• Veeteck

    Měním lanka a bovdeny, dávám tam Alligator I link. Nikdy jsem zatim neměl lanka potažený teflonem a byl jsem zvyklý mazat lanko vazelínou. Když jsem ale dával teflonový lanko na přední brzdu (na další zatím nebyl čas), normálně jsem ho máznul, ale mám z toho takový divný pocit. Zlenivělo to, před namazáním to bylo OK.

    Anketa: Mazat teflonový lanko?

    Ano
    0x
    0%
    Ne
    19x
    83%
    4x
    17%
    0 0
    • Gorgov  

      Myslim, ze by se melo mazat teflonovym olejickem

      0 0
    • mechanik  

      Už se o tom někde mluvilo a myslím že teflonové lanka by se mazat vůbec neměly. Dokonce přímo v návodu u brzdového nebo řadícího setu Jag Wire, bylo přímo varování „nemazat“

      0 0
    • goofy  

      Ja nemazu ani normalni… :-)

      0 0
    • Trojci  

      Já to mažu jedině silikovovým olejem – a to jen v případě, že je to už fakt moooc ******** od bahna.

      0 0
      • pegas  

        ..no ja ted koupil celou novou kabelaz a bowdeny…sice jen nerez,ale premyslim zda pred instalaci na kolo mam aspon lanka namazat olejem…co vse na cele kabelazi mazete?

        0 0
        • goofy  

          No ja ted daval taky novou kkabelaz, a nemazal jsem nic. Rozhodne bych nemazal tak, ze bych projel cele lanko olejem nebo vazelinou, protoze se dle mne pak na to zbytecne chyta spina.

          0 0
          • pegas  

            no vazelinu bych nechtel davat..ta ten bordel urco natahne…ale olej by mozna neuskodil..i tak sem koupil misto klasickejch koncovek takovy ty s tou tubickou co zabranuji tahani bordelu dovnitr..sem sam zvedav zda to funguje…jen remyslim kam to vsechno dam..urco dozadu na prehazku…a jestli i nahoru na ram?..tod asi ne..

            0 0
    • Gorgov  

      Neljepsi lanka od shimiho sou uz predmazany, tak asi tak

      0 0
      • Vrci  

        Používám kabeláž od Campy, ta už má bovdeny namazané vazelínou.

        0 0
    • Radek Broz  

      Celkove si myslim, ze teflonovy lanko je zbytecny, teflon se mi strasne rychle osoupal. Ale je fakt, ze vypada hezky;-) Mazal bych to silikonem jako normalne.

      0 0
    • Veeteck  

      Kdyz uz jsme u toho, nekdy davno jsem videl teflonovy lanka nejaky cesky firmy, nebylo lanko potazeny teflonem cely, ale kazdy ten praminek potazeny zvlast. Nevite, co to bylo?

      0 0
    • pepino  

      Mně radili do krokodýlích bovdenů dát obyč.lanka,já něvěřil,dal teflony,drhlo to(nebo spíš „zlenivělo“,jak píšeš).Dal jsem obyč,chod jak po másle.

      0 0
    • McBlacky  

      no za prvé to chce lanka se zataveným teflonem ne jen s potahem, cenu spíš jen na šaltr a zadní véčko. já občas prostříknu WDčkem, ale nový nechávam dokud fungujou bez ničeho

      0 0
      • yetti  

        Tak, tak. Novy lanka nemazat a po case pouzivani, kdyz to zacne vaznout je dobry bovden prostriknout WDckem a zase se to pekne rozchodi.

        0 0
    • RUMcajs  

      Tusim ze Sram X9 radici packy maj poteflonovany lanka. WD40, nebo GT85 snad neuskodi. Teda niceho jsem si nevsiml.

      0 0
    • MartinXC  

      Před nasunutím lanka vždycky prostříknu bowden GT85kou, bez ohledu jestli je lanko teflonové nebo broušené. Celou sezónu pak na to nemusím sáhnout.

      0 0
    • Smazaný účet  

      No ja mam zkusenost s teflonovejma lankama celkem spatnou,at uz se jednalo o jakkoli drahy a kvalitni lanka,pokazdy kdyz jsem se po case podival,tak lanko bylo v miste nejvetsiho treni odreny az na normalni ocel a o teflonu ani pamatky,cimz se drelo,protoze podle me teflonovy lanka neni zrovna mazat to prave orechove.Tedka mam aligatorovy bowdeny ,poradne promazany hustym olejem a s klasickejma nerezovejma lankama a musim rict ze funkce se vubec neda srovnavat s teflonovejma…

      0 0
      • RomanH  

        Na stejnych bovdenech jsem mel drive teflonove a nyni nerezove. Oboji jsem pred kompletaci striknul TF2. Poznatek mam presne opacny – ty teflonove chodily lepe. A pak si to preberte :)

        0 0
    • Vašur  

      Přidám se s dotazem: koupil jsem teflonové lanko a utěsněné koncovky. Ještě jsem to nenainstaloval, ale když jsem zkoušel prostrčit lanko koncovkou, tak to v tom gumovém těsnění dost drhlo. Máte zkušenost, jsk to funguje při řazení? Předpokládám to dát jen na zadní bovden.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.