Podlozka pod spodny konus na krku vidlice???

25 nepřečtených
  • Drugstar

    Caute ludia, mam maly problem (a urcite nielen ja), please poradte: Kupil som novu vidlu (Z1 FR '04) do stareho ramu a mam ten problem ze obidva regulatory (ETA+odskok) mi pri otoceni vidlice o 90 a viac stupnov buchaju o ram v mieste kde je podvarena hlavovka. Je to tam dost natesno, asi 1–2mm a nebuchalo by to. Tak ma napadlo ci sa neda pod spodny konus na krku vidlice vlozit nejaka podlozka, pripadne zohnat vyssi konus. Co vy nato?

    0 0
    • ddd - andy  

      Tenhle fenomen se objevuje se zvysujucima se korunkama vidli stale castejc.. Sem zvedav s cim kdo prijde..

      0 0
    • mar_tin1  

      podlozit sa to neda. krk je naspodu rozsireny, aby tam ten konus drzal

      0 0
    • Vilém  

      Spis bych podlozil spodni misku hlavoveho slozeni.Nektery jsou ale hodne nizky,tak leda koupit spodni misku z nejake BMX prodlouzene hlavy.

      0 0
      • Vilém  

        …pokud tam vsak neni integrovane slozeni.

        0 0
        • Drugstar  

          Ano, je tam integrovane hlavove zlozenie :(

          0 0
          • Vilém  

            Tak tady pomuze jen kladivo:(Ne pokud by slo fakt o 2mm tak by to mozna slo i pod ten konus.Musis si to zkusit,jestli kdyz to podlozis,bude mit konus na cem drzet.

            0 0
          • Jenda  

            no a co nechat si vysoustruzit adapter z integrovanyho hlavovyho slozeni na klasiku – das dolu klasickou misku a mas po ptakach a nebo i klidne adapter integrovany integrovany – myslim ze s pevnosti by nemusel byt az tak tragickej problem

            0 0
        • Radek Broz  

          I to jde, ale nevim presne jak. Tenhle problem vznika s novejma 66 na RBckach (ty maji integrovany ZoeroStack slozeni), jelikoz maji kazdej rok vyssi korunku – Petr Heinik u me na strankamch nekomu radil, ze to podozit jde, takze to asi nejak pujde;-)

          0 0
    • goofy  

      No mne to dela to same u stehneho ramu, ale asi po roce a par padech mi tam stelovani utlumu vyjelo v tom zesileni takovou drazku, takze ted uz mi to na jednu stranu protocit jde (na druhe noze je ECC a to je este vetsi). Ale zatim mi to ani nijak nevadi, bo x-upy nedelam, a pri padu nehrozi urvani hadicky od kotoucovky…

      0 0
    • visby  

      prerobit tie tocitka by nepomohlo? zbrusit, znicit, vyrobit nove plochejsie…

      0 0
      • Drugstar  

        urcite pomohlo, ale to je az posledne riesenie ked sa tym buchanim povodne ovladace odlomia… je to len otazka casu a par drziek kedy do odrubem…

        0 0
    • F1L  

      Ahoj, zkusím oživit prastaré téma. :-) Dá se koupit vyšší kónus na rovný krk vidlice – klasika 1 a 1/8. Hliníkovej krk je dole rozšířenej, aby konus držel, takže nelze podložit. Snad existuje nějaká vyšší verze? Možná by šla podložit i miska dole v hlavě rámu, ale je to semiintegrovaný a tak by to asi blbě vypadalo. Potřeboval bych ideálně 10mm. Někdo mi radil koupit tu redukci z klasiky na taper, kde je miska venku, ale to vypadá hrozně, když má vidla menší průměr. Díky moc za pomoc.

      0 0
      • Vilém  

        Ceho chces dosahnout? Foto bys nemel?

        0 0
        • F1L  

          ilustrativně níže, omlouvám se za kvalitu..prodloužit vzdálenost od rámu k ose kola

          0 0
          • mirorek2  

            a chceš zvýšit řízení nebo pohnout s úhlem?

            sory ale nedává mi to smysl

            0 0
            • F1L  

              potřebuju prodloužit vidlu..vlastně teda pohnout s úhlem..nahrazuju ocelovou vidlu hliníkovou, která má o 10mm menší vzdálenost mezi hlavou rámu a osou náboje

              0 0
    • F1L  

      kostka to na kolobky nabízí ke zvýšení nášlapu :-) ale to už je moc :-)

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.