• BorisFR

    Čau, co si myslíte o tomhle rámu, kdyby dostával čistě FR nakládačku? Myslíte, že by to vydržel? Neplánuju dropy větší než 3–4m, ale i tak o něm mám celkem pochybnosti. Líbí se mi jak je lehký(vím že pro většinu = nic nevydrží :-), protože celkem často šlapu na místo určení i víc jak 20km. Taky uvažuju o Norco Six, což je na FR, ale připadá mi celkem takové neskladné. Nevím jak to líp popsat. Když tak se nebráním jakýmkoliv návrhům, ale žádné 6kg stroje na extrémní FR/DH mě moc nezajímají. Chtěl bych aby kolo bylo „lehké“, komplet tak do 18kg, a pokud možno šlapavé. Zdvih max. 170–180mm. Díky za jakékoliv odpovědi k věci. ;-)

    0 0
    • blue  

      s tema dropama bych trochu vahal, ale jinak pokud vim, jistej nejmenovanej clovek na tom jezdi DH zavody, proskace celou Hejnikarnu atd… asi zalezi na tom, jak velky si prase na to kolo :-)

      sterba-kola.cz/sterba/clan­ky/giant_reig­n3_150106/gian­t_reign3.php?id=591

      0 0
      • Manas  

        No Mara je divnej, co si budeme povidat :-) Jinak Heinikarnu i s nejvetsim dropem si dava Heinis na CRXku s FOXkou a sedlem divne vysoko. To bys teprve spatne koukal. :-)

        0 0
        • blue  

          to asi jo… kdyz jsem jednou koukal na dalide na fotky z nejakyho zavodu, tak vsichni jeli v brneni a integralkch a mara v tilku a kokosce, bez chranicu… prislo mi to docela vtipny :-)

          0 0
      • JIRA  

        …a proč má ten nejmenovanej' člověk teď novej' rám? No celkem se odpověď nabízí. :)

        0 0
        • blue  

          ono se tech odpovedi nabizi vic :-) ale je mi jasny, zes mi musel vratit to „reply all“ :-)

          0 0
          • JIRA  

            Odpověď „protože se mu model 2006 líbil víc“ není správná. :)

            0 0
    • TinkTink  

      Proc ne Faitha – ma sice 20cm, ale zas to neni maestro…

      A nebo – proc ne Giant AC + vytunit ho…u nej si jsem jistej tim, ze by to vydrzel…ale Reigna bych nebral…neni na toto uz jenom z principu…

      0 0
      • TinkTink  

        Ach jo…neni to jednocep, ale je to Maestro…hlava rychlejsi rukou :o)

        0 0
        • BorisFR  

          Jo, to já vím, ale mě se Faith prostě nějak nelíbí. A taky je poněkun nad mým cenovým limitem. Za kolik bys byl schopný sehnat to AC? Vím, žes je loni vozil. ;-) To AC mi ale připadá hodně podobné jak moje Stinkina. U těch ostatních kousků bych měl i jiný tip pružení. i když teď si nejsem jistý jestli to AC má přepákovaný jednočep, nebo FSR.

          0 0
          • TinkTink  

            No mne se zas nelibi Reign…si nevyberes (btw. to je ten duvod proc ho jeste nemam :o))) )

            AC – na mail…kdyz napises, tak sdelim…

            AC je to stejny jako Kona…neboj…ja jenom – neni dobry menit pro zmenu – to je dobry si promyslet :)

            Btw – faith je pomerne drahy…to jo :)

            0 0
      • blue  

        proc ne Faitha? protoze komplet tak do 18 kg… protože celkem často šlapu na místo určení i víc jak 20 km na nem ty presuny fakt nejsou takova pohoda

        0 0
        • TinkTink  

          Do tydle hmotnosti postavis Faitha v pohode, staci chtit a hlavne tam necpat to, co tam oni cpou… :)…pak nebude problem dojet kamkoli…zvlast kdyz tam das vzduchac a pohodovou vidli…20km bude v naprostym klidu…

          Jak rikam…staci chtit a nedivat se na nejaky hranice :)

          0 0
          • blue  

            no, pak ten faith ale postrada smysl

            0 0
            • TinkTink  

              No praveze vubec…to co ziska navic je odolnost proti Reignovi :)

              0 0
              • McBlacky  

                dvacka vzduchu bude vzadu divna…

                0 0
                • Pavlos  

                  a kolik mm jeste neni divnych?

                  0 0
                • TinkTink  

                  Pro chrta musi byt divnych i tech 150mm bez upravy progresivity, ne? Jezdil jsi vic nez 150mm pod vzduchem?

                  0 0
                  • McBlacky  

                    nejezdil to vis u nas na xc staci i 130 :) jen se mi to nezda, to je cely… ale rad se necham presvedcit

                    0 0
                  • Pavlos  

                    Ze se vam tu do toho motam:) Bude na takove 20–60km vyjizdky volnym tempem lesnima cestama vhodne tohle? new.mtbs.cz/ka­talog06.html?m=50018 Pripadne napiste co se vam na tom kole nelibi za soucastky s kteryma by mohl byt problem;)

                    0 0
                    • cabbage  

                      na 20–60 km mi to prijde prilis chrti… tak 100km celodenni vylet po beskych bych si na tom dal libit;)

                      0 0
                    • McBlacky  

                      presne takovy bude moje pristi kolo na celodenni pojezdy vsude :) akorat nevim proc na fotu jsou lx kliky a pisou syntace, a zadni deore naba by mohla byt problem…

                      jak pisou amici: go anywhere ride anything machine :)

                      0 0
                      • McBlacky  

                        tak oprava maj prehozeny popisky :) u klik maj riditka :)

                        0 0
                      • Pavlos  

                        no ja spis uvazuji nad esx7:) si myslim ze tam ta cena je tak akorat:)

                        0 0
                    • Darkson  

                      pěkný, ale já bych na pohodový ježdění vzal ES6. na tvrdší ježdění bych už asi koukal po pevnější zadní stavbě a pružinovým tlumiči

                      0 0
                      • Pavlos  

                        njn ale ten kotouc a ta vidlice mi moc nejdou ksobe no a esx ma pevnou osu:)

                        0 0
                        • McBlacky  

                          na toho talase urcite 180… zase pike s pevnou a 203 už je trochu nad možnosti toho rámu… při jeho váze (odhadem okolo 3,5)

                          0 0
                          • Pavlos  

                            stejne mi i kdybych na toho pika mel dat180 kotouc porad vychazi lip ten pike nez talas:) No ale ani jedno jsem nejezdil takze…

                            0 0
                          • Pavlos  

                            jak nad moznosti to jako ze tomu ramu uleti hlavova trubka nebo co?

                            nebo ze to nema cenu cpat tam 203 kotouc?

                            0 0
                            • McBlacky  

                              ne ze tavidle vydrzi vic nez ram… ze ram nekde prdne pokud budeš jezdit FR skocky a dropy.
                              s tim talasem je to napohodu endurko :) ten pike uz by moc svádel prasit

                              0 0
                          • cabbage  

                            ten ram bych zas tak nepodhodnocoval, pevnou osu na i vzadu…

                            0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Jezdil. Btw. co treba DHX Air ?

                    0 0
                    • hanz  

                      častej problem se stuck downem či jak to říkaj a krutá psycho cena…ale inak je teda fest mazel.

                      0 0
                      • madcat  

                        a co že je to ten „stuck down“? nějakej ten únik vzduchu jak se to tady na BF sem tam objevuje ve spojení se vzduchovýma tlumičama?

                        0 0
                        • hanz  

                          to že se ti z pozitivky dostane vzduch do negativky....­..potom ti tlumič vlastně zajede a ztrácíš zdvih…krátkodobým řešením je přifouknout pozitivku ale to nejde dělat do nekonečna žejo, to je tak na dojetí…fox s tím má vůbec problemy s novou várkou tlumičů ale už to řeší, prej použili blbej matroš na těsnění.

                          0 0
                    • TinkTink  

                      Jeee…co jsi jezdil? :)

                      DHXo je drahy jak dobytek i kdyz se sezene fakt levne :)

                      0 0
      • Dijck  

        4m drop by som uz na AC velmi zvazoval:> Do 3m zvlada v pohode…zatial

        0 0
        • TinkTink  

          Hmm…je drop a drop…ze :) myslim ze zvladne i 20m kdyz to bude mit rozjezd i dopad z 89% stupnovyho klesani :o)))

          U AC se fakt nebojim a to predesilam, ze je uz fakt neprodavam…

          0 0
    • goofy  

      Mne se libi ten Six. A letosni model uz je odlehceny a urceny spise na enduro…

      0 0
      • BorisFR  

        Vím, že se to o něm tvrdí, ale mě to až tak odlehčené nepřipadá. Uvidíme až se zjeví Pá-dlista. Jestli vůbec. ;-)

        0 0
        • goofy  

          Kdyz se clovek podiva na ty dva ramy, tak je videt, ze ten novy ja takovy vzdusnejsi. Hlavne spodni ramova je dost tensi. No mne se tan ram proste libi a z Giantu by se mi libil vic ten Faith…

          0 0
        • Radek Broz  

          Jezdil jsem na nem a podle me by se na tom dalo endurovat slusne.

          0 0
          • TinkTink  

            Toto by me pomerne zajimalo…s cim to porovnavas a co chapes jako enduro? (dopredu rikam, ze to je bezelstna otazka a fakt me to zajima, protoze jsem o nem uvazoval…)

            0 0
        • Pá-dlista1  

          Ja k tomu zatim nemam co rict. S novym modelem nemam zkusenosti. Mohl bych ti rict akorat „kup si ho“ :)

          0 0
    • madcat  

      a co coiler/stinky? na coileru ujedu v pohodě 50 km a větší dropy snese, kdybych na něho nandal jednoplacku s napínákem, tak je to imho skoro čistokrevnej freeride… a stinky ani nemluvím, borec od nás s nama jezdí na vyjížďky na stinkyně 2004 (ta oranžovo černá) a taky 40 km v pohodě… rozumným tempem samozřejmě :)

      0 0
      • BorisFR  

        Tak to toho borce pozdravuj, protože je na tom zcela stejně jako já. :) 40km v pohodě. Ale prostě mám šanci prodat rám, tak uvažuju, za co bych ho eventuelně vyměnil. Zatím to vypadá, že mi zůstane. ;-) Jenom informačně, asi nevíš, jakou má velikost rámu?

        0 0
        • madcat  

          17", stejně jako já coilera, kterej je úplně stejnej, akorát malinko delší…

          0 0
          • BorisFR  

            Tak na té 17" se mu jezdí líp. Já mám 15". Ale zase se s tím líp hraje. :))

            0 0
    • lubos  

      Ram neni lehky, vazi s tlumicem cca 3.7kg. S tlumicem Manitou, co se tam dava bych tohle nedelal a pruzinu tam asi nenacpes. Muj nazor je, ze ne.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.