• repa

    Když jsem měnil destičky , tak kolega omylem několikrát zmáčknul páčku a vytekla kapalina . Tak jsme tam nalili original kapalinu do Schiman. (nějaký minerální olej)Brzda začala brzdit , ale u páčky přes tu gumičku začal prosakovat olej . Sehnal jsem novou gumičku (nákupka 450,.!)Když jsem je chtěl prohodit , tak jsem zjistil , že ta původni gumička je naleptaná.Volal jsem proto do obchodu kde jsem kolo koupil a? mě poví co tam lejou . Říkali , že normálni brzdovku z auta .Koupil jsem DOT4 , system napustil a nebrzdilo to vůbec . Tak jsem to vzdal o kolo zavezl do obchodu a? to opravi oni . Zjistili , že je gumička zas naleptana a že musí použit originál kapalinu Hayes .Mimochodem už ji scháněji 3 týdny . Tak zatím jezdím jenom s přední.Prosím poraďte .

    0 0
    • Tomcat  

      Hele co to je za pohádku. Minerální olej co je v Shitmano ti naleptá kroužek ,ale brzdovka co je u Haes ne?

      Případně .když jsem měnil destičky , tak kolega omylem několikrát zmáčknul páčku a vytekla kapalina ..... to se dělá jak.

      …Koupil jsem DOT4 , system napustil a nebrzdilo to vůbec…

      Buď v tom máš zmatek, nebo nechceš přiznat jak to bylo doopravdy…Takže ještě jednou a pořádně jako to bylo?

      0 0
      • repa  

        To by mě taky zajímalo jaký je rozdil mezi kapalinou od Hayes nebo kapalinou co se leje do Schiman . To že tam musí být Hayes mě tvrdili u Yogiho . Asi to neumi opravit , tak se vymlouvají.Prý volali dodavateli fa – Vokolek a ten jim to prý řekl .Zajímave je to , že prvně rekli , že tam běžně lejou brzdovku z auta . Tak já nevím .

        0 0
        • Vincent  

          yogi Ostrava? Jinak mel sem hfxmag a normalne sem tam nalil brzdovku DOT3 za 60kc a brzdilo to normalne.. Mozna ve sklepe jeste par deci najdu, tak bych ti ji moh dat. ;) Jinak do shiman se snad leje olej ne? a do hayesy brzdova kapalina, mezitim ej trosku rozdil.

          0 0
        • Tomcat  

          Rozdíl je mezi kapalinou do Shimano a do Hayes. To jedno je DOT kapalina, opravdická brzdovka co se může bát do auta nebo do motorky. Zato co co je v Shimanu je minerální olej, kterej je neagresivní vůži životní mu prostředí, gumový krou že nevyjímaje.

          Desticky při troše zručnosti dou vyměnit rukou majitelé větších rukou nebo co naj na destičkách sisný pružiny tak použijou kleště.

          Ikdyž destičky vytáhnu, pak ji zmáčknutím naplno nedojde k úniku kapaliny.

          Na víčku je expanzky co je v páce je napsáno jaká kapalina se má použít.

          Na stránce u Vokolka je českej manuál k servisu.

          Takaže pokud to schrnu, někdo se do toho pustil do štelování hayesů a neměl o tom ani páru. Doufej že to ponich ještě pude použít.

          0 0
          • repa  

            Ten manuál samozřejmě mám a jak to tak poslouchám , tak se musel kolega na těch mojích brzdách pěkně vyřádit . Jak to tak vypadá , tak budu muset celý system rozebrat , vyčistit vyměnit všechny podezřelé gumičky a napustit brzdovou kapalinou . doufam , že to výjde .

            0 0
        • Sethi  

          me tam v servisu dali dot4 a je to uplne v pohode.

          0 0
    • Pá-dlista1  

      He he. Ja vim, ze to neni uplne fer, ale kdyz uz jsme u toho… ze tys rozsroubovaval trmen, kdyzs menil desticky? :))) Kdyby ses podival na vicko expanzky, tak bys mozna zjistil, ze se tam ma lejt DOT4 (nebo 3).

      Kdyz selzou vsechny moznosti, precti si navod!!!

      :)))) se fakt bavim.

      0 0
      • repa  

        Abych řekl pravdu , když se měnili destičky , tak jsem u toho nebyl . Nechal jsem to udělat kolegu protože má přístup do velkoskladu a sežene věci levněji .Takže co se doopravdy stalo nevím .Takovou blbost abych rozšrouboval třen bych vživotě neudělal.Ale asi máš pravdu on asi jo.

        Ale to už je jedno potřebuji vyřešit problém

        0 0
        • Pá-dlista1  

          To si asi ve velkoskladu pujcoval kleste na vyndani desticek, ne? No ted aspon vis, ze nejlip si to udelas sam. A to je rada i pro jiny obor nez cyklistiku :) Nebo si to nechavej delat v odbornem servisu, kdyz uz se o to nechces zajimat (ale to pak neusetris)… i kdyz dvoje tesneni, odvzdusneni a nova kapalina za tech par desetikorun cos usetril na destickach se mi taky nezda jako dobrej kseft.

          0 0
          • repa  

            Jo jo máš pravdu , byl to blbej kšeft . Už na kolo nikoho nepustím .

            0 0
    • Lada1  

      Davej tma originalni. Nejake nahrazky jsou vetsinou cesta do pekla

      0 0
      • Pá-dlista1  

        To je pristup amatera. Treba u desticek, kdyz zvolis jine, tak budou na 90% brzdit lepe. Krom toho naplne byvaji pouze prebalene a predrazene bezne vyrobky renomovanych firem. Staci jen vedet jake nebo brat lepsi (levnejsi).

        0 0
        • Lada1  

          Pouzivam na XTR brzdy desticky Shi M07. Rekni mi , ktere jsou lepsi

          0 0
          • Tomcat  

            He mě teda připadá že i Koolstop bude levnější než XTR o BBB , Jagwirre, Goldfren nemluvě.

            0 0
            • Lada1  

              jo to jiste. Taky je Daewoo, Kia … daleko levnejsi nez BMW

              0 0
              • wroum  

                nemysli si ze kdyz je nekde napsano shimano nebo XTR ze to znamena ze je to nejlepsi. neni.

                0 0
              • Pá-dlista1  

                Hele snob :) Si delam srandu, ale treba u Hayese je to zrovna tak, ze kdejaky levnejsi „mene znackove“ desticky brzdi lepe nez original. U XTR nevim. Zkusenost zadna nebyla, neni a nebude dokud bude jina alternativa.

                0 0
              • Tomcat  

                Shimano = BMW!!??? LOL Spíš právě Honda, Daewoo, Kia … nebo koncern VW.

                Jejich fylozofie není dělat věci co vydržej a sou pořádný, jak ti maj příští rok nacpat něco nového ještě „lepšího“?

                Koolstop je den z nejlepčších v destičkách pro MTB .

                0 0
          • Pá-dlista1  

            Heh nevim. Shimano taky dela brzdy? :) Ja myslel, ze se bavime o Hayes HFX9 :)

            0 0
      • MF  

        Tak v navode je jasne napisane, ze do toho ide lubovolna brzdova kvapalina DOT3 alebo DOT4. A je tam tiez jasne napisane ze naliat tam cokolvek ine je likvidacia zaruky a mozno aj suciastok. Tolko originalny navod.

        0 0
        • Lada1  

          no a on tam nalil SHi mineralni olej. Proto rikam pouze originalka

          0 0
          • MF  

            Tak nalial tam original Shimano :))

            0 0
            • Sethi  

              Myslim ze nekde psali, ze prave do shimana je jen mineralni olej a do vetsiny ostatnich DOT, a ze se to rozhodne nema michat.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.