• Jester

    Vozíte někdo tuhle přilbu i na biku? Jaký je vůbec rozdíl mezi přilbou na MTB a silničku? Jde k ní přidělat štítek? Dík …

    0 0
    • tutite  

      Na štítky se vykašli. Když koupím MTB přilbu /t.č. GIRO XEN/, tak štítek jde hnde dolů. Jezdil jsem MET Ipogrifo /pod Stradivariem/ a naprosto v pohodě. Štítkem se nezabývej. Zdar.

      0 0
      • Jester  

        Štítkem se zabývat musím, protože jsem krátkozraký a tak na kole nosím normální brýle. A pak se mi štítek hodí.

        0 0
        • Ekscel  

          K čemu? Jak souvisí štítek s dioptrickými brýlemi?

          0 0
          • blue  

            treba ze ti na ne tolik neprsi, ten stitek neni zas tak uplne od veci ani pri ostrym slunicku

            0 0
          • MARIN  

            Treba tim ze kdyz mrholi stitek dost pomuze, nesviti slunicko do oci a nic jineho me nenapada, krome nevyhody stitku vic zaklonene hlavy (jak u ktere prilby :)

            Na Stradivarius podle obrazku stitek pridelat nejde

            0 0
            •  

              no z čistě praktyckyho hlediska je to spiš než štítek další deformační zóna při čelním střetu, takže je blbost ho sundávat, jak ochrana před sluncem nic moc, možná tak v poledne.

              0 0
              •  

                i :)

                0 0
              • fousac  

                jj… myslim ze selmira psala, jak ji stitek krasne „zdeformoval“ xich… eee.. oblicej.. :) nastesti bez trvalych nasledku..

                0 0
              • blue  

                stitek teda rozhodne zadna deformacni zona ve smyslu karoserie auta neni, protoze to pri narazu nepohlti absolutne zadnou energii… v lepsim pripade pri narazu upadne, v horsim pripade se zeptej Selmiry, jak pise Fousac :-)))

                0 0
    • giant  

      řešil bych to dle potřeby sundat nasadit :o))atd.

      0 0
    • Jester  

      Hmm. Dík za odpovedi. A jaký je rozdil (jestli nejaky je) mezi MTB a Road helmou nevite? Jestli to teda neni jenom absence toho stitku :-)

      0 0
      • Uža  

        Ja bych to tak neskatulkoval. Vzdyt je to fuk. Hlavne, ze si chranis hlavu ne? Napr. spousta bikeru vozi Giro Pneumo, coz je dle katalogu silnicni helma,ale pritom ma takovej malej stitek. Jestli chces spickovou MET-ku a chces stitek, kup si 5-th element. Mam ji, vozim na silnici i biku. No a obcas (na biku) stitek pouziju:-)

        0 0
        • Meesha  

          5th Element je taky oznacena jako bikova helma (myslim) a vozi ji silnicari z Gerolsteineru…

          0 0
          • Gatier  

            Ved aj vyzeraju jak bajkeri!!! Pneumo-maly stitek? Co viem tak je horakova so stitkom a cestna bez.

            0 0
            • Uža  

              Pneumo je podle me jen jedno. A koupis ji vzdycky komplet se stitkem.

              0 0
              • Meesha  

                Na nejakejch novejsich seriich uz ale prej ty diry na stitek nejsou. A prej to s tim stitkem nevypada moc hezky.

                0 0
          • Baracuda  

            Gerolsteiner vozi i stradivariuse – asi jim nechali moznost volby…

            0 0
      • Thorn  

        ja som teraz kupoval prilbu, kupil som Mango Flash bez stitku – so stitkom vyzerala IMHO horsie a bola o zbytocne 3 kila drahsia… stitok ma aj na minulej prilbe len otravoval.

        0 0
      • tofino  

        ja jazdim met anaxagore 2 a je peckova. rozdiel prilb na cestu alebo mtb met, ale aj inych, je vraj len v sposobe odvetrania. cestne su prisposobene na rychlu jazdu, takze vzduch bude vtlacany spredu, ochladi leben a nejakade uz unikne (ma viac otvorov v predu). mtb prilby su prisposobene pomalej jazde, nebyva az tak prefukovana a teplo od hlavy si musi najst inu cestu (cize ma otvory skoro vsade). a to je len smerom nahor. tak mi to aspon povedal predajca. mne sa skor zda, ze cestne nie su az tak siroke ako mtb. ale ved to je jedno ci mtb or cestna. vzduch si vzdy najde cestu ako nieco prefuknut. sltik je dobra vec, hlavne ked prsi. aspon nejde vsetka voda do cela a pod okuliare. ale ak inak nedas, tak si precitaj http://www.skprofibike.sk/met/met_faq.htm

        0 0
    •  

      Svitava je řeka řek!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.