• Luke

    Jasne, strucne: mam 80kg, bude splicka na me moc mekka? (jezdim pohodu xc, zadne silenosti)

    V historii se vsichni shodnou ze na vahu kolem 90kg a vys je mekka. pak se to zacina rozchazet. takze prosim vsechny kdo ji jezdi, aby nahodili svoji vahu a zda se jim zda tvrda, mekka, akorat…

    Anketa: Splice na 80kg je:

    2x
    22%
    1x
    11%
    6x
    67%
    0 0
    • TinkTink  

      Co to je, mekka a tvrda vidle?

      0 0
    • sportovni_biker  

      No tak to nevím, ale já mám 74 a zdá se mi trochu měkkčí.

      0 0
    • Páník  

      mam 83 a myslim,ze by tvrdsi pruzinu snesla,ale chystam pozimni odtucnovaci kuru,tak to jeste nebudu resit:).v manualu je tabulka pro mereni pruvesu ja to meril a mel jsem to na hrane…zkus to

      0 0
    • Lister  

      Nevím jak Splice, ale v mojem Blackovi mi přijde při mých 85 orig pružina dost měkká, ale zase to žehlí :o) Řeším to tak, že dokopce ji trošku spomalím pomocí štelování komprese nebo to na asfaltu úplně zamknu. Na místě není problém ji dát na doraz, ale v terénu jen vyjímečně, takže tak :o)

      0 0
      • fousek  

        Na doraz na miste? Tak to je hodne meky

        0 0
        • TinkTink  

          Proc? Kdyz se budu snazit, tak na doraz na miste dostanu i myho Shermena a jinak ho na doraz prakticky nedostanu…to je spatne? :)

          0 0
          • fousek  

            No bych skoro rek ze jo, uz jenom kvuli tomu ze pri skoku se jeste vaha jezdce znasobi rychlosti kterou pada, no a taky treba kdyz jedes po prednim kole po nerovnosti tak uz potom by tu nerovnost dostaly dorazy, ja dokazu momentalne dostat vidlici na miste tak do 1/3 zdvihu, u vidlic na XC by si tipnul ze by to melo bejt nekde mezi 1/2 a 3/4, no ale mozna se pletu

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Na DH bys mel mit 30% sag :)) to ja mam rad vidlici tak, abych na miste dostal 80–90%.

              0 0
              • fousek  

                To pri blbym dopadu v ni musi docela slusne cvakat o dorazy ne?

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  Pri hodne blbym jo, ale jinak nijak zvlast. Treba na slalomaku ji mam takhle nastavenou a cvakla si jen parkrat za dva roky. Konec je hodne progressivni.

                  0 0
    • dzabo  

      93 a mohla by byt meksia, ale mam splice elite, cize bez moznosti zmeni zdvihu a cervenu pruzinu

      0 0
    • Misfit  

      ja som mal tu istu vidlu co TinkTink a pri vahe 95 bola ta pruzina prilis tvrda.. tak si vyber:D

      0 0
    • Nuvolari  

      No ja mam 98kg a je celkem v pohode.Mam ji sice fouklou na maximum 30 psu.jediny problem co pocituju ,ze obcas se nevrati do klidove polohy …zarazi se zhruba 0.5cm pred stavem v klidu(doufam ,ze to chapete)

      0 0
      • Luke  

        sorry, zapomnel jsem tam napsat, ze myslim puvodni pruzinu… ne vzduch

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.