• Zdar, nevi nekdo, kde a jaky levnejsi kolo do 10000 si mam koupit? Jezdim docela casto, hlavne po silnici a ve strednim terenu. Te cene se nesmejte:)

    0 0
    • sharkcom  

      A co máš v okolí za možnosti?

      0 0
      •  

        Bzdlim v Brne, ale na okraji, takze par obchodu tu je, ale kola sou vetsinou predrazeny:(

        0 0
    • Martyss  

      Osobně bych koupil MTB a obul do poloslicků. Já na jaře koupil Authora Kinatica a pohoda. Měnim jenom spotřební věci. Akorát tedy pozor na tu vidli. Maximálně tak pro člověka se 70 – 75 kg. Je celkem dost měkká. Jinak na nezávodní použítí ok

      0 0
    • Martyss  

      Akorát tedy stál 13kkč,ale teď by mohlo být nějaká sleva..

      0 0
      •  

        Dival sem se na netu, co prodava treba Merida, ale ta nabizi do 10k jen modely Kalahari s vidlou taktez Merida(fakt nevim co to muze byt za kvalitu).

        0 0
        • Martyss  

          Co bych ti asi poradit. Buď sehnat něco ve slevě. Mrkni po netu nebo bych ještě počkal a nějaké penízky našetřil do jara. Já bych bych do terénu moc nešetřil(do 10 kkč určitě nebudeš mít dvoustěné ráfky). Kolik tak ujedeš za rok? Co si myslel tím středním terénem?

          0 0
          •  

            S tim strednim terenem sem se splet, myslel sem tim spis lehci tj. nekdy mensi skakani pres skokanky a rozmlaceny lesni cesty, primo jizda lesem jen vyjimecne. Nevim koliok km za rok ujedu, ale jezdim skoro kazdej den zhruba 30–50 km silnice x lehci teren.

            0 0
            • Lister  

              To taky může být i několik tisíc ročně. To už by se možná vyplatilo připlatit. Nemyslím tím kolo za třicet tisíc, ale v téhle cenové relaci jsou i tři tisíce hodně velký skok. Za 10000 většinou seženeš tak maximálně aceru a ta bude jen na přehazce a zbytek bude o dost nižší. za 13 až 14 tisíc tam už může být občas i deore, hlavně pokud bude ve slevě. Podle toho terénu který popisuješ by ti mohl vohovovat i kros.

              0 0
              •  

                Ja ma mmomentalne krosovy kolo, teda pokud se tomu da rict kolo:))) Amulet z velkoobchodaku za 2000 Kc a s touhle nouzovkou jezdim pres dva roky(vsechno zacina odchazet, proto potrebuju novy), ale vadi mi, ze na horsim terenu se s crosem rozhodne dobre nejede.

                0 0
              • Lister  

                Zkus třeba tohle: http://kupkolo.cz/…uct_info.php?… tohle kolo je postavený na hodně dobrém rámu, dalo by se na něj později navěsit klidně i kompletní lx, má sice dost tuhou vidli, ale to by ti spíš mělo vyhovovat, aspoň ti na silnici nebude zbytečně propružovat. Do těch deseti třeba tohle: http://kupkolo.cz/…uct_info.php?… nebo tohle. http://kupkolo.cz/…uct_info.php?…

                0 0
            • Martyss  

              Ono je právě problém, že při tomhle zatížení už se vyplatí něco „lepšího“. Celkem taky je tůležité vzít v úvahu tvojí váhu. Je celkem podstatný rozdíl, jestli vážíš 60 kg nebo 100 kg. Aspoň, co jsem zjistil já, tak do jisté míry se nevyplatí šetřit, protože když půjdeš s cenou moc dolů, tak některé komponenty zničíš a stejně budeš muset kupovat kvalitnější. Pokud říkáš, že budeš jezdit i po hodně rozbitých cestách, tak u tebe budou hodně nemáhané ráfky a vidlice, ale podstatná je taky tvoje váha. Chápu, že pro někoho je 10 kkč hodně peněz, ale já bych trošku přidal. Tenhle sport je bohužel silně o pěnězích :-/

              0 0
            • Martyss  

              Mrkni taky na http://www.ebikeshop.cz/

              0 0
            • bubo  

              Resil jsem podobny problem – dosluhujici crosss Author Horizon nejak hure snasel vyjizdky v terenu, chtel jsem ho vymenit za MTB. Mel jsem taky omezene finance, ale nakonec jsem se rozhodoval mezi nekolika klasickymi MTB 26" v cenach okolo 13.000 a Superior XC 879 – 29" MTB. Vzal jsem nakonec tu 29" (prestoze byla drazsi – cca 15.500, mozna by se ted ve slevach ale dala sehnat za min) a jsem nadmiru spokojen. Pro jizdu lehcim terenem, po lesnich a polnich cestach se mi zda naprosto idealni (jezdim rocne tak 1000–1500 km, Jested, Jizerky, Ralsko a prilehle okoli). Tak jen takovy dalsi namet pro vyber…

              0 0
    • muff  

      Dceři jsem na podzim koupil Author Classic sx /ve slevě za 9kkč/ – ujel jsem na něm taky prás set km nejen v lehčím terénu a chodí slušně i když SIS/Acera není žádný xtr. Za ty prachy není špatnej

      0 0
    • K2  

      Trošinku bych přidal a podíval bych se po kompletním nebo málo ředěném Alivku – pak máš jistotu, že kolo vydrží i drsný terén (je to v podstatě 8 rychlostní Deore:) Zkus se mrknout na slevy, bude jich teď dost.

      0 0
      •  

        Asi to nakonec udelam tak, ze pockam do jara a podle toho kolik budu mit prachu nakoupim.

        0 0
      • McBlacky  

        třeba author basic je na alivku (řazení+páky, šaltr) za 10290kč, kliky nějaký SR, smyk acera. Ředěný to je, ale řazení už máš osmičku, s tím se dá už slušně pracovat a ráfky alex něco vydrží… běžná sleva na podzim 20% by to dostala někam k 8300kč, za což už je to dobrá koupě. ale pořád je to author s RST :-)

        0 0
        •  

          Nejhorsi na tom je, ze rozdil mezi 10k a 13kkc je hodne drastickej. To abych mozna jeste pockal. Kdybych mel prachy, tak se asi budu rozmyslet mezi Apache Tanka Tate, Author Kinetic nebo Rock Machjine Flash (kola za cca 13kkc) a mezi Merida Kalahari 590, Apache TuwaTawa nebo nejakej Mongoose (okolo 10kkc).

          0 0
          • McBlacky  

            já vim, je to peklo, nebo si kup něco jetýho a za zbylý peníz to dostav (nové díly, díly z bazarů po netu). Já to takhle udělal když mi letos ukradli kolo a spokojenost. Hlavní je jezdit na čem to už je vedlejší :-)

            0 0
            • dafe  

              Kamo ted me napada (kdyz sem videl ze jedes Dymaka), nejsi ty jeden z tech dvou nestastniku, kterym corli kola z letosni Ruske Rulety? Rikal sem si ku*va kdybysme je tak chytli…anebo radsi ne, protoze by t o nemusel ten zlodej(i) prezit. I kdyz se neumim prat tak bych je aspon pokousal! Sakra to je bezmoc…

              0 0
              • McBlacky  

                ne mě ho lupli v březnu od ČZU, prostě jsem nevydržel, že bych se musel vrátit ještě hodinu že školy domu, než bych jel na trénink. Měl jsem zrovna týden ostře zrekonstuovanej bajk a každej jarní km na sluníčku potěší, určitě to znáš :-)

                0 0
          • dawa  

            Kdybych byl na tvým místě šel bych do tohohle:http://www.acstar.cz/…/rock_sx.htm

            0 0
            • McBlacky  

              no a nebo tohle http://www.acstar.cz/…tb/mount.htm je to deore (řazení, šalt, smyk, kliky) sice s pevnou vidlí, ale s tou se naučíš techniku několikanásobně rychjeji než s odpruženou, a mezi blbou odpruženou SR NX a pevnou je rozdíl malej. V zimě by ti ta elastomerka byla stejně k prdu a do jara si na vidli ušetříš…

              0 0
              •  

                To se mi zda jako dobrej napad. I kdyz to kolo stoji 12000kc a je bez vidle. Myslim, ze nejlepsi volba bude to jaxi rikal nebo http://www.kupkolo.cz/…uct_info.php?… . Jenom me trochu od Acstaru odrazuje, ze jeho nejlepsi model stoji okolo 20000, takze nevim nevim jak je s kvalitou te znacky :-/

                0 0
                • Lister  

                  Apache, Apache , Apache. Ale moc mě neposlouchěj já jsem zaujatej.

                  0 0
                • McBlacky  

                  Acstara jezdí můj kámoš, je to teda turista s maximem 1500km/rok, na dřívější modely dávali ještě řadu SR XC, což bylo asi lepší než tyhle NX, každopádně je to solidní kolo, osazení jako konkurence (co tady chceš vymyslet) a rám, no zatím neprask (stejně jsou všehcny za tyhle prachy stejný, a tyhle těžký rámy jsou držáky) :-)

                  obecně se o Apache tvrdí, že jsou do dobrý rámy (to lister) Kinetic (viz níž) na 10tkč je dobrá cena, Gila sice taky netlumí, ale alespon chodí skoro celý zdvih :-) v případě že by za tu cenu opravdu byl – number 1

                  0 0
          • muff  

            Dneska jsem se byl po čase podívat u Štěrby- má tam spoustu zlevněnejch starších modelů – myslím,že i Kinetic tam byl asi za 10??? a samozřejmě to dává na splátky – to by možná mohla být cesta pro Tebe.Ostatně na splátky to dneska dává snad každej.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.