• sportovni_biker

    Ahoj, chtěl bych se zeptat co znamená tento nápis u klik na nasazené na kole. SHIMANO, MC08 42/32/22 . Poslední tři dvojčíslí chápu, ale to MC08 nevím co to má být. Myslím to jestli to je dám příklad: Alivio, Acera nebo něco takového.

    0 0
    • Manas  

      Zrejme maloobchodni vyrobni cena :-)

      0 0
    • RUMcajs  

      Referenční číslo výrobce, pod kterým ho eviduje a ty podle něj můžeš najít na jeho webu informace.

      0 0
      • RUMcajs  

        a nebo MC08 jako manufactrured, tedy místo výroby (vhodné pro stahování vadných sérií)

        0 0
      • sportovni_biker  

        Jo děkuji, ale já se nemohu připojit na stránku www.shimano.com , nevím proč. Jestli to někomu z vás jde, tak se prosím podívejte za mě, budu to ještě zkoušet. Děkuju

        0 0
        • RUMcajs  

          není to refernenční číslo a jejich vyhledávání nenašlo ani MC08, takže jim tak maximálně můžeš napsat mail, jestli tě to fakt zajímá :-)

          0 0
          • sportovni_biker  

            No já právě nevím, mám to na Meridě Matts Sport 300D 2005 a nevím co si o tom mám myslet. Jako jsou super, úplně rovné, lehké a volně se točí bez jakýkoliv problému.

            0 0
            • Vojtas  

              no to ze se volne toci vubec neovlivnujou kliky, ale to je fuk ;) na to casem prijdes :D

              0 0
              • ravo  

                Noooooooo, jen aby. Když bude jedna klika vážit o nějaký ten gram víc než ta druhá, možná to bude dělat divy:-)))

                0 0
                • Vojtas  

                  no to vazi i tak ne, kdyz je roztocim bez retezu tak to nevypada ze by vazila leva i prava klika stejne, i kdyz zas to mozna klame,

                  0 0
    • Flais  

      „C“ jako Crankset, kliky s převodníky. Vyšší řady začínají FC. Tohle je konkrétně řada převodníků co se vyrábí pro Shimano v Itálii, nespadá do žádné řady, odpovídá tak zhruba zhruba něčemu mezi Altusem nebo Acerou. Jinak značení Shimana je docela logický, třeba HB jako hubs (náboje, BR jako brakes (brzdy) atd. …

      0 0
      • sportovni_biker  

        A je to dobrý? Nebo vlastně spíše jestli mi to bude tak nějak stačit na tu moji jízdu. Najezdím tak 2000 ročně v terénu. Chci si zkusit nějaké 2–3 závody Kolo Pro Život. A hlavně jestli se mi nebudou někde na závodech za to posmívat? Co myslíte, protože já jsem sám o sobě dost ustrašený a tohle špatně nesu.

        0 0
        • RUMcajs  

          mno, až jim ujedeš na vratech od chléva a oni s XTR budou daleko za tebou, tak jim moc do smíchu nebude :-)

          0 0
        • Mamutt  

          Neřeš. Co není v nohách, kolem nedoženeš. Prostě jezdi, jezdi, jezdi, závody nezávody, hlavně, aby tě to bavilo :o)

          0 0
      • ravo  

        A to F znamená co? Něco ja ko FULL, tedy, že převodníky jsou komplet, včetně zubů:-)

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.