• Mofo

    Zdravím, zápasím se seřízením přesmykače, návody sem si našel, dokonce i procházel historii, přesmykač řadí, ale při přeřazení z prostřední na velkou to nejde moc hladce, pokud nešlapu a přeřadím, skoro páčku nemůžu dotlačit, protože je vnitřní strana vodítka v kolizi s řetězem, který tlačí na převodník. Vodítko je rovnoběžně a vzdálenost od zůbů pily tak kolem 2 mm, fakt to nechápu…

    0 0
    • jaski  

      to samy se stalo mne.tak sem to vyresil tim ze sem dal smyk trochu vejs.mezera je tam asi 1,2 cm :-) a radi jak ma a na zadnym prevodu neskrta.

      0 0
    • Mofo  

      stejně se mi to nějak nezdá, poradťe ještě někdo…

      0 0
      • LUCCA  

        Ahoj. Problem moze byt aj v nevhodnej kombinacii presmykacu a kluk(prevodnikov). Vzdialenost medzi ramienkom presmykaca a najvacsieho prevodniku ma byt naozaj medzi 1–3mm. Ja osobne mam kombinaciu XTR/XTR s nastavenim podla SHIMANO manualu (a skusenosti) a nemam najmensieho problemu, radi a neskrta mi v ziadnej situacii zaradeneho prevodu. Ak si dobre vsimnes, tak tvar voditka presmykaca a najvacsieho prevodnika nie vzdy dobre sedi, dobre to vidiet na sade XT 2004.

        0 0
    • Gorgov  

      He to je mozna tim, ze smyk radi POUZE kdyz slapes:) Jiste, ze kdyz neslapes, neradi, ale na tom neni nic divnyho. Jestli ti radi blbe i tak, muzou bejt taky spatny prevodniky

      0 0
      • Mofo  

        v poho, šlo mně o to, že třeba na kamošově biku přeřadím bez většího odporu na páčce (taky bez šlapání), jasně, že retěz se ani nehne, ale nenastává taková kolize vodítla s řetězem jako u mě… když šlapu, tak to sice přeřadí, ale vydává to šílené zvuky, vodítko s řetězem…

        0 0
    • Daf  

      Ty vole jeste aby to fungovalo kdyz neslapes :)

      0 0
      • Mofo  

        myslím, že hlavní problém je v té vzdálenosti vodítka 1–3 mm, když to nastavím přibližně na 2 mm, při přeřazování ne největší to docela dře…

        0 0
        • Daf  

          Podle me nejsou dulezite zvuky behem prehazovani, ale to jestli to prehodi a nasledne to nedre. Mozna presne nerozumim tomu co mas za problem.

          0 0
          • Mofo  

            no přehodí to a pak to nedře, to je pravda, ale při tom přehazování se to má tendenci kousnout, nakonec to přehodí, ale moc se mi to nelíbí…

            0 0
            • Daf  

              Napada me snad jen ze to mas blbe serizeny, nebo ze mas ohlej presmykac. U topswingu se nekdy stava ze cele voditko je ohnute nahoru. Treba kdyz zasukujes retez.

              0 0
            • PS  

              Myslim ze mas ten smyk fakt moc blizko prevodniku. Proste se nedrz doporuceni 1–3mm a dej to vejs, nic se nedeje.

              0 0
            • kafac  

              Vim presne co mas na mysli – on se ten retez jakoby sekne o vnitrni voditko presmykace. Zvedni ten presmyk asi tak o 2 –3mm a bude to OK…

              0 0
    • PS  

      Udelej to jak psal Jaski, dej smyk vejs. Pritelkyni kdyz sem montoval novej smyk tak to taky delalo (smyk a kliky s tacama deore) – pri prezazeni na velkou pilu drela ta prostredni o vnitrni voditko. Tu nalepku 1–3mm jsem v tu chvili moc nepochopil.

      0 0
    • kovar  

      nejlépe přesmyk jiné značky. Shimano mají docela nešťastně tvarovane vodítko, které pří řazení nahoru na největší převodník tlačí řetěz paradoxně dolů, protože je šikmo z předního pohledu, prostě se přetlačují s převodníkem.

      0 0
      • RUMcajs  

        Mel jsem 2× Deore, ted mam Sram X-Gen a chod je mnohem hladsi…

        0 0
      • RUMcajs  

        Mel jsem 2× Deore, ted mam Sram X-Gen a chod je mnohem hladsi…

        0 0
        • kafac  

          jeste ze jsi to deore nemel 25× to bys to sem aji tolikrat napsal? :-D

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.