• sportovni_biker

    Hledal jsem v historii, ale nejsem z ní zrovna nejmoudřejší, takže se ptám teď. Mám Splice 2006 bez LO a je v ní standartní pružina („měkká“ + posilovací) a zajímalo by mě, na jakou cca váhu je to stavěné, vážím 74±1 kg + 2 kg batoh. Tak nevím jestli by nebyla vhodná tvrdší pružina, ale potom by mohla být tvrdá zase moc. Jestli někdo s ní máte zkušenosti, tak prosím pište. Nebo jestli je na sportovní ježdění lepší měkkčí vidlice než tvrdá atd. Díky moc

    Anketa: Je pro mě měkká?

    3x
    21%
    Je
    3x
    21%
    4x
    29%
    0 0
    • Páník  

      ja mam 80 a budu menit

      0 0
    • sportovni_biker  

      A co se stane, kdyz bych koupil novou pružinu „tvrdou“ a vyjmul pružinu posilovací, protože já bych potřeboval přitvrdit jenom trochu?

      0 0
      • jaski  

        co je to ta posilovaci pruzina?negativka?

        0 0
        • sportovni_biker  

          No to nevím, z progress cyclu mi psali, že ta vidlice má pružinu „měkkou“ + pružinu posilovací, každá je v jedné noze

          0 0
          • jaski  

            jo takhle.aha tak to jo.

            0 0
            • sportovni_biker  

              Takže se to mírně přitvrdí?

              0 0
              • jaski  

                to jako ze by si tam mel jenom jednu?

                0 0
                • sportovni_biker  

                  Jo, protože cycle mi psal přesně naopak :-) pro změkčení stačí vyjmout pružinu posilovací a nechat normální. Takže naopak by to mělo jít taky. Ale zase nevím no, raději bych tam dal tvrdou + tu posilovací nechal, jenomže se to asi přitvrdí moc

                  0 0
                  • jaski  

                    tak to nevim.ale urcite bych nejezdil jenom s jednou pruzinou.mam takovej dojem ze by ti pak spodni nohy drzely jenom na jednom sroubu.proste takhle bych to neudelal.

                    0 0
                    • sportovni_biker  

                      No vsak ja vim, taky se mi to nelibi

                      0 0
                      • jaski  

                        tak tam dej tvrdou a trochu mekci posilovaci a je to.

                        0 0
                        • sportovni_biker  

                          ty posilovaci nejsou mekkci, ta je myslim jenom jedna, navic nejsem banka :-)

                          0 0
                          • jaski  

                            tak nechat udelat v nejaky pruzinarne o neco tvrdsi tu hlavni nebo jak se ji rika.vyjde to na malo.myslim ze se tady psalo asi neco kolem 200–300.me to asi ceka taky.potrebuju mekci negativku do skareba.btw nemel by nekdo tu nejmekci?klidne odkoupim :-)

                            0 0
                    • goofy  

                      Nejak nechapu, ze by nohy drzely jenom na jednom sroubu, kdyby vyndal tu jednu pruzinu. priblizte mi to.

                      0 0
                      • jaski  

                        no kdyby vyndal tu pruzinu tak cim by byla dolni noha spojena s korunkou?ne­jakou gumou?

                        0 0
                        • goofy  

                          No tam je sad plunzr a negativni pruzina ne? Nebo mi neco uniklo?

                          0 0
                          • jaski  

                            je to mozny ja sem na nejakej obrazek nekoukal tak pouze spekuluju :-) ale i tak mi pripada divny jezdit na vidli s jednou pruzinou kdyz tam maj bejt dve.

                            0 0
                            • goofy  

                              Plno firem to tak dela. A tusim, ze driv byla ve Splice jenom jedna pruzina. A nechapu, jak bys to jinak resil, nez pomoci plunzru. Jak by ta pruzina drzela pohromade?

                              0 0
                              • jaski  

                                ja sem asi myslel na moji starou aerosu.to je fakt ze se to tak dela ale kdyz je delana na dve pruziny tak kdyz jednu vyjmes tak musi bejt mekka jak svin.no splice nemam tak nemuzu vymejslet co by to asi delalo ci nedelalo.at to nekdo zkusi a pak napise.

                                0 0
                                • goofy  

                                  Aha. Ze ses tu bavil, jako by si ji mnel.

                                  0 0
                                  • jaski  

                                    ne mam skareba.ja sem jenom rikal varianty jak bych to udelal s tema vymenama abych nemusel jednu pruzinu uplne vyhodit ven

                                    0 0
    • Luke  

      ja uz jsem tu taky nedavno zjistoval, co bude delat splice s vahou 80kg. mam ji objednanou, zitra snad uz dojde. nekde jsem nasel (na netu nebo mozna tady, uz nevim) ze tvrda pruzina je na vahu cca 78 – 86kg. prostredni pak 67 – 77kg. (doufam ze to moc nepletu) takze ta tvrda asi zas tak moc tvrdsi nebude, aby to byl nejaky brutalni rozdil. ptal ses progresu kolik by ta tvrda pruzina stala?

      0 0
      • sportovni_biker  

        No progress mi kdysi psal, ze ta kombinace co je v te vidlici primarne je okolo 80 kg, jinak nova pruzina stoji taky kolem 600

        0 0
      • Luke  

        tak odpovim sam sobe si :-) vidle rano dosla a uz jsem ji plny ocekavani namontoval. po testovani na dvorku bych rekl, ze pruzina bude akurat. kdyz ji mam na 10cm, tak ji dostanu ve stoje na bajku poskakovanim (plnou vahou vpred)na cca 8cm, pri 13cm ji dostanu na slabe pres 10cm. takze nejaka rezerva pri lehkem skoku bude. jinak obrubnik kolem 8cm pobrala pekne… uz se nemuzu dockat az vyrazim do terenu :-)

        0 0
        • sportovni_biker  

          To jako unamená, že se poskakováním s tvoji váhou zaboříš o 8 cm (zůstanou ti poslední 2 cm) zdvihu?

          0 0
          • Luke  

            presne tak

            0 0
            • sportovni_biker  

              Tak takhle mi to dělá podobně taky, až na to, že na 130 mm ji dám na 2 cm a na 100 mm ji dám na 1.5 cm, pak už myslím dál nejde.

              0 0
        • Martyss  

          Já bych jí otestoval spíš v nějakém sjezdíku a pak se rozhodoval.

          0 0
          • Luke  

            jasne, bez debat. jen musim pockat az zmizi ten bily bordel. a neni ho tu malo

            0 0
    • sportovni_biker  

      Tak jsem to teďka doma pokoji trochu testoval: pověsil jsem se rukama o řidítka, bez toho že by jsem se dotkl země a chvíli mě držela pouze vidlice (na 100 mm), která zajela a zbývaly poslední 2 cm. Jinak při lehkém „poskakování“ na vidlici ji na doraz nikdy nedám.

      0 0
      • gobike  

        Chudaci soudedi pod vama :-)

        0 0
      • Páník  

        ja jsem meril jenom pruves…a je vetsi nez ma bejt…takze mych 80kg tvrdsi pruzinu urcite snese

        0 0
        • sportovni_biker  

          Tedka nechapu, jak to myslis, jako ze je to v poradku na me. Nebo co je vlastne ten pruves?

          0 0
          • Páník  

            to je o kolik ti zajede vidle kdyz si sednes na bike…v manualu je jak se to meri a na konci je tabulka (ja to zmeril tak,ze jsem dal kolem vnitri nohy gumicku a pak zmeril vzdalenost od gumicky k prachovce)…u zdvi­hu 100 to ma byt max.2cm a ja mel 2,3cm

            0 0
    • architekt  

      Tak ja resim splice 2005. Mam 60kg a zda se me tvrda. Mel jsem za to ze musim koupit mekci pruziny. Ale ted nevim? Je tam teda ta posilovaci kterou staci vyndat nebo jak to je?

      0 0
      • TinkTink  

        Tez by me to zajimalo… :)

        0 0
      • Manas  

        Me se zda prilis nechodici ani na mejch 75kg.

        0 0
      • sportovni_biker  

        Já jsem psal cca v únoru do Progressu a oni mi psali, že pro změkčení vidle stačí vyndat z jedné nohy posilovací pružinu. Naopak pro přitvrdění se nechá pružina posilovací a koupí se tvrdší pružina základní.

        0 0
        • Manas  

          Jenze ta vidle se krouti uz kdyz se na jen podivam – to se pak bojim cokoliv udelat :-)

          0 0
          • sportovni_biker  

            Ta moje, co teďka přišla ze servisu (viz. nahoře) je úplně bezproblémová. Taky mám cca 74 kg a parádně žehlí a vakl už žádný není.

            0 0
        • architekt  

          nejspis bude splice 2006 a 2005 stejna v tomhle ze?

          0 0
    • Páník  

      tak o vikendu dostala Splice do tela 150km solidnim terenem i par hupiku a musim rict,ze se jeji funkce podstatne zlepsila…dneska uz paradne zehlila

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.