• Komi

    Historii jsem si chvíli prohlížel, ale zajímalo by mě, jestli jde do Shimana LX nalít normální hydraulický olej (konkrétně třeba OH-HM46). Myslím, že jedinou roli by snad mohla hrát viskozita (opravte mě jestli se mílím) a proto by mě tedy taky zajímalo jakou viskozitu má orig. Shim. Mineral Oil … Dík za odpovědi

    Anketa: Do hydraulik od Shimana požívám:

    12x
    39%
    0 0
    • goofy  

      Kup LHM+, a mas po starostech. A hlavne ma takovou uzasnou razici zelenou barvu ;o)

      0 0
    • jaski  

      mam doma starou hydru codu expert na mineral oil a byl sem nejak linej hledat ten zelenej LHM tak sem tam soupnul hydraulickej co mam doma asi 100 litru a de v pohode. je tam asi uz mesic a nic ji neni

      0 0
    • sportovni_biker  

      Využiji tohoto threadu. Budu zanedlouho kupovat LX hydrauliku rok 2005, ale používat ji začnu až příští sezónu, takže max. si ji párkrát zmáčknu doma (s kotoučem samozřejmě), ale jinak nic. Zajímá mě, jestli pak budu muset nechat vyměnit ten olej, když není používaná.

      0 0
    • ivaneck  

      Myslím, že důležitý je bod varu. Aby se tam nedělaly bublinky…

      0 0
    • Komi  

      Proč mám pocit, že mi tady ještě nikdo neodpověděl na to na co jsem se ptal? (krom jaskiho) :-)

      0 0
      • jaski  

        ;-)

        0 0
      • vlk  

        No poravdě také čekám na odpověď.Co sem čet v historii tak často používají olej citroen.Ale asi bude u brzd lepší olej nemíchat.Podaří se vám vždy, aby vytek všechen při výměně.Nebo při výměně klidně oleje mícháte.

        0 0
        • goofy  

          LHM+ neni s tou ruzovou misitelny, takze ho protlac cely, a kdyz zacne tect zelena, tak je hotovo :-)

          0 0
      • kubad  

        Třeba proto, že ti padnou veškeré záruky na brzdy, a až se ti někde v letu dolů uvaří kapalina – pak můžeš toho co řekl klidně použij cokoli honit po soudech :-))

        neryskoval bych to Opravdu někdy nechápu takovéto dotazy.

        Cena originálního oleje není zase tak vysoká, spotřeba je minimální. Ve spoustě servisů není problém si nechat třeba deci odlít abys nemusel kupovat velké balení.

        0 0
        • kubad  

          neriskoval – oprava

          0 0
        • Komi  

          Myslíš, že olej do hydraulik těžkých mechanických strojů se může uvařit ve sjezdu?

          0 0
        • dieegoo  

          50 ml originálního shimano oleje 350,– na bikestore… to mě přijde docela dost v porovnání 200Kč / litr u toho LHMka

          0 0
          • goofy  

            Tak nejak. A kdyby chtel nekdo z okoli Havirova LHM+, tak klidne udelim… Mam este 3/4 litru ;-)

            0 0
        • pz-km  

          ajajajaj to sou veci – od kdy vyrabi shimano i specialni hydraulicke oleje? ja si asi koupim sud v paramu nebo slovnafte a budu ho prodavat za dve kila po jednom deci a tvrdit, ze je the best – a budu bohaaaaaaaaaa­aaaaac!

          0 0
    • Alex  

      Pouzivam Castrol LHM+, ale zda sa mi ako keby trocha penil.

      Neskusali ste niekto ATF olej? Je to hydraulicky olej ktory sa pouziva v servach a v automatickych prevodovkach…

      0 0
      • pz-km  

        hydraulicke a atf oleje jsou uplne jinde, ale nalitim atf do brzd (pochopitelne na kole) nic nepokazis (je sice hustsi, ale zase min peni a ma vyssi bod varu) – ale pst, nikomu to tajemstvi nerikej :)

        jinak pro uplnost doplnim, ze atf oleje se pouzivaji do automatickech prevodovek, posilovacu rizeni a hydrodynamickech retarderu, maji vzdy cervenou barvu a maji tri zakladni tridy – dextron 3 (mineral), dextron 2 (polosyntetika – nejcastejsi) a dextron 1 (syntetika – nejde sehat)

        zustalo me asi deci po vymene oleje v posilovaci na aute (omf atf d2) a kamosovi sem to nalil do brzd a nekolik mesicu s tim lita a nestezoval si…

        0 0
    • Komi  

      Tak jsem to tam šupnul i s tím předchozím a uvidíme. Přinejhorším mám ještě zadní brzdu :-D

      0 0
    • slou  

      Noo ja sem prsknul do SH 525 olej od Sachsu myslím, že se menuje Renolin MR 310.Je pěkně červený a řídký. Zatím to brzdí a Drtiče to přežilo bez úhony. Nevím proč je origoš SH tak mrzutě drahý… Jinak jde tam taky o to aby ti to nedodrbalo těsnění. Asi bych se toho nebál, ale radši se zeptal třeba výrobce…

      0 0
    • mechanik  

      Já používám Magura minerální olej Royal Blue…

      0 0
    • pz-km  

      vase problemy na moji hlavu…

      olejservis.cz (polozka hydraulicke oleje rozlevane a mate 5l ohhm68 za 195 korun a s tim se podeli cele bike-forum…)

      0 0
    • hovanec  

      Já do svých Tektro Auriga Comp nalil hydraulický olej do posilovačů řízení (Šetrná k těsněním, odstraňuje usazeniny a rez, udržuje systém čistý, těsný a plně funkční). Nebude to asi tak tepelně odolné jako ta kapalina LHM+ pro Citroen, ale pokud doma třeba nic jiného nemáš, tak na nějakou dobu to vystačí. Taky teď sháním LHM+…

      0 0
      • Jakobo  

        Zijou jeste ti co zakladali tento prispevek v 2006? Pripadne, zijou ty brzdy?

        0 0
        • kulispit  

          to je dobré :-))

          jaké máte zkušenosti s olejem Aligator v brzdách Shimano XT s původním červeným olejem??Díky

          0 0
          • skvedo  

            V XT ne, ale v M446 jsem ho použil na odvzdušnění po zkracování hadic a ještě jsem to neuvařil.

            0 0
          • kulispit  

            jo síš mě zajímalo jestli není ten aligator hustší? (jen úvaha) protože se mi páčka pomaleji vrací!!Díky

            0 0
    • Kouba_2005  

      Kdyby měl někdo zájem, tak mám k dispozici velké množství výše uvedeného hydraulického oleje HM68. Zrovna řeším dilema, jestli jej použít místo LHM do Citroena. Nemá s tím čistě náhodou někdo zkušenosti? :-)

      0 0
    • risa78  

      Brácha mě dneska přinesl olej co je na fotkach, pracuje u Audi, a povídal že to lijou do serva a tak. Barvaje taková pěkná zelená. Myslíte že by to šlo použít do kotoučovek M 446?

      0 0
      • hovanec  

        Jako fungovat by to mohlo. Hlavně aby to byl minerál. Jistota je ale LHM+. Používám ho už několik let a brzdy fungují úplně normálně. Tohle do serva neznám. Těsnění to snad nesežere, ale testnul bych na pár dní ve vaničce kousek těsnění, co to s tím udělá.

        0 0
        • risa78  

          Testnu to. Jinak samozrejme klidne koupim LHM+, na frme mame vozovy park komplet Citroen, takze to nebude zadny problem.

          Ja jen ze kdyz to donesl, tak pro zajimavost jestli by to slo. Mam ted totiz porad malej unik kapaliny z te vyrovnavaci nadobky a musim kazdy tyden odvzdusnit a dolit. Je to na reklamaci, ale domluvily sme se s prodejcem ze to tam poslem az bude kosa a nebudu jezdit, do te doby aspon takhle. Zatim dolivam co me dal prodejce zdarma, ale ubyva…

          0 0
    • Markony  

      Ja kupoval 100 ml v servisu za 42 Kč , odlili mi ho z 1 Litrového balení a myslím že celý 1Litr stoji okolo 380Kč ± http://www.axitbikes.eu/index.php… a prodvat 50 ml za 350 Kč to ke hnus .

      0 0
      • bezhlavy jezdec  

        ja koupil 1 litr primo na sm- db – oil maly kanistr tusim 350 kč (červeny olej) a mam toho ze bych to mohl chlastat po vecerech kdyz sem dal na kolo ty xt 785 ani sem ten olej nepotreboval ale vzal sem 1 litr kdybych to doplnoval menil tak kdyz kapka ukapne tak nebudu nadavat.Je toho proste fakt hodne a mnoho let .

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.