Kolik cm máte vytaženou sedlovku (máto vliv na životnost?)

44 nepřečtených
  • Favoman

    Tak jsme dneska s kámošem vedli spor zda má výška vytažení sedlovky vliv na její životnost. Já mám sedlovku vytaženou 19cm (i se zámkem 23cm je to 350) on 15cm a tvrdí že prej to moje je o hubu. Podle mě je to blbost. Co si myslíte vy a o kolik máte sedlovku vytaženou? (mimochodem měřim 183 a mám 20" AUTHORA).

    0 0
    • enjoy  

      podivej se kde je ryska a hotovo,nic vic bych neresil.

      0 0
    • Brouk_Pytlik  

      Sedlovka má na spodní části rysku, kam jí lze maximálně bezpečně vysunout. Pokud neni sedlovka šmejd, jistě bude navržena tak, aby doporučené maximální vysunutí bez újmy přežila. Já mam sedlovku 400 mm a mam jí vysunutou až k rysce.

      0 0
      • vlk  

        to není až tak pravda. na svém starém kole klein mountainbike jsem měl velikost 19,5 a jakoukoliv sedlovku a to i když měla ještě dobrých 5 cm v zásobě jsem do 1/2 roku zkřivil.To i Ritchey, které by podle prodejců měli být více než dost pevné.Tak jsem do sedlovky nakonec narval ještě jednu ocelovou trubku.Když už jsem kupoval nový rám.Po tom co mi starý prasknul, tak jsem si pořídil 21.Těd nemám sedlovku tolik vytaženou a nekřiví se.Rám je na moji velikost akorát i ksdyž s ten předchozí byl více hravý a ve sjezdech se s ním dalo více blbnout.

        0 0
      • Pekáček  

        Já taky. 400mm Ritchey Comp 27,2mm (Dutatec Vagrant a teď full Max 1). Ona se kapku svěsí a pak drží, ale max. po dvou letech jí raději měním (MTB). Pro zajímavost: Kovařík mi v šestadevadesátým postavil silniční rám s nastavenou sedlovou trubkou, takžě po horní rámovou to je 62cm, po konec trubky 67cm. Já vím, dnes se vozí sloping, ale ten Kovařík je klasika.

        0 0
    • McBlacky  

      a dokonce by měly být vyrobeny i pro blbce, takže i 1cm nad rysku by melo být v poho, otázka co na to rám :-)

      0 0
    • Pavlos  

      Driv zhuntujes ram nez tu sedlovku(v pripade ze bude vysunuta nad rysku)

      0 0
    • Radek Broz  

      Spis se ptej, kolik je zasunuta dovnitr, jelikoz jsou sedlovky ruzne dlohy. V manualu k moji Race Face je, ze ma byt zasunuta 4cm do ramu.

      0 0
      • Favoman  

        Tak to asi bude v pohodě já ji mám zasunutou 12cm do rámu a ryska je 8 cm tak to mám pořád 4cm rezervu.

        0 0
    • lubos  

      Pokud nejde o extremne tenkou sedlovku, tak vic nez o sedlovku ti pujde o ram.

      0 0
      • Favoman  

        Ne, snad nejde. Ted jsem se nekde docetl, ze nesmi v zadnem pripade byt jeji spodni okraj niz nez spodni okraj ramove trubky.

        0 0
        • Žanek  

          ?? Snad spodni okraj sedlovky by měl být pod (nebo na) úrovni horní rámové trubky (jinak hrozí poničení rámu). Pokud jí máš zaraženou v rámu 20cm tak to ničemu, kromě hmotnosti, nevadí.

          0 0
          • Favoman  

            Je, ja to napsal spatne nesmí byt vys.

            0 0
          • lubos  

            No prave, ja mam konec sedlove trubky vzdalen od stredu horni ramove 7cm. Coz muze byt vic, nez vzdalenost ryska-konec sedlovky.

            0 0
    • náčelník  

      Samozřejmě, že to má vliv na životnost – čím je sedlovka více vysunuta, tím je větší namáhání v místě vetknutí do rámu. Mám nízký rám a sedlovku mám vysunutou asi 27 cm. Loni mi praskla Syncros (425 mm) – po šesti letech na to měla právo :)

      0 0
      • VladexAndroid  

        a proto já mám rámy většinou vysoké-a toto nehrozí. BF by se mělo z toho poučit :-). já mám sedlovky vysunuté do půlky tedy tak jak má být. proto mi nic nepraská.

        0 0
    • Macura  

      No je pravda, že mě se zatím ohlé nebo zlomené sedlovky netýkají, ale předpokládám, že když se dělají sedlovky dlouhé 400mm tak něco musí vydržet. Já bych se toho nebál.

      0 0
    • Jenda  

      jednak mluvit o zivotnosti sedlovky a dylce ma smysl jen ve spojitosti s prumerem a jak tu uz nekolik lidi napsalo – moc vytazena sedlovka extremne namaha ram! takze pokud nemas nejakou vylozene slabounkou sedlovku tak to driv odsere ram jak sedlovka:-(

      0 0
    • Siddha  

      31.8 sedlovka 35cm dlouha, z ramu kouka 15cm. to by melo byt vpoho, no ne? :o) su linej vzit do ruky pilu…

      0 0
    • TeryPV  

      Mrsknu to sem.

      Dotaz, vybírám rám, resp jeden konkrétní a buď L 20 nebo XL 22 .

      Měřím 189cm a i s věcma mám cca 110kg. Jde mi o to, když vezmu L bude sedlovka cca 22 – 23 cm vysunutá po zámek je to 31,6 × 400mm s offsetem. když XL bude vytažená cca 18 – 19 cm vysunutá. Můj dotaz zní, které vzít? délkou by mi spíš vyhovovalo L, ale mám trochu strach z té sedlovky. Není to žádný extra lehčený rám. Mohlo by to L vydržet, nebo spíš praskne ? Jde mi hlavně o moji váhu.

      V9m, že na to nejde jednoznačně odpovědět, ale spíš mě nějak natrknout. Díky za rady

      0 0
      • kubad  

        min.12cm sedlovky v rámu je naprosto dostatečné a luxusní zasunutí, takže podle tohoto by ti stačilo L ko

        další parametry rámu si už ale musíš posoudit sám :D

        0 0
        • TeryPV  

          Luxusní zasunutí bylo včera :D

          tak ze 400mm budu mít v rámu cca 160mm takže to bude Ok to je mi jasný, ale jde mi o tu páku na sedlovou trubku, zda to je řekněme v mezích, nebo už na hraně ?

          Další parametry jasně, tam vede L :)

          0 0
    • Smazaný účet  

      Je dulezite sjednotit minimalni zasunuti sedlovky samotne a minimalni zasunuti sedlovky do ramu. To prvni ma vliv na lamavost sedlovky, to druhe na ram.

      0 0
      • kubad  

        15.5.2004 20:59

        12 let – to bude na rekord :D

        0 0
        • Smazaný účet  

          Hele ja si rikal, ze je to nejake obstarozni tema…ale vyskocilo cele jako neprectene a bylo:D

          0 0
      • TeryPV  

        takže pokud bude ven sedlovka ca 23cm a v rámu bude 17 tak by to nemusel být problém ?

        0 0
        • Rudyshy  

          u kazdej mas rysku, nehladaj problem tam kde nie je.

          ja dokonca u skratenej karbonovej sedlovky mam zasunute len 6,5cm z 10cm.. na presuny s DH

          0 0
          • TeryPV  

            ale jo tomu já všemu rozumím, sedlovka to vydrží, ale šlo mi o rám a páku na rám :)

            0 0
    • Sunshine 29  

      Sedlovku vezmeš a zahodíš, spíš je otázka co na to rám, protože pokud je vytažená moc a její malá část je zasunutá je to obrovská páka…

      Předpokládám že už to tady padlo ale jsem línej číst a mám potřebu se vyjádřit :)

      0 0
    • Smazaný účet  

      Po předchozích zkušenostech s TranX sem dal základní řadu Ritchey a do ní naklepal další alu trubku.

      Od tý doby klid. Moje váha-105kilo.

      0 0
    • Strakááč  

      kravina......

      já mám sedlovku 400mm 27,2mm a někdy jí dávám na dirta kvuli snažší jízdě… a dávám to i 2cm pod risku hezky to pruží pod prdelí.. ale furt si říkám, že když jedu po silnici že to nemůže mít vliv.. v terénu bych to neriskoval.. :D

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.