• SirMike

    Mám problém s hl. složením. Koupil jsem novou vidli Marzocchi MX Comp ETA 120mm. Po instalaci bylo vše O.K., ale poté jsem nainstaloval nový představec. V tom by asi nebyl problém, ale všiml jsem si, že když zabrzdím pouze přední brzdou a kolo „posunu“ dopředu, hl. složení se mi vyklá. Je to vidět i pouhým okem. Asi 5× jsem to celé rozebral, promazal atd., ale stále to není v pořádku. Jo a vysypalo se mi jedno kolečko z ložiska. Není náhodou právě toto na vině? Díky… za rady.

    0 0
    • Pá-dlista1  

      Mas dobre uriznutej sloupek ⇒ stazeny hl.slozeni? Krk a predstavec bych nemazal :)

      0 0
    • vlk  

      krk s představcem se nemaže.To ložisko bych raději vyměnil.Nejdříve se to dotakuje skrze ten šroub zvrchu a až poté se dotahují boční šrouby u představce.Tím vrchním šroubem to stahneš tak že by mělo kolo bez problému, při mírném náklonu kola samo zatočit,ale nemělo by se to viklat.

      0 0
    • blue  

      spis bych to videl na nejakou chybu v sesazeni hlavovyho slozeni, pripadne malo dotazeny jezkem, takze si to poradne nesedlo

      0 0
    • ddd - andy  

      Pokud si vymenil predstavec je mozny ze ten novej je trochu vyssi. Takze pod nej zkus dat podlozku napr. 0,5cm. A to lozisko vymen – na viklani to skoro vliv nema, ale casem by se to mohlo kousnout..

      0 0
      • SirMike  

        A když na tom budu chvíli jezdit, tak se ta vidlice nepoškodí? Než teda zajedu na reklamaci do servisu…

        0 0
        • Žanek  

          Vidlici nic nehrozí, může se poškodit hlavové složení, eventuálně pokud máš v rámu špatně nalisované misky (nakřivo nebo volné) tak rám. To je ale, pokud ti to dělali v servisu, nepravděpodobné. Spíš bude problém v délce krku vidlice nebo v sesazení hl. složení (nemáš tam naopak ložiska/věnečky/??)

          0 0
          • SirMike  

            Abych pravdu řek, tak neviám. Když sem předělával ten představec, tak mi to trochu ujelo a musel sem tam ty věneěčky dát znova. Je snad nějakej rozdíl mezi horním a dolním???

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Muze a nemusi, ale spis opacne jako vzhuru nohama.

              0 0
              • SirMike  

                No, to jsem zkoušel přehodit, ale pořád se to vyklá. Nejhorší ale je, že ta vidle kvůli této vůli nepracuje úplně na 100% :o(

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Proste neni mozny, abys tam mel jen tak vuli. Poradne to zkoukni. Urcite prijdes na to kde je chyba. Ale na praci vidlice by to nemelo mit vliv. Spis se s tim neda vubec jezdit.

                  0 0
                • lubos  

                  asi ten novej prestavec je nizsi (jak nekdo poznamenal, ale opacne :) a tim padem ho nelze dotahnout jezkem. Kup si podlozku pod predstavec.

                  0 0
                  • Aiax  

                    To jsem taky tipoval, ale to by snad bylo videt na prvni pohled. Nepise jaky ma hlavovy slozeni – ja jednou pokousel dostat slozeni pro beznou hlavu do IHS – no moc to neslo, takze to to asi nebude :) At vykopne jezka obloukem a stahne to zavitovou tyci a je to – po par mesicich testovani musim rict, ze je to naprosto bez problemu. Mozna budu mluvit jinak az se mi to povoli 110 km od domova…

                    0 0
    • Pekáček  

      Já mám MX Comp ETA 2004 a levnou int. hlavu VP, s vidlí Suntour v poho, ale teď to má pořád tendenci chytat vakl. Skoro se bojím že vysunuju sloupek z vidle :o)

      0 0
      • Pavlos  

        Co treba dotahnout poradne predstavec

        0 0
        • Pekáček  

          Jo, to si ohlídám, spíš mám problém že všechno utahuju moc :o) Hlavový tak že se neviklá ale nedělá „autopilota“. Rozeberu to, prohlídnu a místo věnečků dám jen kuličky.

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.