vidlice Suntour SF NEX-4500 - dotaz

11 nepřečtených
  • fx

    ahoj, koupil jsem si cross kolo s touhle vidlici a kdyz se do toho pru, tak chodi jen 3cm a ne 6,3cm coz ma byt jeji zdvih, dale kdyz to odlehcim, tak to narazi. nevite co s tim?

    0 0
    • toncekk  

      To by te vidlici snad i odpovidalo. Pokud ses lehkej, tak se ti asi vic nepodari. Musel by ses v ni trochu povrtat. Zkus, jestli nemas suchy nebo spinavy vnitrni nohy, popr. je strikni silikonovym olejem. Muzes se optat i v servisu na mekci pruzinu, ale ta je k celkove cene vidlice nevyhodna. Pokud to nema tlumic, tak je normalni, ze to kope.

      0 0
      • fx  

        to je docela blby …

        0 0
        • toncekk  

          Podle PDFka Suntouru to vypada,ze sou zespoda matice, mozna by to slo rozebrat. Muzes to dat „svymu“ servisakovi nebo si sezen Suntour klic, odsroubuj vrchni koncovku, vyndej pruzinu a z ni vybrakuj elastomer. Pak vrat pruzinu a projed to, uvidis, co to udela. Nadoraz nejspis nepujde ani tak, ale podle potreby muzes serizlej elastomer vratit zpatky. Hlavne musis mit cisty a namazany vnitrni nohy

          0 0
          • SoLaX  

            Jj, zespoda sou matice – obyc imbusy.. A hele, kdybych to rozmontoval a chtel trochu promazat, muze tam na me cekat nejaka technicka zrada, kterou bych tu vidli moh poslat do vecnych lovist? A cim by to teda bylo nejvhodnejsi promazat?

            Jinak na horsky kola ji nedava jen Acstar, ja ji mel (a porad mam) na Amuletu Composite 2004..

            0 0
            • Cortez  

              Myslim ze tam zadna zrada neni, je to normalni elastomerka, dokonce ma podle nakresu misto negativnich pruzin jen kus elastomeru. Rozebrat teda nebude zadny problem – nejprve odsroubujes ty horni spunty, se kteryma se steluje predpeti pruziny (to dostanes dolu pomoci spesl suntour klice, kterej si muzes pujcit od servisaka, popripade muzes zkusit hasak…). Potom castecne odsroubujes ty imbusy dole a trochu do nich klepnes kladivem, aby se to uvolnilo, a az potom to vysroubujes uplne. Jak budes vytahovat ty vnitrnosti, tak si je poskladej, jak tam postupne byly-tady ti pomuze tohle www.srsuntour-cycling.com/…71/index.php?… (je to sice odkaz na NEX4500, ale je to myslim stejny). Namazat to jde podle me normalni vazelinou, co si koupis v cykloobchode, nebo muzes pouzit nejaku co mas doma (zeptal bych se nejdriv servisaka). Ja sem na XCP75lo pouzival vazelinu vyrobce Star (ChainStar, atd…) do te doby, nez sem ji predelal na olejovy mazani, a uplne v pohode. Snad ti to pomuze…

              0 0
    • SoLaX  

      Tak tuhle vidlici mam bohuzel na kole taky :-( Jako uslysis tady nazory, ze to neni vidlice a ze to nepruzi, coz je sice skoro pravda, ale zas tak vazne bych to nebral, me docela slouzi, i kdyz uz se vazne poohlizim po jiny O:-). Jinak zdvihu 63 mm asi nikdy nedosahnes, ja mel po delsim sjezdu a par skocich od prachovky rysku na takovych max 5cm.. Jak myslis to narazeni po odlehceni? Ja kdyz to mam uplne na nejmekci a trhnu s tim nahoru, tak to vyda takovy divny klepnuti, ale jinak docela v poho.. Jo a brzy Ti chytne jeste nepeknej vakl, na to se priprav :-)

      0 0
      • toncekk  

        Pokud se da otevrit, tak se s ni urcite neco delat da. Ale na skoky asi nebude ;-) Nevim, proc ji treba Acstar dava na horsky kola.

        0 0
    • kurýr na bajku  

      Nemá význam zakládat téma, kvůli něčemu co nemá s odpruženou vidlicí nic společnýho. Není tam co vylepšit !

      0 0
      • SoLaX  

        Presne takovejhle ignorantskej nazor sem cekal.. S tim, ze se tam toho moc vylepsit neda souhlasim, ale uvedom si, ze takovyhle vidle se na kola kolem 10k proste davaj a spoustu lidi na lepsi proste nema.. Ano, s poradnou vidly se to srovnat neda, ale oproti pevny to rozdil opravdu je..

        0 0
    • mara53  

      zkus se poradit s Milanem Slancem – dává si záležet na ladění vidlí, mrkni na www.tuning-test.cz má to fakt promyšlený a hlavně si nehraje na machra, co Suntoury hnedka zatratí jako třena "kurýr na … " bych chtěl vidět, na čem ten začínal, že je taková hvězda …

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.