namáhání, resp. šetření přehazky

29 nepřečtených
  • Mofo

    Zdravím, chci si potvvrdit jednu věc, montoval sem si inverzni prehazku a kdyz se u klasické doporučuje kvůli omezení zbytečného namáhání po jízdě přehodit na nejmenší pastorek, u inverzní to bude naopak, že? Takže po jízdě na největší pastorek? A vepředu na nejmenší placku?

    0 0
    • Meesha  

      naopak…

      0 0
    • blue  

      a nejde to jednoduse zjistit tak, ze se sam na vlastni oci podivas, pri jakym prevodu je pruzina nejmin natazena?

      0 0
      • Pá-dlista1  

        To by neslo. Vizualni kontrola je nesmirne narocna. Od toho tu mame jiste nekolik MB dukazu :)

        0 0
    • MlokCZ  

      Jenže u inverzní přehazky vždy jednu pružinu namáhat budeš. Když dáš malou placku, největší pastorek, tak maximálně ulevíš pružině, která zajiš?uje přehazování, ale ne pružině, která zajiš?uje napínání řetězu.

      0 0
      • Mofo  

        de mi o to, ze na stare prehazovacce sem mel unavenou pruzinu, takze se mi nevracel retez na mensi pastorky, tim padem me zajima hlavne ta pruzina, co zajistuje prehazovani. Pruzina, která napina retez, na prehazovani tak velky vliv nema, nebo snad jo? dik

        0 0
        • McBlacky  

          no ale zase když nenapíná tak tu přehazku zahodíš taky, jako já na jaře deorko :))

          0 0
      • McBlacky  

        …vždy jednu pružinu namáhat budeš

        to zní jako Joda :)))

        0 0
        • TinkTink  

          Nemusis – vozil jsem to a muzes mit retez se spojkou – vzdy po prijezdu retez rozpojis a zaradist nejvetsi pastorek a nejmensi prevodnik – prehazka je v klidu :)…(nerikam ze to neni na houby…to jsem nerekl :-D )

          0 0
          • lidumil  

            Nemusíš, ne mu síš, ne mu síš :-EEE

            0 0
          • lidumil  

            Apropos to se Ti chtělo dělat po každý vyjížďce?

            0 0
            • TinkTink  

              Ne, proc? :) – ale kdyz jsem ji mel, tak jsem to delal.

              0 0
              • lidumil  

                No já měl problém u SRAMu tu spojku rozdělat :-( to bylo rychlejší to roznýtovat :-(

                0 0
                • TinkTink  

                  Njn…prvni rozpojeni je vzdy nejhorsi…pak uz je to ok :)…ja s tim mam problem vzdycky max poprvy…pak uz to prorazim a uz to jde… :hehe :-D

                  0 0
                  • lidumil  

                    To bude asi ten problém – já to rozdělával za celou dobu co jsem měl ten řetěz asi 2× :-(

                    0 0
                  • Mofo  

                    dnes sem daval rovnez retez SRAM (muj prvni) s rozpojenim sem chvilku zapasil, ale slo to, chci se zeptat na neco jineho, nevadi tomu caste rozpojovani? nemuze se to pak casteji samo rozpojovat?

                    0 0
                    • Smazaný účet  

                      Myslím,že častý rozpojování nevadí,pokud nepoužiješ násilí a spojku nějak nezdeformuješ­.Osobně mi vždy odešel dřív řetěz,než spojka.

                      0 0
    • croscountry  

      Dávaj na 5 kolečko na kazete. Nič nie je extrémne namáhané. No a keď nejaký čas nejazdíš zhoď re?az z malej placky dole, a vzadu na najvačší pastorek.

      0 0
      • lidumil  

        A nebo na zimu sundej řetěz a je to :-)))

        0 0
        • golem  

          ja bych sel zlatou stredni cestou :) ve predu prostredni a vzadu to hodit taky na stred. obe na tom budou stejne a nebudou si zavidet nee :))

          0 0
      • Vašur  

        A v létě na to máme spojku na řetězu. Rozpojíš a nenamáháš..... Po každé jízdě.

        0 0
      • MlokCZ  

        5. kolečko je zbytečně malý. Pružina pro přehazování je na něm v polovině chodu, kdežto pružina co napíná řetěz skoro napnutá není (ta by byla uprostřed cca na střední placce a 5. kolečku, možná ještě o patorek větší, protože na větších patorcích jsou větší rozdíly v počtu zubů). Já dávám 2–3 největší pastorek a malá placka, to se mi zdá jako nejlepší kompromis.

        0 0
      • MlokCZ  

        Na dlouhodobé uskladnění souhlas s největším pastorkem a řetěz hodit dolu pod malou placku.

        0 0
        • RUMcajs  

          Na dlouhodobe uskladneni je nejlepsejsi sundat retez a dat ho do igelitoveho pytliku, aby se na nej neprasilo :-)

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.