• Luwa

    Je vhodná wd40 na řetěz a přesmykač(pop­řípadně i na vidli)?A jestli ne tak co místo ní?

    0 0
    • wroum  

      na retez je vhodny nejaky mazivo urceny treba na retez :-) a na vidli bych to vubec nedaval. WD neni na mazani vhodnej olej. To spis treba GT 85 nebo TF2 a ty muzes oboje pouzit i na vidly.

      0 0
    • kovar  

      místo ní třeba WD50, to je lepší

      0 0
    • vratan  

      napriklad rock shox v manuale varuje pred pouzitim WD na vidlu. viac asi netreba…

      0 0
    • kafac  

      WD je spis konzervat, a vstrebava vodu. Na mazani nic moc, ja to pouzivam na retez po myti kola, aby to vytahlo vodu z retezu a pak to namazu Chainstarem nebo Motorexem. Na vidlu rcite ne, pacto to asi bude deptat gufera, na vidlu pouzivam silikonovej olej, nebo TF2 nebo neco na bazi silikonu nebo teflonu…

      0 0
    • fousek  

      No jelikoz je wd40 na vsechno, tak je zaroven na nic, vzdy existuje nakej lepsi olej na konkretni ucel nez wd40, ja wd40 pouzivam vetsinou kdyz neni neco jinyho v dosahu a na zasekly zamky

      0 0
      • hanz  

        na rezatý šrouby taky celkem dobrá

        0 0
        • goofy  

          Na rezave srouby je nejlepsi kofola… ;o)

          0 0
        • fousek  

          no da se pouzit, ale na zarezly srouby je lepsi kapilarni olej specialne k tomu urceny

          0 0
    • pop  

      TF2 je podle mě nejlepší (cena vs. výkon). WD40 navíc se strašně špatně dávkuje oproti tf2

      0 0
    • DX3,5  

      ja davam prednost TF2 nebo GT 85 ale to jsem uz dlouho nevidel nikde prodavat…nevite kde ho sehnat???

      0 0
    • dieegoo  

      ja mam nejakej Silkal 93 od Coyote ve spreji… silikonove mazadlo

      0 0
    • PIWNIK PONURY  

      taky moc nedoporucuju, jak uz bylo receno, GT ci TF2 jsou urcite lepsi…

      0 0
    • wotkka  

      nejlepší na řetězy je rohloff, to je pane mazivo, to pak jede samo… ale šlapat stejně musíš:-) wd je sračka, to je v podstatě rozpouštědlo vhodný třeba na rozdělání zrezlech šroubů

      0 0
      • gadzo  

        omyl je to mazivo (olej) rozpuštěné v rozpouštědlu (arom. uhlovodíky) + aditiva. takže rozhodně maže. Sice málo vydrží, ale já ho s úspěchem používám

        0 0
      • pepek  

        Já myslím, že je to v podstatě petrolej. Vždycky se divím, že na to někdo jezdí, možná eště na silnici, ale v terénu? Dyť to tam vydrží tak max. :10 km.

        0 0
        • Gorgov  

          depak kdyz je sucho je to dobry, dlouho to sice nevydrzi, ale zas se tim nezasere retez, takze to jen otres a striknes a jedes. Nemusis resit zadny prani retezu atd… Netvrdim ze je to lepsi nez treba gt85 a podobny ale tenhle typ mazani mi vyhovuje

          0 0
    • Martinson  

      I když nejsem zelenej tak mažu ekologickým Motorexem Wet lube. V mokru docela vydrží, na sucho je prej jinej typ asi Dry, ten jsem ještě nezkoušel.

      0 0
      • wroum  

        DRY neni spatnej

        0 0
        • Lister  

          ale znám lepší, na to že je dry tak dost lepí, ale jinak je s ním řetez úžasně tichej takže s ním mažu :o)

          0 0
    • lubos  

      na retez jo .. jako ocista, ale jsou i lepsi alternativy na presmykac .. jedine rezavej :) na vidli – v zadnem pripade

      na retez, presmykac treba TF2 na vidli silikonovej olej (krome nejakych vyjimek)

      0 0
      • Lister  

        vyjímky v oblasti vidlic nebo olejů.

        To právě řeším jestli silikon je to samý co teflon. nevím jestli do Blacka stříkat tefloňák nebo obyčejný Silkal :)

        0 0
        • enjoy  

          jedno je jisty,silkalem toho moc nezkazis.

          0 0
          • Lister  

            dobrá tak teda silkal.

            Nevím mám pocit, že jsem tady někde četl, že teflon do vidlice ne a zase v časáku zase psali že jo, tož si vyber :o)

            0 0
            • enjoy  

              ja patlal na skareba silkal.na foxe taky.ikdyz toho se mi prznit silkalem nechce,tak jenom vyjimecne.

              0 0
              • Lister  

                a čím ho patláš mezi tím :o)

                0 0
                • enjoy  

                  prijde mi ze nema potrebu se domazavat.jenom nekdy otru bordel z vnitrnich nohou,kdyz mi tam esteticky vadi.

                  0 0
          • kafac  

            Ale taky to neni uplne to pravy, doted jsem to strikal Silkalem a byl jsem v celku spokojenej, ale ted dotahl kamos jakejsi Nemeckej silikonovej sprej (je to na strikani valcu v papirnach) a proti Silkalu je to 100 a 1 vidla chodit 100× lip a navic je to absolutne nelepivy nemastny…

            0 0
            • Lister  

              ale když nám neřekneš přesně co to je, tak je celý tohle vyjádření tak říkajíc k h....... :o))))))))))

              0 0
              • kafac  

                Nemam to ted u sebe a z hlavy se to nepamatuju, ale doma na to juknu…

                0 0
        • dieegoo  

          taky to matlu silkalem a zatim se nic nedeje :) tak snad nevadi…

          0 0
    • McBlacky  

      stříkám ho na čepy šaltru a smyku, občas na sedlovku než ji vrátim do rámu, na čepy véček když je nasazuju, do bovdenů a na lanka v místech kde je bovden – jako první pomoc, prostě tak různě, na vidli Silkal na řetěz něco od yarroline hustšího.

      0 0
    • ydaho  

      WD funguje jako odpuzovac vody a prevence pred rezem. Mazadlo to neni ani omylem. Na vidlici bych ti to použít skoro zakázal :)

      0 1
    • DX3,5  

      Dá se použít TF2 na vidli??? Osobně si myslim že jo…ale…

      0 0
    • Radek Broz  

      BTW: Ma nekdo stejne jako ja rad vuni WD40?;-)

      0 0
      • zac  

        jj moc! :) ale radsi mam tu teflonovou vuni TF2… :)

        0 0
        • Thidney  

          no mi nevoni ani nevadi, ale sousedce voni savo coz fakt nechapu

          0 0
        • Radek Broz  

          TF tolik nemusim, ale to WD mi voni fakt strasne moc;-)

          0 0
          • Lister  

            jsem dneska natíral zábradlí syntetikou, to by se ti asi líbilo..... mě teda jen bolí hlava :o))))

            0 0
            • Radek Broz  

              Jako syntetika mi nevoni… fakt jen to konkretni wedecko.

              0 0
              • pos3k  

                me uz nevoni toluen a to je co rict :-)

                0 0
                • Radek Broz  

                  To me nevoni vubec (ne, ze bych to nejak cichal;-) Kamos ma obchod s autodilama a barvama a jeden pankac si tam pro toulen chodi pomerne casto;-)

                  0 0
                  • goofy  

                    Asi hodne natira ;-)

                    0 0
                    • pos3k  

                      nebo dela s asfaltem :-) (kvuli toluenu, jsem zmenil tema dizertacky)

                      0 0
                      • RUMcajs  

                        Jak zmenil kvuli toluenu tema dizertacky? Zvolil jsi po poziti radsi lehci tema?

                        0 0
                        • pos3k  

                          no dal jsem si po statnicich rok pauzu a sel dodelavat ucitelstvi, po roce se prihlasil na nove tema (asfalty uz nebyly vypsany, a o novem tematu jsem vedel) po roce v labu kdy jsem mel spotrebu na myti 20 litru na den, jsem si zanedlouho uvedomil ze myju toluenem starsne rad a i navic co nemusim :-)

                          0 0
          • Extremist  

            WD neni spatne, ale pokud nekde sezenes stary KONTOX, tak ten voni uplne unikatne. :-)

            0 0
      • Manas  

        Padlista a kamos se voneli tim mazanim od GT , tusim ze to GT 85 :-))))) Prasknul sem ho! :-)

        0 0
        • Lance  

          Nejen padliska a kamos:) Je to nadherny deodorant a v chodbe to vzdycky krasne vonelo, proste GT poznas:)

          0 0
    • Vrci  

      řetěz mažu www.progresscycle.cz/firma.asp?… teflon plus a cross country.

      Vidli nemažu ani olejem ani vazelínou :-)

      0 0
      • mdk  

        moj kamos zobere bike na benzinku pozica od kamosa wd-cko a strika co to da

        0 0
    • Pido  

      Já stříkám WD40 na vidli do teď jsem si myslel,že jí to dělá dobře.Po přečtení příspěvku už si to nemyslim.Zkusím tedy udělat změnu.

      0 0
      • Vrci  

        Tak na ni nic neštříkej. Já to taky nedělám. Občas umeju nebo otřu. Jinak nic už pár let.

        0 0
        • vojta  

          Jestli myslis vidlici u kola, co mas v profilu, tak se ani nedivim :-))

          0 0
          • Vrci  

            Kupoval jsem kolo na ježdění ne kvluli údržbě. :-) Žádný ucházející tlumiče, žádný škrtající kotouče, žádná tekoucí nebo v zimě tuhnoucí vidlice, řetěz vydží 5,5 kkm.

            0 0
            • Radek Broz  

              Tak kdyz to beres takhle tak, zkusime, kolikrat sjede moje kolo nejakou DH trat a jak daleko na ni dojede tvoje;-)

              0 0
              • Vrci  

                Dobře vyber trať, já vyberu místo startu. Bude ale v jiném okresu (ne v tom sousedním) Lanovky a auta zakázána, možno tlačit dle vlastního uvážení.

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.