• Jirikus

    Prosím poraďte. Nedávno jsem na svém MTB vyměnil střed a řetěz a když jsem byl u toho, tak jsem všechno rozebral a vyčistil. Při první vyjížďce jsem zjistil, že mi tam něco cinká (zvuk jako když konec tkaničky u boty naráží do rámu). Cinká to při každém záběru (levou i pravou nohou). Kolo jsem si pověsil a zkontroloval všechny lanka, jestli to nedělají ony a pak jsem si asi hodinu hrál s přehazkou a se smykem. Vyjel jsem a už jsem si myslel že nic, ale zase to začalo. Dělá to když více zaberu, když jdu ze sedla, tak to neslyším. Nevíte někdo co mi tam cinká, poraďte.

    0 0
    • RomanP  

      Zkus očistit sedlovku, jestli tam nemáš nějaký zrnko písku, nebo tak.

      0 0
    • Daf  

      Covece tohle se mi take stalo. Cinkani nechapal jsem to. Mel jsem kazetu XT a byla na konci zivotnosti. Opravdu se mi nepodarila dohledat skutecna pricina. Pak jsem ale musel vymenit kazetu a bylo po cinkani. Ted me napada ze to mohlo byt pastorky uvolnenymi v pavouku a nebo velkym opotrebovanim ozubeni, protoze ta kazeta mela najeto asi 16000km.

      0 0
      • quassar  

        no me to tedka zacalo delat taky a to mam komplet novy kolo (najeto asi 400 km) takze imho tim to nebude…

        0 0
    • BB  

      me takhle klepou o sebe bowdeny

      0 0
    • confido  

      Zkus zkratit konec lankau presmyku, treba je to o tretru.

      0 0
    • sasafras  

      Akonahle pocujes takyto zvuk, tak vyber sedlovku,utri ju handrou,vyutieraj rurku kde sa zasuva sedlovka,rozober rychloupinak a vycisti ho a vsetko daj naspat.Toto je najcastejsia pricina „cinkania“, ten zvuk sa nesie celou kostrou a neda sa s tym jazdit. Ak to nieje ono hladaj dalej inde.

      0 0
    • Fido Mrlasek  

      to bude sedlovka – mám tohle čas od času a vždycky pomůže vypucovat sedlovku a trubku. Taky zámek sedlovky a lyžiny. Jestli ti to dělá jenom při jízdě v sedle, tak to těžko bude konec lanka nebo kazeta. Kdyby to nepřestalo, tak bych pořádně umyl rám a proštudoval bych jestli neni někde prasklej. Mohlo by to cvakat jenom při specifickým pnutí, který vzniká jen při jízdě v sedle a ne ve stoje. Dej vědět jak se povedla oprava – úplně to chápu – mě taky totálně sere když tam něco pravidelně cvaká.

      0 0
    • Martin  

      Buď je nějakoej bordel v sedlovce nebo je to nejčastější příčina různých pazvuků. V KOLE ZKRÁTKA STRAŠÍ!!!

      0 0
    • Jirikus  

      S tou sedlovkou to zkusím dneska odpoledne, sice sem ji mel celou rozebranou ale…

      0 0
      • MartinXC  

        No může to být od zipu na bundě až po prasklý rám… Pokud to dělá i při jízdě ve stoje, a na všech plackách, hledej spíš kolem středu, unašeče, dotažení obou klik.

        Jednou jsem takhle jel na švih se švagrem a celou cestu špekuluju, co mi to na biku skřípe. A ony to byly jeho kladky :-)

        0 0
        • Volf  

          Takhle mi jednou cinkal zip na vestičce. Jak jsem seděl tak cinkal, jak jsem šel do pedálů a víc byl předkloněnej necinkal. A docela dlouho trvalo, než jsem na to přišel.

          0 0
      • Smepet  

        Presne tohle se mi ted stalo. Mam novy kolo a ma najeto 90 km. Na 90% to u mne dela povoleny XT stred.

        0 0
    • pucháč  

      Jestli máš SPD, můžou to být ony – zkus stříknout na zámky trochu silik. oleje. Ale taky to s největší pravděpodobností může být něco úplně jiného…

      0 0
      • hejtcvaj  

        delaji to i obycejne pedaly s ohradkou (v mem pripade BBB). Srouby, kteryma je ta ohradka primontovana se povolily. Zjistil jsem to az na posledni zoufaly pokus. Alespon ma ted manzelka dukladne vycistene a promazane kliky a osu…

        0 0
    • Jirikus  

      Tak jsem vyčistil sedlovku a zámek sedla a už to přestalo. Díky všem za radu.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.