• mula

    Chci si pořídit návleky na mtb botky jenom nevim jestli neoprénový nebo windstoprový.Je mi jasný,že záleží na počasí,ale přesto kterým dáváte přednost

    0 0
    • zirecek  

      Vybíral jsem podobně, rozhodl jsem se pro Windstopper. Dostačují pro normál. Když jezdíš více v děšti v mokru, tak neoprén.

      0 0
    • cabbage  

      davam prednost vyhledani v historii.....

      jinak mam neopreny a sem spokojenej, windstoper sem nezkousel

      0 0
    • Daf  

      Do zimniho marastu a snehu asi radeji neopren.

      0 0
      • Pivomil  

        Ja koupil v Lidlu v akci za 129 nejake motorbike socks,podle obrazku s vselijakyma membranama by to melo odpuzovat vodu ale zaroven byt smerem ven prodysne,tak su opravdu opravdu zvedav jaka to bude doopravdy :)

        0 0
        • juli  

          Doopravdy to bude tak, ze ti to na botach moc dlouho nevydrzi, protoze to jsou ponozky :)

          0 0
        • ada  

          Tiež som si ich kúpila v akcii spolu s kopcom športového prádla. Možeme si potom vymeni? skúsenosti :-))

          0 0
    • teamgoofy  

      Ja budu pořizovat neopren.. Vice se mi i libí.

      0 0
    • Lister  

      Taky dotaz: tip na nějaké dobré neoprenové návleky bez podrážka použitelné na MTB tretry, dnes jsem zrušil svoje staré elastické a chtěl bych větší drtiče mrazu, protože je mi na nohy pořád kosa.

      0 0
      • teamgoofy  

        Pouzivam BBB neopren a spokojenost

        0 0
        • Fisi  

          ja jsi objednal taky BBB ta čekam na zimu at je mužu vyskoušet :-))))

          0 0
          • teamgoofy  

            ja je i doporucil kamaradum a nekteri si je take jdou koupit…

            0 0
            • Fisi  

              jeké máš???

              0 0
              • teamgoofy  

                BBB HardWear BWS-04 jsem spoko

                0 0
                • Fisi  

                  tak ty jsem objednal BBB maji dobre velikosti nemohl jsem sehnat na moji nohu (12..).

                  0 0
                  • teamgoofy  

                    Budes spoko si myslim (ja tedy jsem),ja zatim zacinam bikovat , ale seznamil jsem se s partou lidi a ty obcas neco doporuci a pak ja to predavam)po vyzkouseni)

                    0 0
                • Lister  

                  A jak dobře odolávají chození – ne že bych v nich chtěl plánovaně chodit, ale občas se zadaří. A od kolika stupňů jsou použitelné – zase aby mi v nich nebylo zbytečně teplo, potřebuju něco pro teploty 12–5 st.C. Na zimu asi dám ohrádky a budu jezdit v pohorkách.

                  0 0
          • Lister  

            já bych je teda ocenil i dnesky, pravý palec mám ještě modrý :o). Ono je těch návlekú od BBB několik, který z nich tro jsou: http://eshop.bikezone.cz/index.php?…

            0 0
      • enjoy  

        northwave.ale zaplatis za ne:-)

        0 0
      • vlk  

        mám neopránové ravo bez podrážek-jsou bezva je v nich teplo, ale musel jsem si na špici našít další pásky přes podrážku, protože při chůzi v hlubokém sněhu se mi sundávali špičky návleků z treter a dostával se tam tak sníh, dnes bych si houpil už raději nějaké s podrážkou.

        0 0
    • RomanH  

      Po spatnych zkusenostech s nejakymy zateplenymi Atexy jsem si v loni koupil neopreny UVEX s gumovou podrazkou. S nima jsem moc spokojenej.

      0 0
    • MartinXC  

      Oboje :-) Windstopy na trasy, kde nesundáváš nohy z pedálů a kde se moc nechodí, na silnici určitě. Neopreny do mokra a sraček. Pozor, nedýchají ani nehřejí.

      0 0
      • vlk  

        nedýchají-souhlas, ty Rava jsou o něco širší a hřejí,možná to bude ale hřát to teplo z noh, které ty návleky zadržují.Nicméně mokré ponožky nemám, a je mi v nich teplo.Tretry bývají někdy mokré-vlhké po povrchu.

        0 0
        • Lister  

          noc samo nehřeje, všechno oblečení přece funguje tak, že zadržuje tělesné teplo :o)

          0 0
          • Lister  

            nic samo nehřeje… tam mělo být :o)

            0 0
            • MartinXC  

              Ach jo, tak dobře:

              • když nedýchají, tak se ti zapaří nohy a v zimě prochladnou
              • když dýchají a navíc neprofouknou a jsou zateplené, nohy se potí jen nezbytně a udrží dýl teplo
              0 0
              • vlk  

                Jo po teoretické stránce to tak je, já absolvuji zimní 6 hodinové vyjížďky a to část ve sněhu i chodím, a ještě mi s návleky neoprénovými-ravo zima nebyla.Do terénu je většína těch membránových k ničemu, protože se často ve sněhu i chodí a ty membrány nakonec většinou vodu propustí.

                Pokud někdo budete vědět, která membrána vodu nepropustí vůbec tak sem napište.

                • Windtech a windprof vodu po čase propustí.

                klidně piště zkušenosti s ostatními

                0 0
                • MartinXC  

                  Když je teplota kolem 0 a níž, tak v neoprenu vydržím max 2hod a nohy mám zmrzlé že ani chodit nemůžu. Když jsem si jej trochu zateplil, zlepšilo se to tak o hodinu.. S Windstopem je výdrž 3 hodiny běžně, ale nesmím v nich čvachtat v mokru. Zmrzlý sníh při chůzi nevadí a tepelnou bilanci nezhorší. Ale to jsme tu už probírali každou zimu :-)

                  0 0
                  • RomanH  

                    Jojo, chtelo by to neco s podrazkou, hooodne tlustym fleecem a to cele prekryte windstoperem. Takhle mi holt musi staci podrazka, noviny a neopren :)

                    0 0
                    • MartinXC  

                      Prostě takové windstoperové důchodky :-) Možná si je ušiju – XXL návleky, do toho vložku ze staré mikiny, podrážku od ševce, pár hodinek práce a je to. Ale teď o víkendu jsem zjistil, že problém může být i v tretrách (SIDI) – příliš zubaté podrážky ničí veškeré návleky (výsledek včerejšího švihu). Takže na podzim/zimu opráším stařičké adidasy a ušiju si na ně galoše :-)

                      0 0
                      • Paja  

                        Jo to je muj sen, vnejsi material porotex (ty mam do deste, ale bez podrazky), dovnitr fleece tak o sile polartec 300 (nebo rovnou duty vlakno) + podrazka. proc to nikdo nedela, nebo aspon WS s podrazkou a nejakym silnesjim fleecem dovnitr?!

                        0 0
              • Lister  

                já reagoval na vlka a ne na tebe

                0 0
                • MartinXC  

                  Já to ze své zkušenosti s předáváním informací beru tak, že když jeden nerozumí, nikdo nerozumí ;-)

                  0 0
              • dafe  

                Jojo, v hospode musi neopreny okamzite dolu, abych se odparil. Uz se pomalu smiruju s tim ze na nohy mi bude zima v zime asi vzdycky…

                0 0
    • Luka  

      Loni jsem mela dost velkej problem sehnat neopreny, nikde je nemeli, a ja se bala windstopperu, ze spatne dopadnou (jelikoz casto tlacim)… no, koupila jsem nakonec windstopery. Pravda, po nekolika malo zimnich vyjizdkach maji dost zaseku a jsou celkem potrhany, i kdyz se mi v krame dusovali ze se nepotrhaj, ale coz, zatim drzej a casem to na podrazce nejak vylepsim prisitim pevnejsiho materialu. Jinak muj muz ma neopreny a dost si stezuje na to ze se mu zaparej a pak prochladnou nozky. Ja tim netrpim, ale kdyz je fakt hodne velka kosa, tak to chce 2 ponozky :)

      0 0
    • JSt  

      ja poridil loni navleky z eurotexu (nebo tak nejak). nepromokne to, ale sou spis na silnicu – maji podrazku z takove jemne tenke gumy. alespon me nuti nesesedavat :). jinak je v nich teplo, jen kdyz je mene jak –10degC, tak pretahnu pres tretry jeste ponozky.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.