• Jenčus

    Dostal jsem se k několika názvům kterým nerozumím a nevím k čemu tyto součástky slouží jako např.:Hlavové složení,středové složení,kliky,pas­torky,náboje.Mohl by mi tyto pojmy někdo vysvětlit.A ještě jeden problém jak zjistím vhodnou velikost rámu?Díky

    0 0
    • enjoy  

      hele:-)),podivej se na nejakej e-shop a tam si to najdi.tohle je i na me moc:-)

      0 0
    • Sethi  

      nevim jestli ti to pomuze, ale par rad tam je. http://www.ambike.com/tech.htm

      0 0
    • McBlacky  

      a kolo máš?

      0 0
    •  

      hm dobrý: Hlavový složení slouží k pohybu a uložení vidlice v rámu, nahoře i dole u hlavový trubky je jedna část, ve které jsou kluzné dráhy buď pro cartridge nebo klasická ložiska. Středový složení je zase složeno se dvou částí s protisměrným závitem na obou stranách (jeden je pravý a druhý levý) v něm je osa (4 hran, mnohohran) na který se montují kliky, které usktutečnují přenos síly z nohou na oz. kolo z něj řětězem na zmíněné pasotry, což jsou ty ozubená kola v zadu, dohromady se jim říká kazeta. Náboje nejsou na střílení, ale jsou to v podstatě nosné hřídele s buď konickými nebo prumyslovými ložisky, zajiš?ují pohyb kol a u zadního přenos síly z kazety přes dráty na ráfek a z ráfku na pláště. snad je to jasný. No řidí se to podle velikosti, snad univerzální rada pro přibližné určeni stoupěne si obkročmo na kolo, nohy mírně roztáhněte, mezi rozkrokem a horní rámovou trubkou by se vám měla vejít pěst.

      0 0
      •  

        kdyby tam byli nějaký kraviny, nepřesnosi, tak a´t to někdo fundovanej opraví, že Pádlisto popř. Tinku, tim ovšem nenaznačuju, že se ostatní nemohou zapojit, rád se taky přiučím, myslim že určitě mám čemu

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.