McBlacky  

        doporučí 4 z 5, ten pátej je tuhej, páč to zatáh po pádu bez helmy… vzduchový sedlo, na trhu je to již dost dlouho a kolik se jich vozí? takže to asi k jejich super funkci a vymakanosti :-)

        0 0
      • vlk  

        vzduchový je nanic-to tak akorát aby chytila vlka.přilba je nutnost.Když má někdo rád šátek, tak a? si ho dá pod přilbu.dobré sedlo se dá pořídit až tak kolem 1000–1200.Ale možná by jí sedlo i nějaké levné WTB.Osobně doporučuji sedlo z pravé kůže, ne z umělé.To lépe větrá a šance dostat vlka je menší.Kvalitní cyklokra?asy s vložkou jsou samozřejmostí.

        0 0
        • MartinXC  

          Ještě líp větrá a odsává tenká kevlarová tkanina na potahu. Navíc v zimě nezmrzne, jako kůže, když na chvíli ze sedla slezeš.

          0 0
          • vlk  

            tak to jsem nevěděl.Zatím jsem se s kevlarem setkal u sedej jen po bocích-jako ochrana proti prodření.Pokud to byl tedy kevlar.

            0 0
            • MartinXC  

              Třeba Gipiemme dělá sedla komplet potažená kevlarem. Je na pocit docela jiný, než ty „ochranářské“ kevlarové tkaniny.

              0 0
    • Honza-HK  

      Co se sedla týče, vykašli se na vzduchový a nekupuj širokou měkkou bačkoru. Já jsem svojí půlce koupil Pellse Lady a totální nadšení. Jukni sem http://194.228.218.52/…/default.asp?…

      0 0
      • gomolka  

        moje řeč … je to ale věcí každá „prdelky“, moje přítelkyně třeba dámský sedlo nemusí, asi ji obstarám tenhle kousek přímo z mýho obchůdku :o))) http://www.best4bike.com/tip7.html … ale pokud trváš na té modré … :o)))

        0 0
    • MartinXC  

      Sedlo: vysvětli jí, že nevhodným sedlem (za málo peněz) se poškozuje sama (pozdější inkontinence atp.:-). Jedno s velice oblíbených dáýmských sedel je fy Selle Italia – Flite TransAm Lady. Cena kolem 1.500,–

      0 0
    • SELMIRA  

      Na Bikestoru mas taky damsky Gira. Za DOBROU cenu 980,– penez a to v barve mj modre. ;o)

      0 0
    • bif  

      Nevím, jakou má tvoje holka hlavu, ale mohla by vyzkoušet přilbu Author Reflex – lehoučká 220g, dobré větrání, dobré upínání – barva modrá nebo červená, cena cca 800Kč. Bohužel na moji hlavu trochu úzká, tak jsem skončil na MET ATOM.

      0 0
    • MARYS  

      Kup jí dámský sedlo od Authora (ASD-L30 Crn) za 450,– a máš to. Za ty prachy je dobrý.

      0 0
    • Siddha  

      Ted sou super slevy na Bellky a Gira – slusny kokosy dostanes od 700 Kc coz je bomba, jdi do nejakyho vetsiho obchodu a neco vyberete…

      0 0
    • Lister  

      Hlásím výsledek nákupu. Tak přilbu jsme koupili Giro Mira, což je obdoba Mtb přilb Skyline jen bez štítku. In mold, 16 otvorů, 12 stovek. Co mě ale fakt šokovalo bylo, že je o 3 stovky levnější než ten skyline a liší se jen tím štítkem. Myslím že to bude v pohodě, protože já vozím tu bajovou a jsem spokojen. Sedlo jsem koupily Velo Plush. Není to přímo dámské, ale je širší a kratší než to co má teď. Mě přišlo hodně měkké, ale sedla si na tom v obchodě a chrochtala blahem, že se to nedá srovnat s tím co má teď. Otázka je co delší tra?ě, ale uvidíme. Zabodovalo taky designem, protože má celé boky modré. Když bude dělat problémy tak ho vyhodím a koupím něco dražšího. Díky všem za názory. Konečný výsledek se bohužel formoval hlavně podle toho, co bylo v obchodech, ale s tou helmou jsem spokojen, to sedlo je zatím otázka, ale třaba to bude bez problémů.

      0 0
      • blue.sun  

        S Velo Plush chybu neuděláš, i když se zdá být měkký. Měl jsem možnost na něm během dvou dní najet přes 200 km a pak byl problém sednout si zpátky na moje sedlo od Treku:)))

        0 0
        • vlk  

          ono tech velo plush je moc typů, ale obecně nedoporučuji.pří­telkyně si ho koupila a pěkně nadávala.Moc úzké sedlo.A díky tomu že je měkké tak v předu jde při posezu dost cítit jakoby tvrdý výstupek v místě kde jsou uchyceny lyžiny.

          0 0
      • Lister  

        Jen těch otvorů o té přilby je 10, nevím proč jsem si mylsel že 16.

        0 0
    • Medi  

      Taky řeším sedlo pro manželku. Nabízeli mně dva typy s dírou a gelem co je lepší?

      0 0
      • rock  

        Taky by mne docela zajímalo, co Ti tady poradí. Tuhle otázku už jsem slyšel víckrát, ale nikdy ji nenásledovala konkrétní odpověď. Já bych se asi přikláněl ke gelu, ale stejně ze všeho nejvíce záleží na intimních partiích Tvé choti …

        0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce