• Barbanek

    Kolik vazi vas bike? na cem jste nejvice usetrili gramu?

    0 0
    • fousac  

      ta moje potvora ma 16kg v lete a 17kg v zime… kdyz chci (jako ze teda nechci a neptrebuju) par gramu, tak sundam blatniky a hned je to pul kila dolu… :)))

      0 0
    •  

      Muj author ma 13 kg zatim sem nic pro zlehceni nemenil.

      0 0
    • BB  

      dost jsem usetril novymi dutymi klikami Shimano Hollowtech II, sedlo Selle Italia SLR ma pouze 185 g, takze taky slo skoro 100 g dolu

      0 0
      • marhi  

        Tak to prr. Na vaze také dost záleží. Na delších trasách hlavně na silnici je každé půl kilko znát. To jako kdyby jsi jel s brašnama a bez nich. Takový je rozdíl mezi tvým a mým kolem. Těch pět kilo je už pořádně znát. Jinak souhlas s příspěvkem výše. Snižování váhy je hlavně o penězích.

        0 0
    • kovar  

      asi tak 14,75–18,24 kg i s naradim, pumpou, dusi, blikackama, zvonkem, blatnikama atd. (nevazil jsem to nikdy) Odecitat tyhle vecicky z vahy kola nema smysl, protoze tam proste jsou. Nejvic gramu uretrim, kdyz sem tam oskrabu bahno a misto obycejne vody pouziju vodu zbavenou tezke vody.

      0 0
      • blue  

        myslel si vodu zbavenou tezkych kovu asi, ze jo? ;-)

        0 0
        • kovar  

          no vidis to taky:-) ale hlavne zbavenou deuteria a tricia

          0 0
    • Alesh  

      No hodne se da usetrit na vidlici a na kolech (plaste, duse, rafky…), ale ja davam prednost tomu, aby ten komponent neco vydrzel a byl spolehlivej a pokud mozno univerzalni (gumy). Vahu sice taky sleduju, ale nevybiram si ciste podle ni – prevlada funkce.

      0 0
      • RomanH  

        Přesně tak, mám pár věcí, který prostě měnit z hlediska funkce nebo bezpečnosti nechci – pružinovej Bomber Z3 (1.8 Kg), pedály TIME ATAC carbon (tuším 325g), sedlo Selle Itallia Max Flite Trans AM (278g) řidítka Ritchey Pro (140g – nechci jít niže) a brdy AVID CPS disk. Celý bike mi váží 11.8 Kg. Kola mám X517, nábu Onyx Disk a dráty Sapim 2–1.8–2, duše Maxxis Light 12g a pláš maxxis medusa 495. Je mi jasný, že se prostě s těmi komponentami nedostanu pod 10.5 kg, ale to ani nechci, přednější je funkce a mé pocity.

        0 0
    • Honzin  

      Mám CUBE a váží necelých 13 kg, ale co se odlehčování týče, tak podle mě je důležitý mít třeba lehký pláště a ráfky, tam se při změně rychlosti nebo směru fakt pozná každý deko, ale abych kvůli váze měnil alivko packy za XT a tím ušetřil 200g a zároveň prodělal 4500,– to bych byl fakt blázen.

      0 0
      • Alesh  

        Setrit na plastich ale pouze odsud podsud (bo jaxe to pise :-))) Ono totiz pichnout ci cvaknout dusi 2× za vyjizdku taky nebude to pravy orechovy. Ale souhlasim s tvrzenim, ze setrit vahu a poustet penezence zilou na celem razeni (smyk, packy, saltr…) asi nema vubec cenu. Snad jen kdyz vase kolo vazi 10,1 a chcete to srazit na 9,8 kg…

        0 0
    • boo  

      Mam GT avalanch 2.0 vymenil jsem rafky za mavic x317 vaha kolem 13kg

      0 0
    • skoca  

      Cus. 10.5kg, Cube Elite, jedine, co hodlam pristi sezonu vymenit, je sedlo a sedlovka, protoze je oboji tezky a sedlo utrzeny a prodreny. Pocitam, ze to hodi tak –250g. Jinak nevylehcuju, uz jsem spokojen. Urcite nejlepsi je usetrit na rafcich a plastich.

      0 0
    • crzcba  

      hahaha to byly váhy :-)

      0 0
      • pI3rre  

        Hodně jsem ušetřil na kolech, pláštích a vidlici (1–1,5 kg). Tam se dá podle mě nasbírat/ubrat nejvíce gramu..

        0 0
    •  
      Obsah tohoto příspěvku je blokován.
      0 0
    • Pumsc  

      :),moje merida měla 14,2,srazil jsem to na 11,5kg,nejvíc géček asi na vidlici-cca 0.8kg,no původní zbyl jen rám takže asi na všem:D

      0 0
    • BigKarel2  

      Můj bajk má tolik že kdybych chtěl začít gramařit, tak bych nejdřív musel začít kilařit :D

      0 0
      • BigKarel2  

        Jó, a nejvíc zatim vidlicí…Epicon je asi o půl kila lehčí než XCR.

        0 0
    • Georrge  

      na těžkých kolech je nejlepší to že jdou každou novou komponentou dost odlehčit :D třeba můj bike – vidla (axon: –700g), pláště (RR 2,25: –400g), kola (Remerx 7325: –1000g), kliky (aerozine: cca. –500g) čili to jsou dvě a půl kila, ale bude to stát tolik jako stál ten superior :D

      0 0
    • slavekRM  

      Tak já na kole nejvíc ušetřil na řídítkách cca 200g.

      0 0
    • Richi  

      Co se týká hmotnosti tak já si rovnou koupil takové kolo, které vyhovuje, takže gramařit nemusím.

      0 0
      • pelhrimov  

        Takové nekoupíš, protože kola jsou dimenzovaná na tlusté Evropany a Američany. Zaplatíš přes 100 tis. za 10 kilové těžítko a na něm se toho dá odlehčit hodně.

        0 0
        • duk  

          Já jsem si třeba rovnou takové koupil a odlehčovat už nehodlám :-)

          0 0
          • šlapatko  

            Ale jo u tvého není co měnit, hezky poskládané.Dal bych jen pevnou vidlici, ale to je má úchylka:-)

            0 0
          • nox159  

            ale rezervy jeste mas… :)

            0 0
    • funkatron  

      pri redukovani hmotnosti mojho biku som najviac odlahcil na penazenke :)

      0 0
    • šlapatko  

      Mé kolo má 10,40kg.Rád bych šel někam k 9,5kg.To by ale znamenalo, rám, kola, kliky a pár drobností.Nechám si přejít chuť:-D Jako první půjde časem rám, má potvora 1950g.Jinak sedí super.

      0 0
      • nox159  

        mam stejne tezky ram a uvazuju jestli ho nechat a zacit tunit kola a brzdy nebo koupit novy ram :(

        0 0
        • Hnoj  

          Jaký rám?

          0 0
          • nox159  

            mam proxi :)

            0 0
          • nox159  

            jinak pokud ses ptal na to jaky planuju tak absolutne nevim cekam co mi prijde pod ruce :)

            btw: ztr rafky beres přes maxcursor ( jestli se nepletu jsou to dovozci no tube ) nebo to tahas z venku ?

            0 0
            • šlapatko  

              Z lehkých rámů se mi líbí MRX xtrolite G7, ale má krátkou geometrii a velikost 20,5 je na mých 192cm málo.Dálší adept je Sup G7, nebo Vautron scandium.Za superior ani Vautron nedám kolem 10000kč, to radši připlatím za karbon.Taky koukám po Treku 8500.Má super geometrii, ale taky je těžítko.No nechám stávající a čas ukáže:-)

              0 0
              • nox159  

                ja prave furt vaham jestli udelat z anthema raketu nebo jestli udelat raketu z toho celopevnaka. tak to vidim ze zacnu lehkyma kolama a uvidim co to z anthemem udela a pokud to furt moc nepojede tak je hodim na celopevnaka a k tomu pak nejaky pekny ram :)

                0 0
              • vikicek  

                Trek 8500 je nejlepší !

                0 0
              • destr  

                Toho vautrona můžu mít uplně novyho za šest a něco, ale asi jenom 19 velikost.

                0 0
                • šlapatko  

                  Škoda, potřebuju největší a musel bych dát představec 11–12 cm.

                  0 0
          • Deus  

            Hnoji, mrkni se na mail. Děkuji

            0 0
    • vasek80  

      Ghosta jsem vážil špinavého od bláta a přechodnýma pláštěma 750g kus. Váha ukázalo pro mne nemilých 14.2 kg.

      Nevím kolik by dalo to umité bahno, ale pláště jsem dal RK tedy cca –440g

      Uvažuju o kompletu Al WCS tedy přibližně –250g dolů.

      Kazeta a kliky až odejdou.

      Potom kola, chtěl bych komplet kolem 1600g, ale zatím vůbec netuším kolik můžou vážit moje stávající.

      Otázka kolik ušetřím na kolech, ale cíl by byl dostat se na, nebo pod 13kg.

      0 0
      • vikicek  

        Ale než jsi ho zvážil, tak ti váha nevadila .. to znám :D

        0 0
    • vsn  

      zjistim na jare :)

      Author Modus, 12,9KG

      v planu jsou novy:

      kliky – XT,

      kola – RM5

      plaste – (kevlar)

      řídítka – rovny – ty uz mam

      sedlo a sedlovka (kdyz budou finance)

      snad se to bude aspon trosku blizit k 11KG – co myslite?

      0 0
      • vikicek  

        to bych ani neřek :)

        0 0
      • šlapatko  

        Kola RM5 1870g tak pozor:-) Jinak jsem spokojený.

        0 0
        • vsn  

          na kupkole pry vazeh 1805 … i kdyz to uz je skoro stejny :)… no a porad lehci jak crossridy :)

          0 0
          • šlapatko  

            Kupoval jsem je v létě a jsou super, jen nejsou z nejlehčích.Mrkni na remerx 7325 pro.Tyhle kola maj 1560g, nepletuli se a cena je do 6000kč.Kdybych chtěl odlehčovat na kolech, tak jdu do ručně zapletených.Nejspíš náby novatec light, dráty revolution, nebo sapim.Ráfky ZTR, nebo DT.ZTR jsou dost lehoučké, mám s nich respekt.Nevím jak by se chovaly kola okolo 1400g na každodení použití.Už mi prdlo pár ráfků okolo 400g.To je ani nepřehušťuju a neseknul jsem už pár let.Vždy ráfek praskl podelně.

            0 0
            • nox159  

              budu neco naplitat pod 1400 a nebojim se toho :)

              0 0
              • šlapatko  

                Co máš v plánu? Taky mi to hlodá v hlavě.Dnes se dají zapléct lehoučké kola pod 10000kč.

                0 0
                • nox159  

                  alpine, crest popripade FRM ( ale spis ZTR)

                  A2Z nebo novateky 711/712 ( nevim jestli nebudu mit ve predu 15ku osu takze podle toho se rozhodnu co tam dat ) takze ve hre je i predni hope

                  spice jeste presne nevim ale jiste nechci ploche

                  0 0
                  • šlapatko  

                    Vidím to podobně, jen nevím kdy a jestli se k tomu dokopu.

                    0 0
                    • nox159  

                      ja se musim rozhodnout :D

                      pracka, mikrovlnka,zehlicka x ridicak auto x kola brzdy ram

                      0 0
                      • DaSnail  

                        ono je to o prioritách, že..

                        oprat si môžeš aj v rukách, šniclu zohreješ na radiátore a moderné umelohmotné handry sa žehliť nemusia.

                        ale kolesá lahšie o 20(alebokolko) deka dajú tvojmu životu nový rozmer… ;o)

                        0 0
                      • šlapatko  

                        He he, jsem na tom podobně:-) Pračku, žehličku, ledničku mám.Čeká mě auto a k jaru stěhování do jiného nájmu.Na kola nejspíš nezbyde.Leda že pořídím škoda120 :-)

                        0 0
                        • nox159  

                          spis resim jestli se k sobe nastehovat babu nebo ne, od toho se odviji ten zbytek :D

                          0 0
                          • šlapatko  

                            Ženská je drahý koníček:-) S mojí žiju už 3 roky.

                            0 0
                            • soc  

                              Pockejte po svatbe. To je teprve drahy konicek, ted uz nemam absolutne zadnou kontrolu nad tim, jak mi penize vytekaji z penezenky. Navic mame spolecne konto, takze musim budovat cerne fondy, abych si mohl poridit neco na kolo.

                              Zase na druhou stranu mi konecne po letech jezisek dovolil, abych si mohl prat neco hezkeho na kolo. Diky tomu, ze na kupkole se da sledovat stav skladovych zasob, tak mnozna i neco dostanu, prestoze jezisek tvrdi, ze pro me na kolo nic nema :)

                              0 0
                              •  
                                Obsah tohoto příspěvku je blokován.
                                0 0
                              • nox159  

                                hledej problem u sebe ;-)

                                moje přitelkyne vi že kdyby mi řekla bud kolo nebo ja že muže jit, a podle toho se i chova :)

                                co si chlap koupi je jen ciste jeho vec pokud mu to musi schvalit manzelka/ pritelkyne tak se mu asi libi byt podpapučí :)

                                0 0
                              • RR  

                                To chce jiný přístup – musí jezdit všichni a pak není třeba prachy schovávat . . . Ale do peněz to leze také, protože pak musím vše kupovat 3× – pro sebe, manželku i pro 17tiletého syna. A když jsou ve stádiu, že chtějí k Vánocům také něco na kolo a odpustí si jiné zbytečnosti, má to své výhody.

                                0 0
                                • soc  

                                  No jezdime oba, posledni rok slo dokkonce vic penez do jejiho kola :)

                                  Je fatk, ze clovek si musi nektere veci jasne stanovit, ale chceme kupovat byt, auto a tak podobne… v ten okamzik se vyskytne otazka, jestli je vhodne zrovna ted cpat prachy do kola… svym zpusobem je to pouze recnicka otazka :)

                                  0 0
                          • ememem  

                            nenastehovat. namiesto jedneho biku budes platit a servisovat velmi rychlo dva.

                            0 0
                        • Ruprt2  

                          tak se kluci sestěhujte k sobě, dáte dohromady co máte a kola si můžete koupit oba dva. Ještě si můžete vypomoct se seřizováním :-D

                          0 0
                      • jIrI___  

                        Tady není nad čím přemýšlet. Vypereš v ruce nebo za pár kaček ve veřejné prádelně, mikrovlnka se dá koupit pod litr, žehlit netřeba, stačí prádlo šikovně pověsit do průvanu. Řidičák na auto zbytečný, všude jezdí busy nebo vlaky. Kola, brzdy a rám na bika ale nenahradíš ničím! :)

                        0 0
                        • šlapatko  

                          Dobré komenty:-D Hledám byt 3+1 a stejně postíženého bikera jako jsem já.Co nabízím?Dobrou domácí stravu, ledničku plnou lahváčů a společnou dílnu s 3 bikama.Po večerech sleduju BF, v sezoně případně Giro, TDF.Chcete mě? :-)

                          0 0
                          • Ruprt2  

                            jestil budeš občas ochotný tahat vozík, tak já bych tě bral :-)

                            0 0
                          • kandik psi zub  

                            a dá se s tebou souložit?

                            kolo je sice kolo, ale… :-)

                            0 0
                          • vsn  

                            hh :D já tu zlela vazne taky hledal spolubydlici a nezadarilo se :D moc zenskejch tu neni a tak bydlim sám :( coz ma ale vyhodu … muzu mit bordel, valce hned vedle postele a montazni stojan v obyvaku :D

                            0 0
            • vsn  

              v prvé řadě potřebuji aby to vydrželo a nebyly kola šišatý po sezoně jak ty co mam (puvodní 32 děr) nedavno jsem treba neodhadl rychlost a vlitnul do schodu a asi pet jsem jich preletel – docela rana … po dalsich 500m to nevydrzela duše :)

              0 0
      • vasek80  

        To mám lehčího i Tractiona. Jsem navážil 12.2 v 19ce

        0 0
        • vsn  

          ja to vazil i s rohama, košíkem a pumpičkou …

          katalogová váha je 12,6 … cely to je v DEORE jen…

          0 0
          • vasek80  

            No já to měl s rohama, košíkem, pláštěma Sammy Slick, na kole je Epicon a vyměněné brzdy Tectra za Deore. Je to teda na Véčkach. Ale zase tam bylo těžší sedlo Nioby

            Chtěl jsem tím říci, že jsem měl za pár korun 12kg těžké kolo. A tvůj cíl není nereálný.

            0 0
    • lutte1  

      Moje Enduro 165/165 má malinko pod 15 kilo.Kolo jsem si postavil tak, by na tom šlo v poho jezdit delší trasy a přežilo to i nějakej ten freeride.Poskládal jsem to tak,aby to bylo vyvážený.A dostal jsem se pod 50 litrů za celý kolo.

      Takže to, že je kolo relativně lehký na svojí kategorii ještě neznamená, že to musí stát majlant,chce to jen přemýšlet a jít po cenách.:)

      0 0
    • Teejay  

      MTB XC, nyní 8,9kg až namontuju nový kliky tak 8,6kg. Nevím, jestli je znát každý deko, ale přechod z 14kg potvory na 10kg jsem pocítil velmi velmi.

      0 0
    • TJK  

      Podle lehkyho nastrelu bych mel byt nakde kolem 8.4 – 8.5kg HT / Fulla jsem mel 9.6kg.. nic neodlehcuju, rovnou si lehky veci koupim, vyjde to levnejc nez vymena :-D

      0 0
    • scret  

      KHS asi 10,5kg (relativne tezkej ram 2100g a starsi XT)

      Reign cca 12,8 kg – UST gumy + mliko…

      0 0
    • kandik psi zub  

      Lajtvíla 11,49kg. Na to jakej to je pretizenej traktor ( 110kg) asi ne spatny. Urcite by se v nasich bikach vyjimalo lip 10,99kg ale asi by to chtelo zasadni zmeny ( vidle asi DT swiss, naby – ale ktery lehky neco vydrzej?, nejaky řitomučivý sedlo, jiny kliky – ale ktery jsou tak tuhy a tak radej jako xtr,nejaky superlehky šlupkogumy 1,9palc atd. atd. ).Už jsem asi kdysigramhonič…

      0 0
      • scret  

        nejak si nedokazu predstavit kdes mi nadelil cca 1,3kg relativne na stejnym kole (mysleno lehke AM)…

        mas zvazeny jednotlivy dily? kola, ram atd.?

        docela by me to zajimalo…

        na kolech urcite ja ne, i tyhle jsou uz lehce podvyziveny, dala by se vidle, kliky, sedlovka (kcnc motylky) plaste nevim nevim, utesnovat supersonicy musi bejt teda brutalni porod a hlavne clovek tam nacpe aspon 120ml mlika…

        kazeta, saltr, brzdy – tam jen par gramu – bez vyznamu… sedlo – na takovy kolo volim relativne lehky a hlavne pohodlny sedlo, Tune bych tam necpal…

        0 0
    • Charles2k  

      Mám Meridu Gamma Ray a moc z ní už nezůstalo.

      S pedály měla původně asi 13,8kg, teď asi 11,8kg (včetně pedálů, košíku, tachometru…)

      Nejvíce, skoro 1kg, se ušetřilo na pláštích. Akorát mi poněkud vadí, že stávající (Geax Mezcal) mají delší brzdnou dráhu než původní těžké CST.

      Na silničce se zase chystám vyměnit kola, původní Ritchey OCR za zapletená Remerx Rapid Sapim, úsporu odhaduju kolem 700g.

      0 0
    • oldaka  

      Canyon LUX – XL – 10,9 kg. Dalsi odlehcovani zatim neplanuju…

      0 0
    • Lada,s  

      Scott Scale 70, proti originálu už hodně věcí jiných, nicméně nejvíc se ušetřilo na vidlici (původně RS Dart2), kolech a pláštích. Naopak jsem si pohoršil výměnou véček za kotouče. Takže teď jsem na 12 kg. Funkčně relativně dobré, ale myslím že další gramy dolů už byli drahé :-(

      0 0
      • funkatron  

        ale mas to zladene paradne

        0 0
        • Lada,s  

          Takový kompromis mezi cenou a funkčností. Ale nejslabší „články“ se snad podařilo odstranit :)

          0 0
      • bochov  

        Ja jsem to pocital zhruba 100g uspory hmotnosti prijde na 1000kc

        0 0
    • Kubiczech  

      S CRRkem jsem na 10,65 kg, s Monstrem na 15,85 kg. Oba snad přes zimu půjdou lehce dolů. U jednoho brzdy, u druhého ráfky.

      0 0
    • kaqpa  

      kdo setri, ma zatri a kdo nesetri a jezdi, ma za pet:D

      0 0
    • marapara  

      Mám 2 biky, HTčko cca 11 kg a fulla cca 12.5 kg.

      Nejvíc se dá ušetřit na vidlici s taky na kolech. Těžké kola, pláště a duše, dá se v extremu ušetřit i víc než kilo.

      0 0
      • funkatron  

        kilo sa da v extreme usetrit iba na plastoch :)

        0 0
        • marapara  

          No to je fakt. Ale předpokládejme, že kilové pláště tady téměř nikdo nevozí :).

          0 0
          • funkatron  

            no moze vozit nejake 800g tazke a prejde na FF s 300 gramami…a kilecko je dole :)

            0 0
            • Georrge  

              asi tak… u mě by výměna kol a plášťů za FF znamenalo váhovou úsporu skoro 2 kila :)

              0 0
            • marapara  

              FF nepovažuju za pláště do terénu :). Nicméně, nejlevnější a největší váhová úspora je asi na kolech.

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.