• heretik

    Máte někdo zkušenosti se sandály s SPD? Zdá se mi, že v tomhle počasí by to na kratší vyjížďky mohlo bejt dost příjemný, ale nikdy jsem to nezkoušel…

    Po kratším hledání v různých shopech jsem navíc našel jen tyhle jedny: www.trinnity.cz/DetailPage.asp?… Jinde jsem žádný nenašel.

    Anketa: Jaké máte zkušenosti se sandály s SPD?

    24x
    83%
    0 0
    • Snoopy  

      Varianta pro ty, co nechteji sundavat spd za obyc pedaly, kdyz se jede napr. k vode. Muj nazor – vyhozene penize, 2,5tkc lze investovat daleko lepe

      0 0
    • Želva1  

      Na netu jsem našla i jiný, ale stejně mi to přijde zbytečný :-( Ale kdybych si mohla takový vymoženosti dovolit, asi bych je brala taky :-)

      www.bikestore.cz/…/sestava.asp?…

      www.paul-lange.cz/…d_boty1.html

      cykloexpert.cz/hor­ska-trekingova-obuv/shimano-sd-60

      www.profi-kola.cz/…cke-sandaly/

      www.cyklovb.cz/…uct_info.php?…

      0 0
    • cíca  

      Škoda peněz.

      0 0
    • Lišák  

      Pokud nejedeš po asfaltu, nebo po upravené cestě, tak by nebylo příjemný trefit palcem šutr/pařez…

      Já bych je nechtěl.

      0 0
      • cíca  

        Což šutr, ale taková vosa pod palec…

        0 0
        • Jarda  

          Tak to radsi tu vosu.

          0 0
        • pegal  

          nedej boze auto ..

          0 0
          • kubad  

            Není jednoduší použít plastové vložky do spd a uděla z jedné strany normální pedál ???

            0 0
            • heretik  

              No, na tohle jsem taky myslel, ale:

              1. především jsem tyhle kousky plastu nedokázal nikde koupit, ptal jsem se mockrát a všude mi řekli, že to neprodávaj, a že to nic nevydrží a je to na jedno použití
              2. když je tam zacvakneš, máš z toho normální pedál pro normální boty, bez SPD – v tom už skoro ani neumím jezdit :-p
              0 0
              • pos3k  

                asi malo hledas :-) zkus tohle www.bikestore.cz/inshop/shop.asp

                0 0
                • pos3k  

                  sorry, odkaz tam nevede :-/ Odrazové sklo SM-PD22 (pár)

                  skladem

                  Umělohmotná jednostranná odnímatelná klec s odrazovým sklem. Vhodné pro všechny, kteří začínají s SPD pedály či často jezdí i s normálními botami. Po nasazení je tak jedna strana pedálu vhodná pro normální botu a druhou lze stále používat pro tretru či botu s kufrem. Prodává se v páru. Použitelné s pedály: PD-M959, PD-M540, PD-M520, PD-M515 a PD-M505 Hmotnost: 64g (pár)

                  MOC 2006: 252 Kč BIKESTORE cena: 150 Kč !!! (sleva 40%)

                  0 0
              • pepino  

                Za kilo ti je pošlu, zbyly mi doma po SPD, když jsem koupil platformy.

                0 0
                • pepino  

                  No za kilo i s dobírkou bych vydělal 10 korun, to jsem se nějak unáhlil:-)

                  0 0
      • Nikdo  

        Na asfale mi odskocil peknej sutrak od predniho kola primo na palec, takze to taky neni uplne bezpecne :o), ale treba sandale od Lake maji zvysenou predni cast. Jen kdyby to nebylo tak drahe, i obycejne sandaly jsou drahe – pritom je tam min matrose nez u normalnich bot.

        0 0
    • Dan  

      Moc se mi to líbí, ale v Liberci většinou není takové počasí, aby se to vyplatilo.

      0 0
      • kubad  

        Výhoda sandálů v dešti a blátě je zřejmá :-))

        0 0
        • scret  

          jeden muj kamos ma misto nizkejch goracovejch trekovek,trekovy sandale,vyjde to nastejno:)) voda ti proste nevadi:)))vsechna vytece:))

          0 0
    • Glum  

      Mám opačný názor. Sandály jsou fajn na cesty do práce a běžnou cykloturistiku, samozřejmě do náročnějšího terénu NE. Běžná polní či lesní cesta je v nich v pohodě. Najezdil jsem v nich určitě pěticiferně kilometrů, palec jsem si ještě neukopl. Znovu opakuju, když jedu někam do terénu, obouvám tretry a ne sandály. Jedeme-li na dovolenou na kola do Provance či do Portugalska, není důvod pařit se v tretrách.

      0 0
      • jecnak  

        Zrovna tebe jsem chtel napsat jako priklad cloveka, ktery sandale pouziva a chvali si je.

        Mimochodem jak se v nich chodi?

        0 0
        • Glum  

          Dobře, skoro jako v normálních sandálech. Pokud jedu do práce nebo s paní chotí na cykloturistiku, sandál bohatě stačí. Pokud někde jako alfa samec mířím s vysunutou bradou do hardcore terrainu, obouvám tretry. Když mě ale náhoda zažene v sandálech do terénu, lze jet i takto: minulý týden po červené Kozákov či po červené a modré Černou Studnici.

          0 0
      • náčelník  

        Naprostý souhlas, stejné zkušenosti, mám Shimano.

        0 0
    • -b-n-x-  

      podle me jsou sandaly na jakekoliv aktivity na hovno.

      0 0
      • wroum  

        nevim, chodi se v nich dobre a v sandalech sem chodil i po horach s baglem. kratky vzdalenosti klidne jedu v sandalech (SPD nepouzivam) a jede se v nich stejne dobre jako v cemkoliv jinym. este dodam, ze sem maximalne spokojenej uzivatel sandalu Lizzard, ktery i v brutalnim provozu (i jako boty do vody) drzej uz 4 rok. dobry sandaly sou nejdokonalejsi a skoro nejuniverzalnej­si obuv.

        0 0
        • pepino  

          Mi to připomnělo kámoše, kerej si po koupi kola chtěl vyzkoušet bunny hop v pantoflích na obrubník-4 štychy v bradě:-) Sandály na kolo v poho, ale v pantoflích nebo žabkách bych asi jezdit nemoh.

          0 0
        • -b-n-x-  

          ja jesterr teda na dobre sandaly nenarazil. Pokud mi nedrzi bota na noze rovnomerne, tak mi to vadi. A sandaly tohle rozhodne nesplnuji

          0 0
          • -b-n-x-  

            sakra! jesterr=jeste

            0 0
          • wroum  

            nejsou sandaly jako sandaly. Lizzardy a Tevy sou super a na noze drzej tak, ze o tom nevis (vsechny pasky stelovaci). navic ty lizzardy maj Vibram podrazku a vydrzej opravdu bago moc. posledni dva roky jim davam fakt zabrat, abych konecne mel duvod koupit novy a porad drzej :-)

            0 0
            • kovar  

              sandály Lizzardy mám taky i tím Vibrátorem, a že by to bylo nějaké terno pro mé pohony, to se říct nedá, spíš je nenosím a vezmu raději pořádné boty (taky s Vibr). Lizzardy používám pouze jako papuče nebo do města. A sandály na kole sice nejsou takový vopruz jako na sandály na pěší turistiku, ale do komfortu bot mají pořád daleko. Ale to je subjektivní.

              0 0
              • wroum  

                presne, je to subjektivni. me padnou dokonale a nedovedu si predstavit, ze bych v teplym pocasi mel na sobe uzavreny boty pokud to neni vylozene nutny.

                0 0
                • rasto  

                  a chodis v sandalech naboso? mam bile narty jako snehurka, urcite bych se spalil :-(

                  0 0
                  • wroum  

                    jasne naboso. taky mam krasnej vzorek na nartu – celorocne (foto z telefonu). prez zimu nestaci zmizet. na jare se nart lehce prismahne (kdyz nenamazu) jen jednou a pak zcela bez problemu az do dalsiho roku, ale ja se normalne nemazu a spalit se mi podari vyjimecne. slunci odolavam vic nez obstojne.

                    jinak sandaly + ponozky je pro me asi tak totez jako vlastovky + rohy nebo Biker jak pes + ten jeho stajovej dres… :-)

                    0 0
                    • kovar  

                      sice sandály nenosím ale, když nějaký bezponožkáč odloží své sandály někde blízko, tak holt se musím vzdálit a směrem proti větru.

                      0 0
                      • wroum  

                        no ale v tomhle ponozky moc nepomuzou, protoze je nemuzes nosit porad (kdo by je ve 30 stupnich nosil) a kdyz si pak nandas na cisty fusekle spinavy sandaly tak to je trochu kontraproduktivni. ja je peru (prasek na prani + rejzak) tak cca jednou tydne, takze nikoho neobtezujou. mimochodem kdyz nekdo v parnem dni odlozi svoje „kecky“ tak to taky neni zadnej Chanel NO 5 :-)

                        0 0
            • RomanH  

              Uplnej souhlas. Jen ty TEVY se mi rozpadly asi po trech letech. Vzhledem k tomu, ze jsem v nich obcas tahal 20-ti kilovej bagl po horach a prilezitostne hral i fotbal, tak jim to ani nemam za zle.

              0 0
    • norman  

      Kdyby mi nekdo tvrdil, že sandálový přezkáče jsou skvělý a lepší než klasický lyžáky, přišlo by mi to stejný jako to co jsem před nedávnem zažil v obchodě kde se mi prodavač snažil nacpat Spešl cyklosandály. Proboha, když si představim jak se v nich brodím šutrama s bikem na hrbu!!!

      0 0
      • cíca  

        Sandále na kole mi přijdou stejně uhozený jako šortky na motorce.To ale zjistíž až když to položíš.

        0 0
        • pegal  

          proc ja jezdim i v pantoflich ..

          .. ty borci v Bedrichove v Jizerkach docela cumeli kdo je v tom sjezdu predjel .. :)

          0 0
          • macomb  

            Chtěl bych se zeptat, kolik toho ty sandály vydrží, aby to nebyla sranda(za 2tkč.) na dva metry a pak se rozpadly.Určitě by byly příjemný, už jsem se po nich díval, jezdím po městě do práce a ve vedrech by to bylo příjemný.Do terénu bych v nich taky nešel.

            0 0
            • BB  

              Sh sandály mě vydržely tak 7 let, letos najednou guma zpuchřela a rozpadli se. Okamžitě jsem ve Skořepce koupil nové Lake. Pokud někdo jezdí ve vedrech a občas vyjede na pohodový výlet, tak neexistuje lepší obutí. Taky si je beru v zimě na trenažér, na to jsou mnohem lepší než normální tretry. Takže pokud někdo řekne, že je to kravina, tak to nevyzkoušel ve výše zmíněných aplikacích.

              0 0
              • BB  

                … „rozpadly se“… omlouvám e časovkářovi. Nemohl by admin zařídit editování vlastních příspěvků ?

                0 0
                • rasto  

                  tak ta posledni veta je dobry vtip :-) ztracet cas opravami to to potes :-))

                  0 0
    • Pinocio  

      Za ty prachy je to šílený a navíc na těch pár slunečných dnů, které se tu vyskytnout se to nevyplatí…

      0 0
    • dada  

      to je jeden z mnoha důvodů proč mi vyhovujou moje pedály jednostranky. v těch vedrech sem nazul svoje ACG páskáče a do tý hospody a z ní sem to bez uzamknutí nějak přežil…

      0 0
    • tjuren  

      Proč ne, ale v kombibaci s helmou je to jako kraťasy a frak s kravatou.

      0 0
    • Paja  

      Skorotchan uz v nich jezdi nekolik let – silnice a lehci teren, vzhledem k tomu, ze tretry obou jen kdyz uz je na sandaly noc zima, tak je asi spokojenej (ma ty shimana)

      0 0
    • Nimrod  

      oživím téma. kdyby se ještě dělaly keen commuter, tak mám jasno, protože v h2 mám odjeto nejedno léto a jsou prostě supr. ale jelikož se nedělaj, tak se ptám, má někdo zkušenost třeba s exustarem nebo něčím podobným?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.