• Hombre

    Zdravim zdejsi odborniky a rad bych se na Vas obratil s radou, co poridit za kolo. Doted mam krosku Rock machine Crossride 500 a jezdil jsem spis silnice a lehoucky teren. Ted bych ale chtel jezdit vetsi teren a uvazuju proto o celoodpruzenem kole. Rikam si, ze je asi lepsi ho koupit nez HT, ale zaroven bych u fulla rad zachoval tvar ramu, aby co nejvice vypadal jako HT, ramy typu Scott apod se mi u fulla hnusi. Financne jsem ochoten jit na maximalne 45.000, proto jsem se po delsim zkoumani rozhodl pro tyto tri volby:

    www.rockmachine.cz/…k/a3000.html www.trek-bikes.cz/index.php?… eshop.skiservis­.cz/Specialized/Hor­ske-kolo-Specialized-FSR-XC-Disc-CE-06_g495.html

    Favoritem je zatim Rock machine Adrenaline 3000, ale ten Trek ma taky neco do sebe. U toho Spesla je ten ram uz trochu jinde nez bych chtel, ale stejne se mi jeste libi. Co rikate na osazeni u techto kol? Vidlice? Brzdy? Cetl jsem tu, ze Hayes Sole brzdy asi moc nemilujete, procpak? Mozny problem je prave v tom, ze v cenove kategorii kolem tech 45.000 jsou u fullu vetsinou tyto brzdy, Trek ma Avid, RM pak ty Sole V6. Nechat je vymenit? Budu moc rad za konstruktivni rady, diky vsem.

    0 0
    • mawerick  

      čau. No RM bych asi vyloučil… Měl jsem ho (sice starýho, ale tozas tak bnevadí) a nic moc teda, trek proč ne:) Spešl je z nich systémově asi nejlepší, ale fakt je že bohužel za stejnou cenu má krpaet horší osazení… Ale zas je to nejlepší základ pro případný upgrady:)

      0 0
    • JMT  

      za tyhle prachy bych vzal meridu trans mission speed, kdyz budes mit stesti na lepsi tlumic nez ja tak je super, akorat se musis smirit s tim ze je to jenom primitivni jednocep :-)

      0 0
      • ales.v  

        No nevím, na Transmissionu už jezdím druhou sezonu, ale ten jednočep jsem ještě nenašel, a primitivní funkci už vůbec ne.

        0 0
        • cabbage  

          pokuď to neni jednočep tak co to tedy je?:)

          0 0
        • JMT  

          nevim co by to melo bejt jinyho nez jednocep, poradne se na to koukni, jesli si to doposud neudelal a ze sou jednocepy primitivni a zastaraly ti tady rekne kazdej wroum :-)

          0 0
        • Andrzej  

          ja sem u toho kola nenasel funkci… (je to jednocep, i kdyz ne uplne primitivni)

          0 0
    • MlokCZ  

      Já bych z nich nevzal ani jedno, ale když už tak naopak od mawericka bych vzal RM. Spešl je taky ok, ale už je bídně vybavený, ani ta vidlice už se mi tam nelíbí.

      Já bych nešetřil a připlatil si 10.000 i kdybych si je měl půjčit a hned se dostaneš na fakt už pěkný kola. Za o 10.000 víc můžeš dostat třeba ve slevě (jestli ještě jsou) už pěkně vybavenýho Spešla.

      A pokud trváš na těch penězích, tak ta Merida, co píše JMT se mi zdá taky jako docela dobrá volbe (i když já bych systém jako má Merida moc nechtěl, ale zase za ty prachy proč ne).

      0 0
    • kesu  

      RM ne ,nefunguje to

      0 0
      • Lišák  

        Proč to nefunguje?

        0 0
        • kesu  

          no to já nevim :) ale když na tom jedeš na nastavíš tlumič fakt na měkko tak to chodí strašně málo,vedle tohodle je NRS žehlička.

          0 0
          • cabbage  

            až tak?

            0 0
          • MlokCZ  

            A s jakým tlumičem se to tak chovalo, jestli za to nemoh jen tlumič.

            0 0
          • Lišák  

            Co tam bylo za tlumič a jak dlouho jsi to zkoušel?

            0 0
            • Karlos009  

              Měl jsem Mongoose, je to ten stejný rám jako RM a náhodou docela funguje. Drobné nerovnosti žehlil docela slušně. Po 3 měsících mi ale prasknul a celkově je ten rám dost měký. Sice mi ho vyreklamovali, ale stejně jsem se vrátil k RB. Můj kámoš ho taky po asi půl roce prodal.

              0 0
              • filipes  

                to je fakt stejny ram, nebo jenom stejny system? Jestli je to 4cep jako RM, tak podobnych jezdi hafo a fungujou…

                0 0
                • Karlos009  

                  Z té fotky to nepoznám na 100%, ale myslím si, že je to úplně to samé. Hlavová trubka, svary, ramena zadní stavby, vahadlo nad tlumičem …

                  0 0
                  • Lišák  

                    Mongoose je VPP. Vypadá to podobně, ale u M. je dolní „čep“ složitější.

                    P.S. Předpokládám, že u RM je dole jedno ložisko.

                    0 0
            • kesu  

              jel sem na tom pár set metrů a tlumič tam byl tušim RS bar,ale ono ne ze by to nechodilo ale má to proste opravdu moc malej zdvih.proste jakýkoli 100mm kolo žehlí výrazně víc.

              0 0
      • MlokCZ  

        Pokud ten Horstlink zkurvili nefunguje jak by měl, tak samozřejmě nebrat. Osobní zkušenost s RM nemám, jen se mi líbil obecně systém + osazení za ty prachy.

        0 0
    • cabbage  

      vzal bych tohle: www.trinnity.cz/DetailPage.asp?…
      až snad na ty kliky to nemá vážný nedostatek a vejde se do limitu…

      0 0
    • Hombre  

      Mno, tak s tim RM jste me celkem dostali, ja si myslel, ze to bude muj velky favorit, a ted o tom zacinam pochybovat:-). Ten Lapierre se mi celkem libi, jen tuhle znacku vubec neznam, ale asi je dobry, kdyz mi to doporucujete. Stejne porad jeste premyslim, jestli prece jen nejit do HT nez do fulla, za cca 40 000 bych mel urcite vymazlenej HT, koukal jsem treba na kola Garry Fisher, ale celoodpruzeni me taky laka, takze to se mnou neni jednoduchy:-). Jen pro lepsi predstavu: eshop.skiservis­.cz/GARY-FISHER/Horske-kolo-Gary-Fisher-Hoo-Koo-E-Koo-06_g143.html

      Priplatit si neni zas az tak velky problem, uz jsem v cenach kolem 55 000 taky koukal, jen ty ramy a system pruzeni me vetsinou nezaujaly. I kdyz treba Giant a GT vypadaly moc pekne. Ale zase (to jsem proste ja:-), za 55 000 bych mel uz dost dobry HT, takze vidite, ze jsem dost nerozhodny… Ale prece jen, ten Lapierre se mi libi vic a vic, takze…

      0 0
      • cabbage  

        šel bych do Lapierre, neni to noname jako rockmachine(ikdyž se ti to tak nezdá:) a ten G-F taky neni nějaká výhra když má skoro stejný osazení jak full za tu cenu;-P

        0 0
      • Dijck  

        Giant Trance 3 – jasna volba:)

        0 0
      • vlk  

        Taky bych šel do Lapierre.Je to VP.Nedávno jsem si jeden rám s jednou variací vp taky koupil a jsem plně spokojen.Akorát ta váha bude díky vidli apod vyšší než výrobce uvádí.

        0 0
    • clieent  

      No za 45000 kapříků je taky pěknej Canyon Nerve XC5.Za ty prachy je to libovka oproti těm co tam máš napsaný.Mrkni na něj.www.mtbs.cz/katalog06.html?…

      0 0
      • cabbage  

        zase je otázka jestli ještě je a jestli vůbec bude…

        0 0
        • mastihuba  

          ještě by mne třebas i zajímalo jaakej je funkční rozdíl mezi canyonem a RM jen tak od voka mi to přijde skoro stejný.

          0 0
          • cabbage  

            to nevim, ale canyon funguje…

            0 0
            • clieent  

              Funkční rozdíl asi moc velkej nebude,ale nato,že stojej stejný prašule,tak má možná lepší nějaký komponentíky

              0 0
            • JMT  

              hmmm treba jako slusnej vesak, muzes na to davat i hodne mokry, hlinik nerezne :-D ale na jezdeni radsi fulla

              0 0
      • mastihuba  

        slibem nezarmoutíš :)

        0 0
      • Hombre  

        Ten vypada taky moc dobre, sice sedlo nebude z nejmekkcich, ale to by se vymenilo. Zatim tedy Lapierre a Canyon. Pro Canyon trochu hovori barva ramu a o neco „hezci“ system pruzeni.

        0 0
        • VencaV1  

          Asi by te mel nekdo upozornit, ze toho Canyona nesezenes.

          0 0
          • Hombre  

            Jestli nepujde sehnat, tak je to velka skoda. Ale celkem bych to chapal, je to krasavec. Je tento bike tedy nedostatkovym zbozim?

            0 0
            • vili  

              u nas urcite a ted uz asi aji v nemecku

              0 0
            • VencaV1  

              Asi nepujde, taky jsem o nem kdysi premyslel, ale dovazej to k nam hrozny jelita, bikeexpert si rikaj a nejsou schopny sehnat nic. Sidlej na karlaku, tak se tam na ne muzes jit podivat a to neco uvidis. :) Mozna to jde v nemecku, ale to mi pripada jako velka zoufalost, kvuli reklamacim, servisu a tak.

              0 0
              • TheIF  

                Dovážej možná, ale nikdy nebyli a nebudou distributoři CANYONU, protože ten si zakladá na vlastním prodeji = musíš si ho objednat jen u nich a ani v německu ve své prodejně ti ho neprodaj hned – pouze na objednávku.

                A počítej minimalně tak 2 měsíce od objednání, zeptat na dostupnost můžeš tady www.canyon.com/…kontakt.html

                Já si 23.4.06 objednal ES6 a XC5 montagetermin mi napasali na 24 týden (12–18.6) ale zatím žádny info

                0 0
                • VencaV1  

                  Tak tam bych skoncil hned u prvni kolonky. :) Ale ja uz ho stejne nechci.

                  0 0
    • Hombre  

      Jeste jsem narazil na tohle kolecko: www.mtbs.cz/katalog06.html?…

      V cykloexpertu ho maji za prijemnych cca 40000Kc. Co vy na nej? Ze by doplnil dvojici Lapierre a Canyon?

      0 0
      • vili  

        ber lapierre, vymen kliky a neudelas chybu

        0 0
        • cabbage  

          taky si myslim.

          0 0
        • Hombre  

          A za co ty kliky vymenit? Nejaky napad?

          U Lapierre mi trosku vadi svetla barva ramu, jsem spise na tmavsi typy. Nevite, jestli neni i nejaka tmavsi verze? Jinak tedy pokud nebude Canyon, tak zrejme pujdu do Lapierre.

          0 0
          • vili  

            kliky bych dal truvativ firex gxp a myslim ze ho v jine barve tezko sezenes

            0 0
        • tomaasz  

          Já bych kliky vyměníl až po totálním ojetí, vyhazovat nové komponenty jenom proto že jso značky Shimano mi přijde jako blbost.

          0 0
          • vili  

            tady nejde prece o shimano, tady de o to, ze kdyz se do nich jen o trochu vic opres tak ti litaj prevodniky ±0,5cm…proste je to blato

            0 0
            • fousek  

              No nevim jak deore, ale ted mam www.koloshop.cz/index.php?… nejlevnejsi co sem sehnal a teda jeste sem je nezvohybal a troufam si rict ze jim davam docela kour…

              0 0
              • Pá-dlista1  

                Jde spis o to pruzeni.

                0 0
                • fousek  

                  aha no to sem nejak nepocitil, takze evidentne sou pro me lepsi kliky skoda:-)

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Zkus si tam hodit nejaky hodne tuhy a uz ty stary zpatky nedas :)

                    0 0
                    • fousek  

                      co truvativ hussefelt ty sou tuhy dostatecne? nebo shimano 105? ze mezi nima necejtim nejak zretelnej rozdil…, me by asi stacily i ty plastovy:-) P.S. ty alivio/deore jsou z nich nejmladsi:-)

                      0 0
                      • Manas  

                        Husselfelty moc tuhy nejsou, ale zase docela vydrzej – teda aspon me :-)

                        0 0
            • rock  

              Jsem s těma Alivkama odjezdil nějakých 10kkm než se odebraly na věčnost – a žiju. Na to, abych vychýlil převodníky 1/2cm na každou stranu bych musel použít dvoumetrové páčidlo …

              0 0
              • vili  

                ja sem na nich najel tak 3 tisice, a kdyz sem zabral trochu vic, tak mne skrtala velka pila na obou stranach smyku. Vsechno bylo dotazeny na fest. (mam teda 95 kg) Pak se mne je podarilo vymenit za duty deore a je to o dost lepsi, nic neskrta (i kdyz si dokazu predstavit tuzsi kliky :-))

                0 0
    • Haryk  

      Kdybych řešil to co Ty, tak jedině Spešl. Kámoš si ho koupil, nechal mě na něm chvilku povozit a líbílo se mně to moc.

      0 0
    • los_tomanos  

      Bez do speslu, FSR je FSR :)

      0 0
    • klerik  

      Ja osobne premejsim nad Spyderem Argonem.

      0 0
    • gobike  

      www.cykloexpert.cz/…ost-asx-5100 A co rikas na tohoto mazla? Vidla dobra, brzdy paradni, bohuzel nemam zkusenosti s funkci ramu.

      0 0
      • enjoy  

        po mne se chce abych radsi mlcel ze?

        0 0
        • gobike  

          ?

          0 0
          • enjoy  

            no ne,jestli to mam komentovat nebo radsi nemam..

            0 0
            • gobike  

              Klidne to okomentuj, ja proti tomu nic nemam:)

              0 0
              • cabbage  

                taky si rád vyslechnu komentář od člověka co fulla viděl nejblíž ve výloze…;)

                0 0
                • enjoy  

                  no je pravda ze kdyz si vyrazil na NRSku tak jsem jeste porad videl nejblizsiho fulla nekde ve vyloze.no ale k veci.ten bike mi prijde jako dobrej zpusob k vyhozeni 37 tisic za uchazejici vidli a brzdy:-)

                  0 0
                  • fousek  

                    :-) rek bych ze je to o kouda min nez si dal ty a navic je tu predpoklad ze to nebude tolik drncat jako CRX

                    0 0
    • kesu  

      no a když nechceš ten lapierre tak možná třeba todle teď je to za slušný peníze www.cykloexpert.cz/…ant-trance-3

      0 0
    • VencaV1  

      Kdyz chces jezdit vetsi teren, tak treba Giant Reign 3 a Sole nechat vymenit.

      0 0
    • Hombre  

      Jeste se mozna do hry dostane tento lonsky model FUJI: www.fujibikes.com/2005/bikes.asp?…

      tedy pokud je jeste dosazitelny. Znamy ma moznost velke slevy na nej, byl by za cca 35 000Kc. Ale nevim, jestli je jeste sance ho sehnat. Co vy na nej?

      Giant Reign 3 ma na muj vkus uz ram trochu mimo me pozadavky (rozumej vzhled), spis ten Lapierre se mi libi vic.

      Zkusim se tedy pozeptat na ten Canyon, jen pro zajimavost, pak se mrknu na ten Lapierre a dal se uvidi.

      0 0
    • hannawald  

      A co treba GT ID XC 3.0 (model 2005) viz www.bikecentrum.cz/spec_offer.php

      0 0
    • cabbage  

      canyon možná bude, v bekeexpert sem dneska potkal 1× www.mtbs.cz/katalog06.html?… a 2× www.mtbs.cz/katalog06.html?… …

      0 0
      • filipes  

        hey hombre, uz bych tam pro ne frcel…

        0 0
      • TheIF  

        ES5 a XC3 je asi dost, když pořádají vyprodej těhle modelů www.canyon.com/…artikel.html?…

        0 0
      • Hombre  

        Tak to jsou dobre zpravy, ted jeste, ktery z nich si vybrat. Dnes se tam nedostanu, ale zitra tam asi zabehnu a okouknu to. Ma ta XC 4 adekvatne k nizsi cene horsi osazeni komponenty? Ktera vidle je lepsi? Manitou Black nebo RockShox Revalation? Myslim, ze ta XC 4 by mi stacila…

        0 0
        • cabbage  

          revelation je rozhodně lepší.

          0 0
        • vili  

          myslim, ze rozdil je obrovskej, priplat si a rozhodne neprohloupis

          0 0
        • Hombre  

          No uvidim zitra podle cen, prece jen se mohou trochu lisit proti tem, ktere jsou uvadeny v katalogu. Nebo, nekoukal kolega cabbage i na ceny?

          0 0
          • cabbage  

            ne, ale ceny tam maj jako v katalogu…

            0 0
            • Hombre  

              Hm, hm, to neni moc potesujici, tech cca 48 000 za ES 5 je na me celkem dost, navic, jestli je to kolo opravdu bez pedalu, tak jeste pripocist cenu za SPD…U toho XC 4 je cena prijemnejsi a navic mi neco zbyde i na SPD a pripadne dalsi dokupy. To je dilema, to je dilem… No uvidime podle toho, jestli si je vyzkousim a ktere mi dobre sedne.

              0 0
              • Darkson  

                já radím připlatit za lepší výbavu a vyšší zdvihy, ale nezkazíš nic ani XC 4;

                0 0
        • vojta  

          U tech kol je hlavne rozdil ve zdvihu – XC ma 100 (115?) ES 135–145. Kdyz jsem loni kupoval fulla, mel jsem z vyssich zdvihu obavu – rikal jsem si, ze na moje toulani krajinou musi 100mm stacit … ono staci, ale presto bych dnes asi sahl po ES – s jidlem roste chut :)

          0 0
    • hannawald  

      A co je na tom levnejsim Canyonu lepsi nez GT ID XC 3.0 (model 2005) – cena 36 990,– ??? (snad jenom kotoucovky)

      Rám NEW GT ID XC 6061 / Vidlice Manitou Black Comp / Tlumič Fox Float R / Kliky Truvativ Firex / Střed Truvativ ISIS / Pedály Shimano PDM-520 / Přesmykač Shimano Deore LX / Přehazovačka SRAM X9 / Řazení SRAM X9 / Kazeta SRAM 9 speed / Ráfky WTB Laser disc / Pláště Tioga Yellow Kirin 2.1 / Blue Dragon 2.1 / Přední náboj Shimano Disc / Zadní náboj Shimano Disc / Přední brzda Avid BB5 cable disc / Zadní brzda Avid BB5 cable disc / Brzdové páky Avid Speed Dial 7 / Řídítka Syntace ECO Riser X Country / Představec Syntace F-139 / Hlavové složení FSA Integrated / Sedlo SDG Satellite / Sedlovka SL Alloy Micro adjust / Velikosti M-XL / Hmotnost 13,4 kg /

      0 0
      • TheIF  

        Asi ale zaroven bych u fulla rad zachoval tvar ramu, aby co nejvice vypadal jako HT

        Nevím proč, ale mě to GT připomíná designem supermarketový baj­ky

        0 0
        • gobike  

          To jsou supermarketovy bajky:D

          0 0
          • hannawald  

            ja na tom nejel, ale pujcit se da. Recenze maji dobry a urcite je par lidi bude jezdit…do hypermarketu ma myslim hodne daleko, designove je podobnej Zaskaru Expert v tom roce (2005). No cpat ho nikomu nebudu, jen mi to prijde jako nejlepsi volba..

            0 0
            • kesu  

              nekdo gt srtasne kritizuje,ale mame doma GT idrive 5 a je to fajn kolo,ma to moc peknej pomer toho jak to zehli a jak se to houpe.

              0 0
            • Nikdo  

              Ja ho testoval (tedy tu novejsi verzi s prohnutou horni trubkou) a je to hodne jezdivej ful – pripadal jsem si na tom (v dobrem smyslu slova) jak na HT akorat zadni stavba pohlcovala nerovnosti. Tuhej, vcelku lehkej a dobre zpracovanej ram – mel jsem z neho dobrej pocit. Ale osobne bych si ho asi nekoupil protoze ma na mne moc maly zdvyh – na all-mountain to neni, spris pro chrty a jine jezdice.

              0 0
    • Hombre  

      Takze jsem sedel ted dopoledne na Canyon XC 4 a Fuji Adventure Comp. Obe dve se mi moc libi, pojezd a pruzeni neni moc sance poradne vyzkouset, neb dvorecky u obou prodejen jsou celkem rovne, ale co to slo, tak to bylo velmi prijemne. Zrejme rozhodne vidlice a velikost zdvihu (U XC4 je Manitou Black, u Fuji je Manitou Nixon) – co radite? Osazeni maji oba Deore, Fuji ma brzdy Shimano, XC4 pak Magury. Paky u Shimana mne lip sedly do ruky, tedy Fuji.

      Co tedy myslite, kdyz obe kola srovnate, je vetsi vyhra?

      www.fujibikes.com/2005/bikes.asp?…

      www.mtbs.cz/katalog06.html?…

      Cena Canyonu je stejna jako v katalogu, Fuji pak stoji bez SPD cca 40000Kc. Puvodne udajne stalo 53000Kc.

      0 0
      • Pebe  

        Fuji, Nixon je fajn žehlička a i ten rám funguje

        0 0
        • cabbage  

          zase je ukrutně těžký…když tomu i výrobce přizná 15kg bez pedálů…:/

          0 0
      • fousek  

        kbych se rozhodoval ja tak jednoznacne Fuji, ale me na vaze moc nezalezi…

        0 0
    • L4coste  

      no tady tento typek prodava Norco A-Line 2005 za 45 000,– i s helmou atd. www.i-bazar.cz/…-line-31832/

      0 0
      • gargamel  

        řekl bych, že Hombre vyhlíží jinej typ kola…

        0 0
        • L4coste  

          jo to asi jo.. ale jen to sem píšu, kdyby náhodou.. :-) viděl sem to na netu a myslím, že je to celkem hustý. koupit kolo co stojí 85 000,– za 45 000,– a jeste k tomu dostat chranice helmu a dalsi blbosti.. nevim ja si ted taky kupuju new kolo, ale do tohoto bych nesel, jelikož chci dirt kolo, ale jinak podle mě supr bike..

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Neveril bys jakej je problem to prodat. Tyhle drazsi (a jeste k tomu sjezdovy) kola se prodavaji fakt blbe. Tech 45 je rozumna cena, kdyz to chce opravdu prodat. A pro krosare: zn. najeto 50km :))) P.S.: az ti prestane dirt stacit, tak prid a takovouhle cenu ti udelam na svoje kolo taky ;)

            0 0
        • Hombre  

          Ano, ty dve jsou uz finalni vysledek, mezi nimi se rozhodnu. Zadne dalsi uz ne, to bych z toho mel opravdu hlavu jako skopek. Uz ted mi staci, ze vecer usinam s tim, ze myslim na kolo a rano se budim s tim, ze uz zase myslim na kolo:-D.

          Mel jsem trochu profesionalnejsi pocit z Bikeranche, nevim ted proc. Co si myslite o Bikexpertu na Karlaku a jejich peci o kola a servisu?

          Stejne, at vezmu to nebo ono kolo, stejne budu mit pak chvili pocit, ze jsem mel vzit to druhe:-D. Obcas se mi to stava i u jinych veci:-D.

          0 0
          • L4coste  

            jo to znám. :-) kdybych si ale kupoval fulla tak bych sel do toho norca :-D. Hlavně bych řekl, že teď ať si vybereš cokoliv z těch dvou, tak ti to bude naprosto vyhovovat. ;-)

            0 0
          • cabbage  

            zajímavý, že přecházíš z crosse, nejdřív uvažuješ i o ht a už koukáš po enduru:)

            0 0
            • Hombre  

              Taky koukam, kam jsem se to az rozkrocil:-D. No nebudu uz asi zkoumat osazeni, tam uz toho moc nevykoukam. Spis se rozhodnu podle ramu, XC4 je krasne modra, az jako do fialova(obrazek z katalogu klame), kombinace cerne s tou modrou je moc pekna. Cerne Fuji na me pusobi zase jako nespoutana gazela, taky moc pekna. Do zitra to nejak rozhodnu, asi si losnu:-).

              0 0
              • cabbage  

                na barvu rámu nekoukej, spíš se zamysli jak daleko to máš do terénu, fuji asi nebude na chrtění…

                0 0
              • vojta  

                Nekoukej na barvu ramu, ale spis se zamysli, kde a jak minis jezdit. Kros a min 15kg enduro s 15cm pod zadkem je sakra rozdil …

                0 0
                • vojta  

                  … hmm , asi nebudu priste nachavat formular odpovedi prislis dlouho neodeslany, abych nepsal stejne odpovedi jako nekdo prede mnou … :)

                  0 0
    • Hombre  

      No, po dalsich uvahach a zamysleni vezmu ten Canyon, jestli zitra bude. To Fuji bych asi plne nevyuzil, vzhledem k tomu, kde se minim pohybovat a s jeho parametry.

      0 0
    • Hombre  

      Zitra si jdu tedy definitivne pro Canyon XC 4, dnes jsem si ho jeste netroufal odvezt pro hnusne pocasi (stacil mi rano navrat z prace na kole za toho strasneho deste, nitka na me nebyla sucha). Tesim se, az ho konecne projedu a poradne prubnu v terenu. Jinak dnes meli v Bikexpertu i Canyon XC5 a pry budou i dalsi, takze zajemci mate sanci, jedna XC 5 jiz byla rezervovana.

      0 0
      • Hombre  

        Takze dnes jsem pekne sve nove kolo protahnul v terenu, koreny, lesni cesty, vymoly, vse zvlada perfektne, tlumice tlumi a jizda je prijemna. I na silnici jede pekne. Akorat si ted ze zacatku vsechno seda, takze v prehazce a pri ruznych prevodech se ozyvaji podivne chrcive zvuky, ale to je ok. Po garancce uz bude vse ok. Dekuji timto vsem za rady a kola Canyon ted budu take doporucovat.

        0 0
        • TheIF  

          Komponenty jsou na všech kolech stejný, ale co říkaš na rám? Není to doufám nějaká plechovka od coly jako dělá Merida?

          0 0
          • Hombre  

            Nevim jak to vypada u Meridy, navic ja na kola nejsem takovy odbornik jako zdejsi prispevatele, ale ram se mi zda dobry. Masivni uchyceni zadniho pruzeni i celkova lehkost ramu mi plne vyhovuje. Pokud to porovnam s ramem co mam na krosce Rock Machine, tak je to nebe a dudy. Uz pouhym potukanim je slyset jiny zvuk:-). Co si ma vubec clovek predstavit pod tim, kdyz si precte nazev ramu u Canyonu – Nerve XC New Fact 8 – je to hlinik?

            0 0
            • TheIF  

              No u ESka je o rámu napsaný: //Tuhost je důležitá u kola udělaného pro extrémní prostředí, přední trojúhelník NERVE E/ESX podvozku dosáhne fantastickou STW hodnotu 25,85 s tuhostí 82 Nm/°.. Tak snad něco vydržííí já už se na něj taky těším

              :-))) As is the case for all Canyon full suspension bikes, eight maintenance-free ball bearings are used in the pivot areas. The Canyon XC series could be the last bike you’ll ever need. …by mohlo být poslední kolo ,které vy vůbec kdy budete potřebovat.//

              0 0
              • MlokCZ  

                Ale i když je rám tuhý, tak klidně přesto může mít papírový trubky. A už ti aspoň napsali něco dalšího, že už ho třeba posílají nebo pořád nic?

                0 0
                • TheIF  

                  ne ee zatím prošvihli MONTAGETERMIN o 2 týdny no teda aspoň pro XC5 (vyprodanou ES7 jsem cca po týdnu přes email vyměnil za ES6) a určitě ještě nic neposílaj, protože nemaj prachy, no už tvořím dotaz kde to vázne a v pondělí budu snad vědět více

                  0 0
              • filipes  

                No, ta posledni veta zni dost morbidne ;-) Jinak tuhost a „vydrz“ (neprasknuti) jsou dve odlisne veci, ktere muzou byt i v protikladu. Obe vety vypadaji jako otrocky udelany preklad, ktery totalne ztratil smysl… BTW, docela by me zajimalo co znamenaji ta cisla.

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.