Prodloužená matka silniční brzdy

12 nepřečtených
  • Extremist

    Mam problem s montazi silnicni brzdy Sh.Ultegra na predni karbonovou vidlici. Duvodem je kratka osa a to i presto, ze jsem pouzil predni brzdu s delsim sroubem (27 mm). K tomu mam matici v delce 18 mm. Pri teto kombinaci mi brzda drzi asi na dvou zavitech, coz mi prijde dost malo. Proto se chci zeptat, kde by se nedala nekde sehnat delsi matice (cca o 5mm), pripadne z ceho by se dala udelat.

    0 0
    • jihra  

      Každý soustružník ti to zmákne za chvilku a za pár korun. Problém bych viděl pouze v materiálu – asi by to chtělo nějaký nerez.

      0 0
      • Extremist  

        No nejvetsi problem vidim v tom, jak udelat ten sestihran na imbus. :-(

        0 0
        • jihra  

          Na matici nemusí být nutně vnitřní imbus. Ta matice se dá udělat z 6-tihtanné tyče a na matici nechat kousek toho 6-tihranu na normální maticový klíč. Takže matice bude mít na utažení nikoliv vnitřní šestihran nýbrž vnější šestihran. nebude to sice tak pěkné, ale vzadu na vidlici to stejně není moc vidět.

          0 0
        • fousac  

          do mekkejch materialu (hlinik, mosaz) se tam normalne udela kulata dirka a pak se do ni nalisuje imbus… u oceli by to uz asi chtelo nejakej lepsi nastroj..

          0 0
          • tomaasz  

            Ocelovou matku autogenem ohřát do červena a do díry nakovat imbus – nejlépe nástrčný – líp se do něj tluče kladivem a vnitřní šestihran bude přesnější.

            0 0
            • fousac  

              vidis, taky reseni.. ;)

              0 0
              • Extremist  

                Sestihran tam byt nemuze, protoze je ta matka ve vidlici zapustena. Vleze tam jen takova, co ma original rozmery (8 mm telo a 10 mm hlava). To lisovani at za tepla, nebo za studena mi prijde moc drsne. Podle me musi jit takova prodlouzena matice nekde sehnat. Videl jsem original 25 mm, jen mela vetsi, pulkulatou hlavu (puvod nejasny). Ta by sla ale bez problemu osoustruzit pryc.

                0 0
                • jihra  

                  Vnější šestihran tam zůstat může, ale samozřejmě se musí matice udělat s tím původním osazením (hlavou) průměru 10 mm, které se „opře“ do díry ve vidlici, a ten šestihran bude až pak nad tou hlavou, tudíž bude koukat z vidlice ven.

                  0 0
                  • Extremist  

                    To by v podstate slo. Pokud nesezenu imbus, tak to tak asi udelam.

                    0 0
                    • jihra  

                      Ještě by se dala vyměnit oska brzdy za delší – samozřejmě pokud je výrobce dělá v různých délkách (o čemž ale pochybuji).

                      0 0
                      • Extremist  

                        Oska delsi urcite nebude. O vikendu jsem se tim celkem zabyval a udajne by mela jit sehnat matice. Nikdo mi ale zatim nerekl kde. :-(

                        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.