• Blink

    Mám problém jak zjistit křivost rámu , na jaký způsob je křivý . V historii jsem našel měření provázkem – tím , ale zjistím pouze úhyb zadní stavby do stran – to jsem měřil a výchylka není žádná. Zkoušel sem porovnat i souběžnost hlavovky a sedlovy trubky a jsou souběžný. Zkusim popsat jak se kolo chová při jízdě: kolo citelně táhne na stranu nutno vyrovnávat neustálým mírným natáčením řídítek na opačnou stranu takže kolo se při jízdě chová, když to přeženu jako plochodrážní motorka.

    0 0
    • rb  

      A nemáš Lefty?

      0 0
    • Vilém  

      A kolo je v zadni stavbe soumerne?Ja mel na Authoru Sector krive navarenou zadni patku,na jedne strane byla o kousek vys.Bares to prevaril a OK.Provazkem se vse zdalo v poradku.

      0 0
      • Blink  

        Kolo mám v zadní stavbě souměrně tj. prochází přesně středem (osou) rámu – při čelním pohledu přesně v zákrytu sedlový trubky. Vono vůbec těch rovin co se navzájem ovlivnuou je dost a je těžký to nějak exaktně měřit např. doma.

        0 0
    • MartinXC  

      Pokud tak silně táhne bike na stranu jak píšeš, mělo by to na rámu být poznat okem i bez provázků – zákryt kol a sedlové trubky. Napadá mě – nemáš zkřivená řidítka ? (nemyslím vyosené, ale zkřivené – opticky si pak připadáš, že kolo jede nakřivo a musíš to vyrovnávat – jednou se mi to po pádu stalo.)

      0 0
      • Blink  

        Jsem si jist že ne. Ale mám velký podezření na nesouběžnost hlavy a sedlovky, přeci jen porovnával jsem to okem. No a když se nacelý bike dívám zepředu z dálky – tak přední kolo není v zákrytu se zadním je alespon 2cm na stranu.

        0 0
        • Daf  

          Nemas treba jenom kola nedocenrovany na stred ramu a vidlice?

          0 0
    • Daf  

      Nepouzivas tvrde kevlarove bowdeny. Pokud nejsou sikovne vedeny tak to muze byt i tim.

      0 0
    • McBlacky  

      nemáš přetažený hlavový složení? nebo špatně vycentrovaná kola (ne osmy, ani elispy ale mimo střed)

      0 0
    • kovar  

      a přední a zadní kolo máš ve stopě?

      0 0
      • Blink  

        No právě že nemám. rozdil cca 2cm.

        0 0
        • BB  

          tak potom mas stafle a neni co resit, reklamoval bych to

          0 0
        • kovar  

          takže pokud máš souběžnou hlavu a selovku, a patky nejsou vykřiveny do boku, tak pak ještě mohou být:

          • zadní patky vykřiveny hore-dole (jenda výš, druhá níž)
          • odpr. vidlice šejdrem (patky nejsou ve stejné výšce – typicky manitou , ale není podmínkou:-) nebo celá vidla pokřivená – jako že sloupek není rovnoběžně s nohama při čelním pohledu)
          0 0
        • Daník  

          Prozradíš značku? Jinak rozhodně reklamovat.

          0 0
        • MartinXC  

          Pro lepší měření – máš-li někde poblíž tramvajové koleje, tak v časovém okně, když žádná šalina nehrozí, nacpi přední a zadní kolo do koleje a průsvitovou metodou (okem) hledej, kde to utíká nejvíc. Ale 2stopý bike je na reklamaci rámu a vůbec bych další projevy nehledal.

          0 0
    • Vrci  

      Nemáš blbě (křivě) nalisovanou hlavu – dolní misku

      0 0
    • rich  

      ja len cumi ako bacil do lekarne co vsetko to moze byt…kua to snad nemoze mat nikto bike kosher :-)

      0 0
      • blue  

        kdyz uz jsi u tech bacilu, proc se zbavujes nokonu?

        0 0
        • rich  

          lebo som snob a len som ich vymenil za strieborne :-) take predvianocne esteticno ma pochytilo.

          0 0
          • blue  

            v tom pripade ty cerny od tebe beru :-) chci bejt taky snob :-)

            0 0
            • rich  

              dnes som ich predal :-( povodne boli slubene blackymu ale nejak ma tlacia financie. kazdopadne ak by som nieco objednaval zo statov mozem to tam prihodit…tusim 40–45USD

              0 0
    • TomK  

      Zkontroluj si hlavové složení. Pokud se vysype, nebo vymačká dráha, tak to takhle táhne, ale okem nic nepoznáš.

      0 0
    • Smazaný účet  

      To jsem řešil nedávno. U Bareše mi řekli ohlá sedlová trubka, narovnali a v pohodě.

      Měj se.

      0 0
      • Blink  

        Jeětě jednou jsem zkoušel rám přeměřovat. Zjistil jsem: patky jsou obě stejně vysoko souběžnost hlavovy a sedlovy trubky není zcela přesná možný rozdil cca 1mm(?) myslíte , že to může mít takový vliv? A další věc hlava je nalisována na neofrézovaná čela, jesli tohole na to může miž vliv?

        0 0
        • jihra  

          Abys dobře posoudil, zda jsou hlavobvá a sedlová trubka souběžné, tak na hlavovou trubku přitiskni z boku třeba ROVNÝ hranolek dřeva cca 1m dlouhý (či něco podobného, přichyť to třeba izolačkou)). Pak porovnávej souběgh sedlové trubky s tím hranolkem – vyosení se více projeví.

          0 0
    • RUMcajs  

      Mno, kdyz jsem si nechal do Irska poslat kolo, tak jsme s kamosem zapomeli dat rozperku do zadni savle.

      Krivost ramu jsem poznal zejmena tak, ze zadni vidlice byla o 5cm uzsi, nez zadni naba :-(

      0 0
    • Mamut  

      Nasad zadne koleso do ramu naopak, kazetou vlavo. A testni, ci bude v rovnakej polohe ak opri normalnom nasadeni = rovnako voci brzdam (ak mas V) a voci zadnej vidlici.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.