• Lego

    Přečetl jsem snad dost z fóra, abych se ujistil, že v hlavě mám ze všech těch zkratek zmatek=Guláš. Jediné co vím, že bych rád šel do fulla. Ale? Co znamenají skratky XC,FR? Potřebuji kolo na hory s komponentama co něco vydrží. Skákat nebudu, nemám na to hlavu, ale po pořádném terénu se rád projedu. Ptám se proto, že cena nového kola je dosti vysoká a nerad bych koupil nějaký pazblud. Cena by se mohla pohybovat mezi 30–40 tis. DOUFÁM, ŽE TO NEBUDE ČÍST ŽENA! Poradil by mi někdo prosím nějakou značku a vybavení? Díky

    0 0
    • fousek  

      XC – co nejlehci a co nejmin pohodlny FR – tezsi, ale da se na tom jezdit z kopce

      0 0
    • francesco3  

      Celopero ti schvaluju, to moje je spis k smichu vetsine osazenstva tady ale neva. Ze zkratek sem byl taky dlouho mimo, ale: XC – zkratka Cross country – ježdění i porovině, silnici, ale i z kopečka a nějaký ty boule a kořeny nevadí FR – Freeride – jedeš kudy chceš a nepříde ti to divný, nebo? máš kolo, který zvládá větší překážky, jiná geometrie, větší zdvihy DH – downhill – prostě jedeš down the hill – sjezd. Kolo konstruovaný za jedinym účelem – jet z prudkýho kopce přes šutry a převisy – to je ale asi už mimo to, co si specifikoval

      S vybavením ti moc nepomůžu, mam v podstatě první kolo a rady typu kup si suntourku nebo shimano asi nikomu moc nepomůžou. Ale theredů na téma fullů je tu dost starších

      0 0
      • Lego  

        Díky.

        0 0
      • goofy  

        Mozna bych eshte zaclenil pojem Enduro. Enduro – vyzsi zdvihy nez u xc, hravejsi geometrie, spis pohodlnejsi strih na celodenni vyjizdky ne za honenim kilometru, ale uzivanim jizdu – neboli do kopce to vyjede a z kopce si to uzivas Freeride – kolo z jinou geometrii urcene drsnejshi zachazeni nez posane vysh (dropy, gapy, skocky, sjezdik, nejake lavky, atd.), vytraci se vlastni presun na horu a z robustnejsi konstrukci se clovek presouva na lanovky… :o)

        0 0
        • Lego  

          Tak o enduru bych něco věděl. Než jsem přesedlal na kolo, tak jsem si taky jezdil endurko…motoenduro silniční.Ale to sem nepatří. Díky

          0 0
      • Fidoo  

        na to kdo řiká o tvým kole se můžeš vybodnout. Někdo jezdí kolo za 5000 a někdo za 150 000. Ale pak se ptej co je masírka a co fakt jede,…

        0 0
      • wroum  

        to co tam mas popsany jako FR bych spis pojmenoval ENDURO.

        0 0
        • francesco3  

          Pokuď de o muj výklad pojmů – já sem se do toho ponořil celkem nedávno, takže jasně, nemam v tom možná eště uplně jasno. No ale nechci zabírat místo původnímu tématu, takže už mlčim. Zatim :-)

          0 0
          • Andrzej  

            nemlc, ono si to kazdy vyklada trosku jinak, i zkusenejsi lidi

            0 0
      • vlk  

        myslím, že to Tvoje Freeride jak jsi ho definoval je spíše enduro.Sem vždy myslel ,že jezdím xc a ejhle já asi jezdím enduro. :o)

        0 0
    • Pá-dlista1  

      Ted tu budu zase za snoba, ale s hranici 40 tisic muzes na zkratku FR klidne zapomenout ;) Vyber si par kol co by se ti libily (nejspis podle ceny a vzhledu), my ti reknem ktery na co je, vyberes si co by ti sedelo a pak muzeme navrhovat alternativy.

      0 0
      • -b-n-x-  

        Ale tak treba by mu stacilo starsi vybaveni.

        0 0
      • enjoy  

        jsem myslel ze za snoba jsem tu ja:-).

        0 0
        • cabbage  

          to kazdopadne;

          0 0
        • Pá-dlista1  

          To je taky dobry priklad. O svym kole tvrdis, za stalo 80. To jen, aby mel lego predstavu co by teda poridil za tech 40 :)

          0 0
          • Lego  

            Tak 80.- bych za kolo nedal, za prvé na to nemám peníze ani hlavu a za druhé bych riskoval rozvod od stolu i lože. No to jste mě moc nepotěšili, tak to mám jít radši do HT? Je to fakt, že jsme dneska moc všichni zhýralí a že ještě nedávno se jezdilo na klasických kolech a požitek z jízdy byl stejně krásný. Jsem zvědav, kam to až kola dotáhnou…

            0 0
          • enjoy  

            myslim ze uz kdysi jsme tohle spolu resili a nakonec si z toho potichu vybruslil s tim,ze ti pocty moc nejdou..:-)

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Jestli jsem z toho nejak vybruslil, tak jedine proto, ze uz jsem te nechtel dal trapit. To ze sis takovyhle kolo poskladal za tyhle sileny prachy je vicemene tvuj problem. Jen rikam, ze tu hodnotu nema, ale pred patnactkama to zni dobre ;)

              0 0
              • enjoy  

                no tak snazis se byt vtipnej,ale musim trvat na tom,ze sis to nedokazal spocitat.. myslim ze si nejak chabe argumentoval tim,ze si na tolik XC komponentu necenis..,kdyz jsem ti to teda jedno po druhym vycislil..

                0 0
            • Pá-dlista1  

              Podivej treba na ramovy set CRX (kdyz uz trvas na tom ramu) za 45.

              0 0
              • enjoy  

                jo dival jsem se,nez jsem si ten ram kupoval.za ty prachy drahy a pro me komponenty ktery nechci. takhle je to pro me vymazleny a mam tohle kolo radsi nez nejakyho litespeeda za 400000 tisic. nerikam ze bych to ted prodal za 80000,– ale ze ty komponenty dohromady tolik stojej(staly.a nebyly to zrovna maloobchodky:-)),na tom trvam a kdyz to dokazes,tak si to vycisli sam. vim ze uz si myslis ze tu muzes placat nesmysly a projde ti to,lidi uz jsou zvykly..,ale zkus si to teda spocitat.

                0 0
                • Lister  

                  ještě, že vy dva sem chodíte každý v jinou dobu

                  0 0
                • Lance  

                  enjoyi to fakt stalo 80 litru????

                  0 0
                  • enjoy  

                    ja ti to vycislim kdyz budes moc touzit.komponenty brany z koloshopu,bi­kestore a velotrade vetsinou.ram,vidle-heinik.brzdy-yarrowline.kdyz vezmes ram 10000,– vidle 16000,– brzdy 14000,– kola 9000,– kliky 5500,–… ono se to hrozne nakupi ani nevis.. ale myslim ze padlista jako vzdycky bohuzel trosku zavadi a tusim jsem rikal neco kolem 75000,– mozna trosku nad.

                    0 0
        • vlk  

          já měl za to, že CRX je XC

          0 0
    • tom xtr  

      Možné řešení: TREK Fuel 70 (list price 35 000 Kc, na kramě ted k dostání za cca 26 000,–) a máš dost velkou rezervu na výměnu komponent.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        To mi zase neprijde jako nejvhodnejsi reseni. Pokud by do toho chtel vrazit tech 40, tak po upgradu bude mit horsi kolo nez by koupil za 40 hotovy… si myslim.

        0 0
      • MartinXC  

        Brzdy bych viděl rovnou na výměnu, vidli perspektivně taky.

        0 0
        • tom xtr  

          Jasně, tu rezervu myslím vyčerpat hned při koupi kola /výměna/.

          0 0
          • Lego  

            To myslíš, že by mi vyměnili vidli i brzdy? To jde? To by bylo fajn.

            0 0
    • orca  

      Značek a možností je vela stejně jako co na tom konkrétně chceš jezdit. Z dotazu vytušuji že je to tvé první kolo tohoto stylu tak jen tak naokraj nezapomeň v rozpočtu taky na oblečení boty přilbu (nezanedbatelná položka) Možná hned napoprvé nemusíš koupit IN model ale něco co ti vydrží pár sezon a pak uvidíš dál. Rozhodně se tu nenech oblbnout že kolo je až od X- tisíc .

      Jo a taky třeba mamina bude chtít jezdit nezapomeň :-))

      0 0
      • Lego  

        Jo oblečení by bylo a mamině jsem koupil Authora Opuse 04 za 11.500.- nového.Tak teď je řada na mě. Jinak díky za rady a připomínky.

        0 0
      • fousek  

        Prilba tak 1000 a obleceni, nevim ale misto obleceni bych si koupil treba poradnmou vidly, me to cyklo obleceni pripada desne legracni:-)

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Mi cyklo obleceni prijde docela fajn macegear.com/i­mages/products_lar­ge/munition_pan­ts_grey.jpg, ale nektery silnicarsky vystrelky teda stoji za to.

          0 0
          • enjoy  

            padlisto ty se tady davas hrozne na reklamu,docela me udivujes ti reknu. mas odeme virtualni pohlavek:-)))

            0 0
            • Lister  

              aspoň víme, že má svúj názor a nepodléhá nátlaku sponzora :o)

              0 0
          • orca  

            třeba v tomhle bych si nesedl na kolo ani kdybych jel jen na pivo na náves :-(

            0 0
          • fousek  

            No jestly pak maj integrovany chranice?

            0 0
        • orca  

          Já jen aby to viděl oběktivně fšechny náklady, Fšechno je o penězích ale v teplákách by mě to moc nebralo sedět na kole za 50,000 …

          0 0
          • fousek  

            Ja v teplakach budu jezdit klidne i na kole za 100 tisic, me to zadnej problem nedela, jako kdybych mel jezdit v aute v overalu:-)

            0 0
    • Siddha  

      kdyzs mamine koupil pevnaka Opuse, tak asi sam nechces sam sjezdaka? chapu to spravne? Proste pokud budes jezdit vsude mozne a malo v terenu, tak vem pevnaka, najdi nejakej prehled, vyber si klidne podle barvy, ale hlavne si rozmysli, co chces jezdit (podle toho na cem jezdi lidi se kteryma budes jezdit…?)… znacka nejezdi a vybaveni na tom zavisi…

      prehledny katalogy kol jsou na www.cykloshop.cz nejsu zadnej dealer, ale kol maji hodne, sice zatim jen v modelech 2005…

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.