KTERE SI MAM KOUPIT ? - poradte prosim

25 nepřečtených
  • oppin

    Udelal jsem si seznam kol v hodnote kolem 30–40 tisic Kc, v tabulce jsou kola vcetne cen a specifikace.

    Poradte prosim, ktere z nich si mam vybrat. Na cene mi v tomhle seznamu az tak nesejde, ale nechci vyhodit penize za evidentne spatne a nevyvazene sestavene kolo.

    Predpokladam, ze budu jezdit spis klidne cesty a obcas si zablbnu v lese nebo sjedu nejakej ten kopec, zavodit urcite nebudu.

    Diky za tip

    Seznam je na www.talker.cz/oppin/bikes.xls

    0 0
    • oppin  

      vidim ze nelze vkladat odkazy, takze jenom textove: http://www.talker.cz/oppin/bikes.xls

      0 0
      • Gorbys  

        Řeším stejný problém. :-)) Jen se mi nezdá GT Avalanche, místo toho GT Zaskar? Líbí se mi Merida SpecEdition V a Schwin a další a další. Čekám na SportPraque tam si to prohlídnu a snad si na to sednu. Pak vypnu mozek a drapnu co se mi bude nejvíc líbit. :-))))

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Hele uz to tady vidim neska po treti. Schwinn se pise s dvema N. Ja vim, ze sem ten posledni co muze poucovat o pravopisu, ale tohle jsou veci zasadniho vyznamu:) Jedno N dela z AXO AXON a jsme uplne jinde. Jen aby nekdo marne nehledal kola Schwin.

          0 0
    •  

      v tehle cenove hladine uz tezko koupis vylozene spatne…tady uz spis rozhoduji osobni preference znacek. (presto a prave proto bych urcite vyskrtl dominatora a olprana) pokud chces vybirat podle komponentu tak nejdulezitejsi je vidla,jestli to ma saltr xt nebo lx je az druha vec.v dobrem obchode ti vidli vymeni a cenu dorovnaji-takze zase mas vic variant.osobne bych se primlouval za bombra. no a konecne to hodnoceni(krute SUBJEKTIVNI): 1.Schwinn a Kona 2.ravo 3.blizzard a avalanche

      a pokud se trochu porozhlidnes po i-shopech,tak lehce najdes i lepsi ceny

      0 0
    • Jester  

      Jezis to je teda maglajz. Tam je snad uplne vsechno. Od kratkych kol k dlouhym. Od kotoucovek k veckum. Vidlice „vseho mira“. Tos asi fakt vybiral jenom podle ceny, ne? :-) Kdybych si vybiral ja (silne subjektivni, priznam se, ze nektera kola jsem videl, na nektere jsem se ani nepodival), vyskrtl bych z toho Dominatora (osobni antipatie), Olpran, Amulet, 4Ever. Proste tem znackam moc neverim. Osobni nazor. Pak bych vyskrtl vse, co nema aspon LX (osobni zkusenost). Pak bych chtel neco s veckama (kotouce na svuj styl jezdeni nepotrebuju) a nakonec bych si rozmyslel, jestli chci vidli, co je na kole nechat a nebo budu rovnou pocitat s tim, ze koupim kolo, vidlici strelim a pak koupim novou. Tak si to nejak preber. Rozhodne ti jich zbyde na vyber min. :-)

      0 0
    • Daf  

      Vybiral bych mezi Schwinnem a Merida SpecEdition V. Spis bych se asi priklonil k Meride.

      0 0
    • mastihuba  

      nemužu si nepřisadit 1.4ever – vlastním a nemám problém 2.Ravo

      0 0
    • náčelník  

      Na první pohled mě ohromil RM Blizzard za tu cenu. Pak mi došlo, že to nebude „ta značka …“ :)

      0 0
    • M@rtin  

      Dal bych přednost té Meridě.

      0 0
    • Žanek  

      No, takže kdybych chtěl vrazit 40 táců do kola tak bych tam rozhodně nechtěl Deore. Zvaž, jestli potřebuješ kotouče. Vylučovací metodou jsem dospěl ke trojici Merida TeamEdition-V, Author Vision a Schwinn Moab HT Comp. Asi bych bral tu Meridu. A uvažoval´s o tom, že by sis kolo poskládal?

      0 0
      • RomanH  

        Za 40 tKc by si radeji kolo poskladal (podivej se treba na Kandikova Durateca). V nejhorsim pripade si vyber kolo, ktere Ti komponentove nejvice vyhovuje (ram + vidle + brzdy) a na ostatnim se domluv s prodavacem, zda by neslo vymenit (hlavne sedlo), pripadne koupis jine komponenty.

        0 0
    • Pá-dlista1  

      Kdybych do toho mohl kecat: Kona Caldera,

      • design, znacka, vidlice, brzdy, plaste, cena (27810,–)
      • ostatni komponenty „jen“ deore.

      Jinak tam nema moc konkurenci. Ram, vidlice a brzdy jsou zaklad.

      0 0
    • Vision  

      A co Apache ? Totem ?

      0 0
    • BB  

      šel bych na to přes kvalitu rámu a bral bych Scotta. Jinak ve všech testech to hodnotili jako naprosto vynikající geometrii, prostě univerzální kolo do výjezdu, sjezdu a dostatečně obratné. Komponenty stejně časem vyměníš, ale rám je základ.

      0 0
      • fotis  

        Zaujimave, ze kazdy hodnoti bike podla kostry+komponentov a volako sa zabuda na kolesa.

        0 0
        • lubos  

          No ak nie su drahe tak je to v pohode, imho. Je ale nieco konkretne zle na tychto ?

          0 0
    • Meesha  

      Asi bych volil Meridu Team edition…

      0 0
      • oppin  

        Pánové děkuji všem za rady – asi už mám vybráno, jak tu už někdo psal, vyřešil jsem to stejně – zeptal jsem se v prodejně a jde to:

        Koupím Meridu Special Edition – V (kompletní Deore XT, Avid 5 véčka, Speed Dial 5 páčky) a k tomu si nechám vyměnit toho Suntoura za Marzocchi MX Comp :) – celkem mě to přijde na 32 990 :) To ujde ne ?

        Co vy na to ?

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Dobra volba. Koneckoncu, ty na tom budes jezdit.

          0 0
        • TinkTink  

          Jo…to zni pekne – za kolik mas ty Avidy? Ja tu tedka mam ceny tech vecek a vypadaj pekne :)…ale bohuzel jsou zatim jenom v ceniku :-/ – tou vymenou te vidle urcite nic nezkazis…este bych k te vidlici dal jedno slovo – COIL :) – dost vyrazny rozdil u Marzosek :)

          0 0
        • lubos  

          Jo, ja kupoval pred cca dvema roky take, Meridu Matts Comp s Vckami,(taky jsem spekuloval nad kotoucemi) a taky mi radili vzit Marzocchi (bikeforum), a presne takhle jsem to udelal. Nechal jsem si puvodni vidlu zamenit za M. Nelituju :)

          0 0
    • P.B.  

      To je fakt těžký, mě osobně by se líbil Mongoose Meteor nebo Kona Caldera, kdybych slevil z kotoučů, tak Schwinn nebo Author Vision. Ale přimlouvám se za nominaci Apache. Hodně dobrý ceny a podle mě vůbec ne špatný kola, moje polovička asi jednoho dostane.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.