• enrico

    Chcel by som dať na Shimano reťat (CN7701) rychlospojku ale v krámu ma od toho odhovárajú, že to shitmano nedoporučuje alebo nejake podobne keci. Vozí niekto spojku na shitmane? Zauímalo by ma, či s tým nie su problémy, myslím tým pri radení, rozpojovanie, atď… Hlavne by som ju potreboval rozpojovať koli čisteniu, nejako som stupil na pračku na reťaz a hups, ona to nejako nevydržala a pomer ceny pračka a spojka na reťaz je asi 100:1 :-)

    0 0
    • jaski  

      na hg 53 sram spojka a drzi.

      0 0
    • pepek  

      Bez problému, vozil jsem to tak několikrát. Nevím, z jakého důvodu by to nemělo fungovat ? Rozteč je přece stejná a průměr čepů taky, nebo ne?

      0 0
    • ydaho  

      naprosto bez problémů

      0 0
    • enrico  

      diky, a este je nejaky rozdiel (myslim funkčny) medzi silver a gold rychlospojkou od Sramu?

      0 0
      • RUR  

        Žádný, spojku SRAM (zlatou) a HG-73 a No problem

        0 0
      • jurahasic  

        Ano zlatá je na 9 stříbrná na 8, bez problémů používám

        0 0
        • jaski  

          tak tak

          0 0
        • RUR  

          Hm, tak to jsem původně jezdil na 9 řetězu spojku(starší) na 8– fungovalo to taky (asi 800km):-))

          0 0
          • MARIN  

            takhle to fungovalo ale obracene bys to ani nespojil

            0 0
            • jaski  

              mas pravdu :-) odzkouseno. ani po pouziti vetsi sily to neslo.

              0 0
          • Mamut  

            Dlhodobo som jazdil PC69 – 9-kolova retaz na 8-kole a tiez nebol ziadny problem. Takze ak jediny clanok je uzsi, tak asi tiez nebude problem.

            0 0
    • Volf  

      Klidně tam spojku dej. Používám ji taky na IG51 a žádnej problém. Jedinej problém byl, že jsem nemohl rozpolit spojku od Sramu. Takže používám Connex a pohoda.

      0 0
    • Ivoch  

      S HG93 a zlatou SRAM OK.

      0 0
    • vlty  

      rychlospojka connex a v poho. akorát se musí nasadit správným směrem, jinak střílí na nejmenším pastorku.

      0 0
    • enrico  

      a mam ju tam, zajtra to idem testnuť, dufam že sa niekde nevysekam, v obchode ma od toho všemožnými sposobmi odhovárali (vlastne dokonca v troch obchodoch), stále nechapem prečo, ta spojka tam sadla jak ryť na šerbel :-))) diky chlapi za rady :-)

      0 0
      • raceman  

        hodně štěstí :-)

        0 0
        • enrico  

          díky, a idem otestovať aj new gumy, konečne došly, už som sa ich nemohol dočkať, moja vysnívaná kombinácia, konečne dám aspoň dufám čiastočne zbohom defektom, lebo Fly Weight 330 už sbsolutne doslúžily (vydržali ubohych možno 2000 km a už su zodrane a dorezane až na kosť). Hneď jako budem mať prve skusenosti, tak sa o ne podelim, XCR MUD by mal mať docela maly valivy odpor, na to že je to taky drapak, aspoň som to tu niekde čítal, chcel by som to potom ešte porovnať s RR-NN lebo cenova hladina je približne rovnaka.

          0 0
          • RUR  

            Ten vzorek co má MUD dělá míša už dlouho, co si vzpomínám mělo to vzadu docela fajn záběr, ale že by to byla na suchu nějaká raketa to si nevzpomínám.

            0 0
            • Motyll  

              v blate, na sotoline, ale docela i na mokrejch sutrech a korenech je super. ale jak najedes na pevny podklad (asfalt, beton) budes sotva motat nohama :)

              0 0
      • Petr 1  

        Před rozebíráním spojky vyčistím frézování štětcem namočeným v benzínu,pak jde krásně rozebrat.Nedovedu si svůj cykloživot bez spojky ani představit,najeto 35tkm bez jakýchkoliv problémů.

        0 0
        • zirecek  

          Prostříknu olejem čepy, pak jde sundat lehce. Jak často měníš spojku, co každý řetěz? Přece jen je slabší než řetěz a vytahává se více. Nezdá se to, ale jedna roztahaná spojka dost prožene kazetu/převodníky.

          0 0
          • Petr 1  

            Rozebírám spojku po každých cca 500km/řetěz začne cvrlikat/a přehazuju řetězy.Vydrží mi celou sezonu/8–9,letos 10tkm/a příští sezonu opět novou kazetu,dva řetězy a spojku.

            0 0
            • zirecek  

              Převodníky měníš taky ročně, jak často?

              0 0
    • gobike  

      Ja vozil Sram rychlospojku na HG73 a pri sjezdu jsem ztratil retez, od te doby jsem se bal jezdit rychle po korenech, dokud jsem ted nevzal PC 971. Prej ze shimano retezy jsou o O.1mm uzsi a dela to neplechu, tak nevim no.

      0 0
      • raceman  

        to ses musel hodně snažit, abys ztratil řetěz ne?

        0 0
        • gobike  

          No prave ze vubec, normalni kratkej sjezdik po korenech. Jedu, jedu a chci slapnout a jde to jaxi z lehka, tak se podivam a retez fuc :D Jak jsem se pro nej vracel, tak mi ho prejeli dva bikeri :(

          0 0
          • enrico  

            hlavne ze to dopadlo bez zranenia, lepšie ked padne v z jazde, ako ked sa zozpoji popr.roztrhne pri prudkom vyjazde, zakusnúť by som sa do riadítok rozhodne nechcel :-)

            0 0
            • gobike  

              To jo, nastesti jsem to mel domu z kopce:)

              0 0
              • raceman  

                a jak vypadal ten řetěz potom co ti ho převálcovali ti bikeři? byl hodně zohlej?

                0 0
                • gobike  

                  nn, byla to nudle z blata, ocistil jsem ho a jezdil dal:)

                  0 0
                  • enrico  

                    a ako sa ti podarilo najst tu spojku? ostala na terezu ci vyletela von, hladat ju v takom listi, to by mohla byt celkom fajn zabava :-)

                    0 0
                    • gobike  

                      Nenasel sem ju;-) Ale mel jsem to kousek z kopce domu, takze pohoda.

                      0 0
          • TinkTink  

            Sram PC58 + spojka na osmicku a rozpojilo se mi to ve spindlu na DH…od ty doby nikdy spojku na DH…ale na XC je supr :)

            0 0
      • jaski  

        to je mozny protoze ja pozoruju mezi sram spojkou a hg 53 takovou vetsi vuli jako by ta spojka byla o trochu vetsi. ale radi dobre

        0 0
      • zirecek  

        Taky se mi rozpojil řetěz ve sjezdu (sram zlatá + HG73). Tím skákaním řetězu se může spojka vycvaknout. Při záběru by se rozpojit neměla. Řetěz a jednu část spojky jsem našel → domů pěšky + tlačení kamarádů.

        0 0
        • kubad  

          Z těchto důvodů vozím rezervní spojku, nikdy nevíš kdy se může hodit a pod sedlo do brašničky se vždy vleze.

          0 0
          • maxtor  

            Spojku jsem nikdy nevozil. Z toho, co jsem si tady přečetl, mám pocit, že je jedinou její výhodou to, če člověk, který nemá myčku na řetěz, může řetěz bez problému sundat a umýt. Stojí to ale za to, když víš, že se ti to může čas od času rozpojit??

            0 0
            • kubad  

              Nemám s tím problém, ale Shimano rětězy nemusím vozím Connex s originál spojkou a v pohodě.(cca 8 řetězů)

              0 0
              • maxtor  

                Asi to taky zkusím. Shimano řetězů už mám taky dost.

                0 0
                • enrico  

                  daj potom vedieť, ako je to so životnosťou inych řetězů, na CN7701 davam tak okolo 2500km a menim akonahle mierka padne na posledny zub a zatial je kazata v poho (zatial :-)))

                  0 0
                  • maxtor  

                    NO tak pokud by řetěz Dura Ace na biku vydržel jak píšeš, jdu do něj. Mám HG 93 a po asi 800 měrka propadla. Dělám to teď ale tak, že tam řetěz nechám tak 3000 km a pak vyměním i s kazetou – zase tak draze to při ježdění na komponentech Deore nevyjde.

                    0 0
                    • enrico  

                      kazeta na 3000km, dosť drahy špás :-) ja mam zatial povodnu LX, mam tam štvrtu reťaz (1× deore 800km, 3×XTR po zhruba 2500km) a ma niečo cez 8t km, počitam ešte že jednu reťaz vydrži a po 10t km pujde do kytek.

                      0 0
                      • maxtor  

                        Ber to tak, že bych za 3000 km vyměnil zhruba 4× řetěz HG 93 za nějakých 500 a tak vyměním za stejnou 1 řetěz + jednu kazetu (Deore) za nějakých 1 100. Opotřebení převodníků nepozoruji. Ale uznávám, že ten můj způsom není zrovna nejvzornější. U silničky (Dura Ace) měním řetěz řádně.

                        0 0
                  • kubad  

                    Nebudu hledat čísla těch řetezů ale měl sem XT – byl na kole,pak XTR a Dura-Ace nebyl až tak rozdíl v životnosti pár set km, ale prostě můj pocit z Connexu je lepší. Zkoušel sem i Sram a fuj. Teď chci zkusit KMC ale až na jaro s novou kazetou a pilama.

                    0 0
                    • maxtor  

                      No, nechci tě od KMC odrazovat, ale Shimano je KMC s nápisem Shimano. Slyšel jsem, že HGčka dělá pro Shimano KMC a můžu potvrdit, že jsem rozdíl nepoznal. Jen KMC je ve stejné kvalitě jako ekvivalent Shimano pochopitelně o dost levnější.

                      0 0
                      • kubad  

                        KMC 9SL Gold – uvidíme :-)) To Shimano nemá.

                        0 0
                        • maxtor  

                          Moje zkušenosti jsou asi 3 roky sraré, kdy mi známý vnutil místo HG 93 nějaké KMC, o kterém tvrdil, že je to totéž, jen cena byla úplně někde jinde (tehdy stála HG 93 nějakých 1200 a to KMCčko stálo nějakých 500). Zkus a dej vědět!!!

                          0 0
            • Petr 1  

              Prostě myčka,alespoň pro mě, jsou vyhozené peníze.I kdybys se snažil jako blázen tak ten řetěz na kole nevyčistíš a nenamažeš jako já s rychlospojkou­.Řetěz šoupnu do nádobky s benzínem,potom s olejem,otřu a je připraven na výměnu. Rozhodně vyčistíš přehazku a kazetu snáž,než když se ti tam motá řetěz.Je pravda,že dělám jen konbinaci Sram spojka a Sram řetěz.Když to při demontáži nerveš kleštěmi a správně ji zapneš tak je vyloučeno jakékoliv její rozepnutí.

              0 0
              • maxtor  

                Záleží na tom, jakou myčku máš. S tou svou řetěz vyčistím dokonale. S tou přehazkou souhlasím. Těžko se něco čistí, když ti tam vadí řetěz. Asi tu spojku zkusím.

                0 0
              • zirecek  

                To je široký problém. Nejlépe jsem vyčistil řetěz po rozdělání rychlospojkou, dání řetězu do PET lahve, nacpal tam nějaké hadříky, molitany, odmašťovadlo, atd. a třepal, třepal, dokud nevytřepal. Řetěz pak čistý. Je otázka jestli je výhodne dokonale odmašťovat řetěz. Životnost řetězu není velká → otázka jak ji lepším čištěním prodloužíš. Hodně čistý řetěz se musí správně namazat, i tak mám zkušenost, že je pak suchý mnohem dříve. Po době leštění a šurování jsem přešel na čistění slabší, míň strávím času, více jezdím, asi tím životnost o něco zkrátím, ale za tu úsporu času, klid, pohodu mi to stojí.

                0 0
                • kankrlicek  

                  jo, jo, už dávno jsem přišel na to, že kolo jezdí i špinavé :)

                  0 0
                • maxtor  

                  Životnost a čištění řetězu nemá zase až tak moc společného. Já jej čistím jednak proto, že rád udržuji kolo v čistotě a hlavně taky proto, že dobře vyčštěný a namazaný řetěz má skoro bezhlučný chod, což je pro mě důležité, protože tak slyším jakékoliv i slabé zvuky, co kolo vydává a můžu na ně reagovat dříve, než se z malé závady stane něco většího. Příklad – škrkání kotouče o destičku.

                  0 0
                  • VencaV1  

                    Kdyz retez otres hadrem a namazes, tak ma take bezhlucny chod.

                    0 0
                    • maxtor  

                      To sice ano, ale většinu toho bordelu hadrem jen vneseš dovnitř řetězu, takže když to naojejuješ, tak se olej vsákne do špíny a pak se lepí po zubech a chytá další bordel. Co, o čem píšeš považuju za provizorium. Myčka je jistota.

                      0 0
                      • VencaV1  

                        No ja nevim, kdyz to naolejuji, tak to potom taky otru hadrem a nevypada to ze by vevnitr zustala vetsina bordelu. Navic je skoda, ze s tim umytym retezem nemuzes do terenu, aby zustal cisty, protoze je tam taky vsude spousta bordelu.

                        0 0
                        • maxtor  

                          Já ti nevyvracím tvůj postup. Na bika úplně stačí to, co píšeš. Jasně, že i čistý řetěz je za pár desítek km v terénu jako prase. Prostě mám rád kolo v čistotě a nedělá mi problémy dát si čas od času půl hodinku na to, abych jej pořádně vyčistil. Ostatní to můžou považovat za zbytečnost. Mě to tak ale vyhovuje. Možná i proto, že obě svoje kola jsem skládal a hlavně na bika jsem se při studiích hodně nadřel, abych si jej mohl dovolit a skládal jsem jej přes půl roku, tak mám k němu trochu jiný vztah než k nějaké obyčejné věci. Chápeš?

                          0 0
                          • zirecek  

                            Půl hodina na pořádné čištění? To je moje nejkratší varianta, klasická doba čištění je pod hodinu, jednou týdně.

                            0 0
                            • maxtor  

                              Když to dělám pravidelně, tak mi ta půlhodina naprosto stačí. Už to mám v ruce. Po nějakém maratonu nebo projižďce po blátě je to umývání samozřejmě delší.

                              0 0
                            • McBlacky  

                              ty jo tak to bych nedělal nic jinýho :) silnička – 5minut (otřu suchým hadrem od prachu, hadrem s cyklostarem otřu řetěz) HT + full – 15 minut (navíc sprcha ve vaně :)

                              0 0
    • lubos  

      Hlavne at se ti nepovede spojit retez tim jednym kouskem spojky (jsou dva). To se povdelo mymu kamosovi … sice mu to poradne nefungovalo, ale nejak to tam dostal :o))))

      0 0
      • enrico  

        otestovane, zatial len nejakych 20km a funguje to bezvadne :-)

        0 0
    • JirkaT  

      Spojka je ok. Rozpojenej řetěz protřepu petrolejem ve staré flašce na pití. Lepší by byla asi nafta, protože je mastná. Pračka na řetěz nemůže řetěz tak vyprat. Při sundaném se lépe čistí přehazovačka. Vliv na životnost nevím, ale líp to řadí. Spojku vozím náhradní v rámu.

      0 0
    • enrico  

      tak som sa ozval po dvoch mesiacoch, po 1770 km spojka drží na 100% žiadne zmeny v radení nenastali ani v ničom inom sa nevyskytli žiadne komplikácie (aj ked Shimano oficiálne spojku nedoporučuje) vrele každému doporučujem Shitmano reťaz + Sram zlata spojka = bezproblémová údržba a čistenie reťaze pračka never more

      0 0
Téma bylo zamknuto, nelze přidávat další reakce