Continental Explorer 2.1" vs. Hutchinson Scorpion MRC High 2"

26 nepřečtených
  • Marcinka

    Oba v kevlarové verzi. Který z nich je podle Vás lepší univerzál, pánové (i holky samozřejmě)? Rsp. kdo byste raději brali Explorer a kdo Scorpion? Docela by mě to zajímalo.

    0 0
    • bolekkrutor  

      přiznám se,že ani netuším,jak vypadají,ale z vlastní zkušenosti bych rozhodně odradil od Hutchinsonů-dost rádi steří dřív,než je člověk stačí sjet…

      0 0
    • Modrásek  

      Čus :)

      já jezdím Continental Explorer PRO – ale už jenom vepředu. Vzadu mi na něm vadil větší valivej odpor (na asfaltu). Tak jsem tam šoupla Innovader a je to o poznání rychlejší.

      Nepamatuju se že by mi Kontík někdy v lese ustřelil. Je lehoučkej – 490 gramíků :) Minimum defektů..

      -----------) dopředu je nepřekonatelnej

      (Jo, jestli o něm uvažuješ – na cyklobazaru ho někdo prodává za 250,–)

      Pythony jsou podle mě drahý, těžký a nic nevydrží (zvláště na asfaltu)

      0 0
    • kesu  

      no ja akorat vim ,ze se kontiky trosku rychleji sjizdej ale i pres to bych ho vzal

      0 0
      • vratan  

        to je pravda. vzadu vydrzi explorer nieco cez 1000 km. inak spokojnost…

        0 0
    • JIRA  

      Testováno na lidech: Scorpiony se strašně rychle sjedou, takže Ti zůstane slick, který bude mít na boku skoro netknutý vzorek. Když jsem vyměnil Explorery za Pythony, tak jsem najednou zjistil, že i moje kolo může zatáčet, tam kde je potřeba a kde chci já. :)

      0 0
      • wbiker  

        Tobě explorer nezatáčel, pochopil jsem to dobře? Jezdím teda drátovou verzi, ale řek bych, že explorer je držák, kterej drží snad kdekoliv.

        0 0
        • JIRA  

          Pochopil jsi to obráceně. :) Explorer vede výborně! Stejně tak VAPOR.

          0 0
    • Daf  

      Bulldog od Hutchinsonu vypada jako lepsi univerzal. Ted jsem si ho koupil, ale jeste nevyzkousel :) Explorer je nizkej plast takze se musi poctive hustit. Hutchinsony budou komfortnejsi.

      0 0
    • peetrys  

      ber Continentaly…

      0 0
    • Siddha  

      explorer pro na kolokramu za 500…

      0 0
    • lubos  

      Hmmmm. Jezdil jsem oba (Scorpiona ale bezdusak, a 2.0") Scorpion jede lip po asfalte. Sjizdi se snad stejne, nebo mozna Scorpion rychlejc. V blate ma mozna mirnou vyhodu Explorer. Pokud preferujes asfalt a suchy teren, tak spis Scorpion. Jestli je to tedy ten Scorpion, ktery si myslim. Na sotoline nedrzi ani jeden. Jinak jako univerzal stoji oba za hovno :o) Schwalbe Albert je lepsi. Podstatne.

      0 0
      • bolekkrutor  

        a co to steření?to mám jenom já takovou zkušenost?mě po sezóně lezla z Coyota duše bokem na několika místech,je fakt,že se pohybuju jen kolem "širokých"pláš­ťů,ale co jsem dělal na krámě,více méně se lidi shodovali,že Hutschinson na to steření obecně dost trpí

        0 0
        • Daf  

          Nerek bych mozna driv. Otazka je jak dlouho komu vydrzi. Me dyl jak rok ne a jsou v pohode. Jestli je tam nekdo ma nasazeny 3 roky tak mozna za tu dobu sterej.

          0 0
          • McBlacky  

            nebo je sežerou z nudy pavouci páč už je nebude bavit dělat ve výplety pavučiny :)

            0 0
        • lubos  

          Tenhle byl asi ok … ale neco se stalo s patkou a zacal hrozne hazet. Taky jsem nedovedl zalepit diru a pak se taky docela sjel. Na to kolik stal … no koment.

          0 0
    • MartinXC  

      Explorer bych jako univerzál viděl (nic moc na všech terénech, ale vyrovnaně), Scorpion uni verzál není – na předku drží ve sněhu a v blátě a v rozbitém terénu. Jinak se blbě valí a vzadu moc nezabírá, taky odolnost proti defektům nic moc. Na suchu je i Python o třídu lepší. Scorpion je o číslo širší než Explorer. S Explorerem bych od H. srovnával cca Bulldoga. Životnost Contíků je min o 1000 km lepší.

      0 0
    • martty007  

      Chtěl bych schválit/vyvrátit tohle nastavení:

      Předek: Continental Explorer Pro – kevlar 26×2,1"

      Zadek: Continental Mountain King – kevlar 26×2,2"

      Maj je na bikedream.cz za slušný peníz a rád bych se vešel do 1000kč  za oba pláště.

      0 0
    • natureman42  

      pred rokem koupen Explorer 2.1 ver.Protection.

      Zkusenosti horsi: na zadku se rychle sjizdi, v podzimnich bahnech moc nepodrzi, 2× pichnuto (z toho 1× proriznutej behoun – 180TPI jaxi nezabralo), vyssi valivej odpor na zadku, celkove sem mu nemohl moc verit, pac obcas se choval pomerne nepredvidave.

      Lepsi: dobra vaha

      0 0
    • scret  

      na kevlar. explorerech jezdim uz delsi dobu, podle me jedna z nejlepsich gum na XC do terenu… slusne drzi, nezanasi se, valivy odpor standard, docela nizka vaha…a ted se da sehnat za spick.cenu…

      Hutchinson jsou dost drahy, tezky a za ty prachy nestojej..

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.