• lubos

    Zajimala by te takova (mozna) blbost. Komu se nedotyka kufr pedalu v stycne casti, kdyz je tretra volne na pedalu. Komu se treba nedotyka tretra pedalu vubec, resp. jenom kufrem. Nemate nekdo spatnej pocit z toho, ze noha lita, nebo ze pri silovem slapani je jinej pocit nez pri ne-silovem. (pri silovem se kufr , ktery se normalne nedotyka pedalu muze tlakem oprit). Nebo vubec, nejake poznatky v tehle oblasti.

    0 0
    • Daf  

      Mel jsem pedaly TIME a body Answer boty se nedotykaly pedalu podrazkou ale jen kufrem. Kufr se rychle opotrebovaval a noha mi na pedalu nesedela. Hodne se mi vymackavala podrazka. Pak jsem si koupil tretry SIDI a bota je krasne zaprena podrazkou a je to nesrovnatelne lepsi pocit pri slapani. Ted mam pedaly M540 a s tema je to take OK.

      0 0
      • lubos  

        Ja jsem presel z klasickych SPD na eggbeatre nekdy koncem minule roka. K nim jsem pak koupil boty Gaerne (nezamenovat s L. Gaernau), ale zacal jsem mit desne problemy (leva noha). Pak jsem zkoumal tohle, a zjistil jsem, ze mi to sedelo jenom kufrem. Tak jsem vyhodil takovou plastovou podlozku a pak se bota oprela o boky pedalu a najednou to bylo o hodne lepsi. Ale boty mi nesedeli uplne dobre, stejne jsem puvodne chtel neco sirsi v oblasti palce, tak jsem nakonec koupil Specialized. Taky se sice opirali o pedal, i kdyz ta cast podrazky je o neco mekci, ale pedalu se nedotykal kufr. Co jsem citil prave v silovem slapani, kdy se oprel a bylo to lepsi. Tak jsem vratil zpatky podlozku, a uz to bylo ok. Ale prava noha mi litala … Ja predpokladam, ze to ma souvis taky se spatne zafixovanim nohy v mozku. Tak jsem vcera zakoupil Shimano540, a dnes (snad) je vyskousim. Ale noha je volna do stran a kufr ma mezeru asi tak 0.1mm mezi pedalem.

        0 0
        • marhi  

          S tím kufrem máš pravdu. Mám looky a pomalu se se mnou loučí kufřík. Je to kus umělý hmoty a jak ji zubem času ubívá zlobí. Noha začíná lítat v pedálu. Ale jestli to má vliv na sílu dodanou pedálům nevím. Taky mám Sidi botky a jsou tak tuhý že cítím zkrz kliky každý kamínek na cestě. A jelikož jsem nic jiného zatím nevyzkoušel tak ti to taky nerozlousknu.

          0 0
        • kovar  

          toz pak dej vedet s tema 540. MAm je taky na prvnim kole, a je to uplne to same, co 959, takze zadna zmena. Cili spokojenost. MAm dojem, ze o pedal se opira jak tretra (okolo vyrezu v – tim plastem, co zpevnuje podesev) tak kufr.

          0 0
          • lubos  

            Vcera prvni vyjizdka. Vysledek … problemy nezmizeli. Proste mam vadnou nohu, toz tak … asi nakonec pujdu zpatky do klipsni :), nebo budu jezdit na kazde noze jinout tretru a jinej pedal :) Ale srovnani neni uplne ok, protoze : S eggs jsem nemel v prave noze ortopedickou vlozku. Takze ke konci jsem nemohl pravou nohou najit tu spravnou polohu. Ted s 540 jsem ji mel a je to ok. Tak nevim. Kazdopadne zacatek byl desnej, s moji levou nohou. Po asi 2 hodinach se to stabilizovalo s tim, ze jsem mel pocit skrcenych prstu. Tak ji budu muset nejak vypodlozit jeste nejakymi ortopedickymi pomuckami. Taky jsem citil koleno na zacatku (pichani), a trochu levy bederni kloub, ale (asi) pomohlo trochu nohu dat do Vcka (pata bliz k ramu). Myslim, ze silove slapani je o neco horsi nez s eggs a lehke frekvencni lepsi. Ale to neni vec pedalu, ale toho jak se bora opre o pedal. U mne je to tak (Specialized Sport), ze pokud mam eggbeatre bez podlozky, kufr se nedotyka, jenom (dle pocitu) kdyz jdu ze sedla a silove slapu. Kdyz jsem to vypodlozil tou plastouvou podlozkou, uz to bylo badatelne lepsi. Vyborne se mi slapalo pri zabere. Kufr se uz pak porad dotyka pedalu, ale o neco (asi) min bok podrazky. U 540 podlozkou nemam, a kufr pri nasazeni se nedotyka pedalu, je tam asi 0.1mm vule. Bota se samozrejme dotyka pedalu. Takze jsem vlastne zjistil, ze je to slusna pakaren, vybrat spravnou botu. Ponevaz kufr by se mel dotykat pedalu kvuli prenosu sily a zaroven bota by se mela opirat o pedal aby byla noha stabilizovana, kvuli slapani pri male sile (frekvencne). Mozna, ze to normalnim lidem nevadi, ale ja si tedy paradne uzivam :-(((. Navic, pocituju casto i ruzne problemy z toho, ze mam v predni casti trety vic prostoru, nekdy s prstami na nohou … rozhodi me i zmena ponozek (hrubsi/tensi). Nekolik mesicu jsem jezdil na tretrach s podlozou na kufr, a tam to bylo tak, ze kufr se dotykal pedalu ale samotna bota ne. A jeste navic se to dotykalo tak nejak podivne a noha mi litala … a za ty asi 4 mesice mi to slusne rozhodilo sablonu podle ktere mozek stabilizuje svaly a nohu.

            0 0
            • martt  

              po case sa ti podrazka obderie a kufre viac vystupia. Aspon na mojich skoro 10 rocnych tretrach to tak je. Kedysi bol kufor zapusteny v gume a dnes trci celkom vyrazne von.

              0 0
          • lubos  

            Jo a rozdil v eggbeatrech s a 540 je ten, ze do 540 se trefim lepe, a z eggsu se vystupuje tak nejak lehounce.

            0 0
    • xo  

      po zakupeni tretier specialized+pedalov shimano, som cca 3/4 roka jazdil len na kufroch(cize stycna plocha bola kufor+pedal). No v poslednej dobe mi zacala tlacit na pedal aj podrazka. Je to dost neprijemne, lebo mam pocit ako keby som nemal zafixovanu nohu. Tak sa pytam..mam kupit nove kufre, alebo sa da pedal nadstavovat aj vertikalne?? chcem aby som tlacil len kufrom

      0 0
    • Jano86  

      Čaute bikery.. Asi hlúpa otázka ale opýtam sa :) pred rokom a pol som kupoval tetry od FORCE mam ich rok a pol a som fakt spokojný sedia perfektne! Akurát dsu niekedy kladiem otázku ci su ešte dobre kufre pretože rok a pol som absolútne do nich vôbec nezasahoval.. Kedy zistim vlastne že sú spatne?

      0 0
      • scortis  

        No špatné jsou až ti nebudou držet v pedálu ne? :D

        0 0
        • Jano86  

          To je pravda. :) akurát len som chcel vedieť ci kúfry sú opotrebovane alebo ešte budú držať.. Aby ma to nesklamalo v najnevhodnejsej chvíli. :)

          0 0
      • nooski  

        Já mám SPD kufry staré 13 let a furt fungují.

        0 0
        • scortis  

          No to já právě taky, sice jsem jeden čas moc nejezdil, ale zase jsem jim dával docela bídu – kameny, bláto, potoky, brody … a pořád drží

          0 0
      • adam1  

        Očistit ,namazat ,utřít :)to je nezničitelné a kdyby tak můžeš koupit nové

        0 0
    • Smazaný účet  
      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.