vidle z bazaru RS Judy SL 00 nebo M Black Comp 03

19 nepřečtených
  • dawa

    Stavim si zimáka a už zbývá koupit „jenom“ vidlu , na bazaru jsem narazil na tyhle dvě adeptky , kterou byste mi doporučili ?

    0 0
    • wroum  

      black. jednoznacne.

      0 0
    • MartinXC  

      Judy SL je dětsky jednoduchá na servis, při nastavení na 80mm a pro V-čka pevností ještě ujde. Vidle na kotouč to ale není, tak leda pro 50kg jezdce. Na zimáka má výhodu prachovek na vnitřních nohách – nikdy se mi do ní žádný bordel nedostal. Záleží na stavu a ceně každé z nich.

      0 0
      • dawa  

        Brzdit budu véčkama , u té Judy majitel uvádí stav po repasi , ještě se musím optat co ta repase obnášela , cena 2500 , toho Blacka bych mohl mít za 2300 i s mazací pistolí a má najeto asi 3000 rekreačně , tak nevim , ta Judy je přece jenom už dost stará a shánění nějakých náhradních dílů už bude asi problém , u Blacka mě mírně odrazuje mazání vazelínou .

        0 0
        • aortacek  

          Jestli jsi myslel Blacka Sport s maz. pistol za 2300 tak je už prodanej.

          0 0
          • dawa  

            A komu jsi ho prodal jestli se můžu zeptat ?

            0 0
            • aortacek  

              V sobotu jsi pro něj byli dva kluci s ta?kou z Prahy.

              0 0
              • dawa  

                Tak to jo , já jsem ti totiž na ten inzerát taky psal někdy v pátek dopoledne , tak tím jsi mi vyřešil dilema .

                0 0
                • aortacek  

                  Měl jsem tam dva emaily, fotky jsem posílal až v so ráno, odpověděli a odpoledne přijeli.

                  0 0
        • MartinXC  

          Repase by měla obsahovat krom výměny všech těsnění i výměnu horních stíracích kroužků, pouzder a pružin (ty mají min 5 let za sebou a můžou být vyměklé). 1)Podívej se na prachovky, jestli nejsou potrhané. 2)Vakl v pouzdrech u ní poznáš tak, že ji vezmeš za každou vnější nohu do jedné ruky a zkusíš je před sebou silou roztáhnout a zase dát k sobě. Když bude klapat, cvakat (poznáš to v rukách), je vůle v pouzdrech.

          1. postav ji na nohy, zmáčkni shora a poslouchej při tom, jestli neuslyšíš syčení vzduchu (netěsní horní držák pružiny). Když mu nepomůže lehce dotáhnout, netěsní vnitřní kroužek, s tím se moc dělat nedá.
          0 0
          • dawa  

            Dík moc za rady , budu se jimi řídit .

            0 0
            • Mamut  

              este si ocheckuj, ci netvrdnu prachovky. Mam Judy XC'00 a zacinaju mi tvrdnut prachovky na spodnom cca 1cm. Nie je to fatalne, ale horsie sa s tym manipuluje a casom prachovka asi kvoli tomu prestane drzat zacvaknuta.

              0 0
              • MartinXC  

                A stříkal jsi pod ni GT nebo TF sprej ? (tím to vulkanizuje) Myslím, že tomu na čas pomůže rozpouštědlo (čikuli nebo podobné).

                0 0
                • Mamut  

                  Mam ju 5 rokov, asi prvych 2,5 som mazal TF2, teraz to mazem priamo olejom, ktory je aj vnutri vidle. A tvrdne to az posledne 2 roky, ale je mozne, ze TF2 to nacalo a az teraz sa to prejavuje. Jedna vidlica je maly vzorok pre statistiku.

                  0 0
                  • MartinXC  

                    Dohromady 3 vidlice :-), resp 2 co byly mazané sprejem a tvrdnou, 1 co nebyla a je OK.

                    0 0
                  • RomanH  

                    No tak ja jiz 5 let strikam TF2 na Marzocchi Z3 a necele dva roky na Marathon S a vubec se nezda, ze by jim to uskodilo – spise naopak.

                    0 0
                    • MartinXC  

                      Ty ale nemáš vnější prachovku (harmoniku) na vnitřních nohách. Tuhle jsem měl na mysli v diskusi o tvrdnoucích prachovkách. Ty jsou z gumy, co moc chemicky stálá není…

                      0 0
                      • RomanH  

                        OK, beru zpet. Na RST Mozzo Pro mi taky naraz ty harmoniky ztvrdly, ale prikladal jsem to spise povetrnostnim podminkam, ktere byly v Pakistanu (prudke slunce, mnozstvi prachu). Vnitrni nohy jsem tehda nicim nemazal, jen jsem pri rozborce cca 2× do roka namazl elastomery teflonovou vazelinou od Yarroline.

                        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.