• Forrest

    Cus lidi, potreboval bych poradit s koupí nového MTB. Chtel bych do toho dat max. 16000,–. Rozhoduji se mezi GT Avalanche 1,0, Author Opus a Merida Matts Sport 500. Jestli mate nejaky zkusenosti s temito typy anebo byste mi doporucili neco jineho urcite budu rad za kazdou pripominky. Diky

    0 0
    • Žanek  

      Za ty prachy bych si postavil kolo u Spyderu. Deore bych rozhodně nebral, to není žádná výhra. Kompletní Alivio + dvakrát zeslabovanej rám + MX comp air – 16 tis kč…

      0 0
      • aku  

        Hlasuju za tuhle volbu. Turisticke kolo vyssi rady jak kdyz vysije

        0 0
      • Forrest  

        No nejradeji bych koupil nejaky „hotovy“ kolo. Na tom jejich webu se moc neorientuju a nechtel bych pak bejt nemile prekvapenej z toho co si tam poskladam. Myslim si, ze Deorko by melo byt v poho i kdyz Alivio by mi asi stacilo. Vidlici bych asi dokoupil casem jinou…

        0 0
    • RapMan  

      Co Mongoose LTD ?

      0 0
    • mik  

      Pred mesicem jsem si koupil T AVALANCHE 1.0 Uz jsem ho poradne projel a doporucuji

      0 0
      • Forrest  

        Jo, a co vidle? Nejaky problemy? Myslim, ze je to slusny kolo, ale porad nevim…

        0 0
    • P.B.  

      podivej se sem: http://www.specialized.cz/…bike2_04.php?…

      Moje polovicka ho ma uz dyl, nez mesic a je to slusne poskladany kolo, ktery je za ty prachy uplne funkcni. I ta vidle za ty prachy ujde. Ve velikosti M vazi 12,6 Kg.

      0 0
      • Forrest  

        Trosku me odrazujou ty Acera komponenty. Myslim, ze je moc drahy…

        0 0
        • RapMan  

          To mas pravdu, tam se plati dost za znacku…

          0 0
        • P.B.  

          Ted koukam na to razeni, ja bych rekl, ze je tam Alivio, ale musim se podivat doma. Kazdopadne jsem to projizdel, co se tyce funkce, tak to razeni na moje Deore z 2001 vubec neztraci, nevim co vydrz. Me by na tom jeste moc nesedel tvar sedla, ale polovicka nenarika – je trochu sirsi. Za znacku neco priplacis, ale zas je to kolo krasny. Takhle na fotce me taky nezaujalo, ale jak jsem ho videl nazivo, hned jsem ji rekl, ze uz jiny hledat nehodlam. Zcela vyjimecne souhlasila.

          0 0
      • vlk  

        fuj ta vidla six elastomer pružina.To kolo je moc drahý s takovouto výbavou

        0 0
    • bajker  

      Vem Meridu Matts sprot 500, má deore náboje a což je výhra. A ostatní je také OK

      0 0
      • gomolka  

        Apache TankaTade d … sám jsem se rozhodoval mezi různejma kolama, (i GT aval1) ale poměr cena/výkon)mě přesvědčil !!! www.apache-bike.cz

        0 0
        • P.B.  

          V tyhle cenovy kategorii radsi Tanka Tate s veckama za 15 tis., ale jestli je ta vidle lepsi nez Manitou Six nevim.

          0 0
      • vili  

        nerekl bych ze deore naboje je nejaka vyhra,oprtoi alivku nabo acere rozhodne ne v zivotnosti,max v dyzajnu

        0 0
        • bajker  

          Deore proti Alivku má leštěné konusy a vnitřní gumové labyrintové těsnění takže se tam nedostávají nečistoty. Mněl jsem je rozdělané oboje!

          0 0
          • Žanek  

            Sice´s je měl rozdělané, ale evidentně jsi je nejezdil. Po třech letech zkušeností s nimi ti můžu říct, že těsnění netěsní, bordel a voda se dovnitř dostávají v množstvím větším než malém a konusy jsou dost vydřené. Znovu bych do nich rozhodě nešel!

            0 0
            • bajker  

              Otazkou je ,jak čistíš kolo, pokud ho sříkáš vapkou nebo jen hadicou tak se nediv. Kyblík smetáček a hadra jednou za rok vyčistit, namazat a přežijí celé kolo. :o)

              0 0
              • Žanek  

                No právě! Vapku nemám, kolo umývám pomocí kyblíku s vodou, smetáčku a hadry… Zas tak často nebrodím, občas zmoknu. A kdybych ty náby 3× za sezonu nezorebral a nevyčistil, tak už je dávno po nich..

                0 0
    • sedlis  

      Co treba Apache Tomahawk 2004 za 17400,– Za kolo s vybavou LX/Deore to neni spatna cena. Mrkni na http://www.koloobchod.unas.cz/obchod.htm Zdarec-valec-Japonec!!!!

      0 0
    • Forrest  

      A co říkáte na Author Kinetic/Opus – kdybych tam vyměnil vidli za Mannitou Six. Nebo to samé u Superioru XC 810/830?

      0 0
      • vlk  

        no manitou six je pěkný humus tu bych teda nechtěl.

        0 0
      • Vymi  

        co se tyka toho Authora Opus, tak ja mam Madison Rochester SX 04 a je to uplne stejna vybava kola jako u Opuse… akorat si vymen vidlu a hura do terenu… pak se uvidi co bude jeste potreba vymenit… :-)

        0 0
    • Volf  

      Hele vím, že o peníze jde vždycky až v první řadě, ale myslím si, že je lepší nějakou kačku přidat a koupit ne Opuse, ale Tractiona. Jinak minulý týden jsem u nás viděl loňskýho Tractiona kolem 16 tisíc.

      0 0
    • vlk  

      V této cenové kategorii zas až tak dobrá kola nejsou ale z těch co jsi vypsal bych bral GT avalanche 1.0.Přestože bych na jejich rámy nevsázel myslím že author a merida mají rámy co se týká životnosti ještě horší i když možná to vyjde na stejno.Já jsem vysazený na značky Rock machine, Superior,Dura­tec,RB,Kona,Ghos­t,Schwinn.Těm bych věřil ale těmto moc ne.Jinak nechci dělat reklamu ,ale na www.akcebike.cz/ rockmachine s marzocchi EXR za 17900.Nebo bych si koupil to NRS 3 za 20 a časem vyměnil vidlici.

      0 0
      • vlk  

        a nebo si od nich kup Rockmachine Rockgrinder Disc a nech si tam vyměnit vidli za něco lepšího.kolo je za 14 bez vidle ti ho daj tak za 11–12 a kup nějakou trochu lepší vidlici.-nebo se snima domluv aby ti tu vidli na tom kole vyměnili hned nazačátku. s doplatkem.Kdysi jsem to s nima řešil a prý by nebyl problém.

        0 0
    • Romain  

      Myslím, že GT Avalanche 1.0 je velmi dobrá volba.

      0 0
      • mik  

        Souhlasim, uz jsem se o tom zminoval vyse, mam ho asi 4-ty tyden a prohanim ho kazdy den. Opravdu doporucuji

        0 0
    • Marasek  

      a co kelly's magnus?Sice jsem mel ze zacatku trosku problemy,ale ted jezdi jak dabel.Az na ten suntour:-)

      0 0
    • Forrest  

      Tak jsem se byl podívat v několika cykloshopech a koupim bud Meridu Matts sport 500 nebo GT Avalanche 1,0 – ten Avalanche vypada fakt solidne, ale myslim, že budu potřebovat s bikem občas jet aj po silnici a tam by vyhrávala spíš ta Merida, no eště si to nechám projit hlavou…

      0 0
      • Uža  

        Doporučuju prolistovat VELO 06/2004. Je tam test kol v teéto cenové kategorii.

        0 0
    • peky  

      Mám Mongoose LE na sramu a je hodne v pohodě. Najel sem na něm kolem 500 a nic neodešlo vydle drží. Jezdím tak 3× týdně občas si sjedu prudčí sjezdík jinak jezdím všude možně 10% silnice 50% polní cesty 30% lesní cesty 10% sjez ( a jsem prase :))) oddělal sem hodně kol většinou silnice) ale všechno drží. Kdybych si měl vybrat tak ho beru znova. A to jsem scháněl stejné kolo jako ty. Měl sem na něj připravenejch 15000.

      0 0
    • Forrest  

      Dík všem za rady, nakonec jsem se rozhodl pro Apache Tomahawk a zatim se mi to zdá jako dobrá volba. Ciao Forrest W.

      0 0
    • bikemanx  

      zkus FUJI OUTLAND

      0 0
    •  

      666er for ever!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.