• Pinocio

    Potřebuju koupit novej ráfek, který by měl vydržet hodně netechnickou jízdu v terénu:).cena do 1500 Ptám se, protože z dosud přečtených příspěvků mám hodně rozporuplné informace. Díky

    0 0
    • Daf  

      Mavic je osvedcena znacka. Ja bych sel do XM719 pokud mas rafkove brzdy.

      0 0
      • Pinocio  

        jo mám. Právě, že jsem kdesi tady četl, že Mavic moc nevydrží. no a já jezdím jako prase:)

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Mavic EX 729, ale asi budes muset pritlacit.

          0 0
        • TinkTink  

          http://www.mtbr.com/reviews/rim/

          tak se podivej sem – zkusenosti uzivatelu od kotlu lidi… to co tu napsal Hnoj je nazor jednoho uzivatele…ja se s nim naprosto neztotoznuju.

          0 0
          • kungpao  

            Hnoj mi pripadá ako kombinácia Jarina/SIDa – všade bol všetko videl všetko vie a zaregistrovaný je od včera…

            0 0
        • Daf  

          Jestli jezdis jako prase, tak to chce hlavne poradny plaste. Rafek se sam od sebe nezkrivi :) At si rika kdo chce co chce Mavic podle me dela nejlepsi rafky. Nechci rikat, ze vsechno co neni Mavic je spatny, ale kdykoliv jsem zkusil neco jineho byly s tim problemy.

          0 0
    • TinkTink  

      Nevim co to ma vydrzet, takze imho bud Sun Rims (Single&Double track) ci Mavic.

      0 0
      • Pinocio  

        šutry, kořeny-Beskydy…jinak mám Sun Rims Ufo a po 2000km jsou úplně v pytli

        0 0
      • Cejlon  

        Záleží na tom,kolik dírek má tvůj náboj?Já mám 517 mavic 36 děr a jezdím na nic jako prase už dva roky.Vážím asi 80 kilo.A vypadá to tak,že je ještě dlouho jezdit budu. spokojenost

        0 0
        • Cejlon  

          …na nich… sorry

          0 0
        • fousac  

          mam cosi na 24 direk, vazim pres 90kg a uz to prezilo 2 ramy.. ;o) dirkama to nebude..

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Cim min direk, tim pevnejsi. Bez ventilku nesmrtelny :)

            0 0
            • marapara  

              … čím víc dírek, tím víc addidas :)

              0 0
            • Cejlon  

              Viděl jsem několikrát horáka,který měl místo výpletů takové ty poklice- loukotě myslim.Nevíte jestli pod těma poklicema má normální výplet?Asi jo,že jo. Jinak mě to příjde docela out.

              0 0
    • Pinocio  

      A ještě další dotaz? Je nějakej rozdil v drátech za 10Kč a 60Kč???

      0 0
    • Mark1  

      Remerx EAGLE, JUMBO, PANTHER … za ty prachy nezničitelná série.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Kdyz jich nakoupi za tech 1500,– tak to bude mit jak rikas na tyden: Pondeli-Eagle, Utery-Panther… akorat nevim s tou nesmrtelnosti majitele.

        0 0
        • Mark1  

          Já mám EAGLE a nemám jediný problém … ale stejně si myslím, že když nejde o jednovrstvý ráfek bez kalíšků, tak snad každý je dobrý, snad jedině si dát majzla na spoj, který může být *******, víc dělá samotný pláš?.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Kdyz mu nestaci Sunrims… … jo a kdyz beres ty rafky takhle. Kolik jsi jich uz vyzkousel? Krom te rady Remerxu :)

            0 0
            • Mark1  

              No moc ne, jezdil jsem na Mach (tuším MX1). nějakém levnějším Mavic (tuším 317 ??), teď mám EAGLE a nemám problém, ale je pravda že ráfky beru jako spotřebák.

              0 0
              • vlk  

                jaké byly ty MX1

                0 0
                • Mark1  

                  Šmejd → po důslednějším výběru v shopu kdy jsem našel nějaké, které neměly problém se spojem jsem je nechal zaplést a vrazil na kolo, ale můj názor je ten že ty spoje jsou na ho…, ve spoji se mě ten ráfek po větším kameni roztrhl. Pak jsem se s nima rozloučil (ukradené kolo), by? mě uznali reklamaci, což u ráfku potěší.

                  Rozhodující může být, že mám 100kg a jezdím spíše agresivnější XC, prostě kolo nešetřím.

                  0 0
                  • vlk  

                    sem swe ptal pro to, že vypadají dost podobně jako moje mach 1 TEAM RACE-zatím s nima ale mám jen dobré zkušenosti.Ale kamošovi se po nárazu nějak dost mečekaně zohl.Tak uvidím.

                    0 0
      • Pinocio  

        Ale když jsou tak nezničitelný, tak proč je skoro nikdo nevozí?

        0 0
        • Mark1  

          To já nevím, asi proto, že na tom není značka, respektive není to snob-end, ale dvojitý kalíšek, frézované boky, váha tuším 480g, obdobně je na tom Panther, které mám na druhém kole. NEvidím rozdíl oproti MAVIC.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            JJ. Takhle katalogove to zni hezky. Pak si to das na kolo a zjistis, ze povrchovka je mizerna, spoj tragickej a stejne ho musis prebrousit, brzdne plochy moc nebrzdi, material je blato.....tot moje zkusenosti s Remerxem. Uz par let zpet, ale nemam duvod na sobe znovu experimentovat.

            0 0
            • Mark1  

              Produkce REMERX se významně změnila, řekl ych že technologie je snad stejná jako u MAVIC, spoje bezproblémové. JE ale pravda že jsem měl kdysi na kole jejich Grand Rock a to byl totální šmejd, ten se ohl i při pořádném zabrždění od V-brake, přehnaně řečeno.

              Dnes není problém a při těch cenách, vcelku rozumná volba. Nebál bych se ho použít i na náročnější aktivity jako sjezd atd.

              0 0
              • Pinocio  

                Ještě, žes to řekl, protože tyhle se mi prodejce stále snaží vnutit:)..a taky nechci na kolo házet něco, co bude vypadat jak pěst na oko

                0 0
                • Mark1  

                  Prodejce nutí vždy to, čeho má moc na skladě, nebo z čeho má největší marži, na tyto rady bych rozhodně nedal, ale jinak … není důvod se lepší produkce REMERX bát, dokonce mají i nějaký model JUMBO (je široký) a ten bude podle mě nezničitelný. Tuším že je tady i v recenzích.

                  0 0
                  • Pá-dlista1  

                    Jo a jeste maji superjumbo. Btw. to co jsem psal vyse o Remerxu plati bez vyjimky o Jumbu..... neznicitelny :)))

                    0 0
                    • wroum  

                      Jumbo jezdi treba Andy na zadnim kole a rikal ze s nim nema zadnej problem, ze o nem ani nevi. a nemyslim si ze by zrovna Andy svoje zadni kolo nejak setril :-)

                      0 0
                      • Pá-dlista1  

                        Vozil jsem. Vidim. Nechci. Jediny cim muze bojovat je cena a rozmer 24", ale dokud tu je DM24, tak bych nemel duvod do nej jit znovu. Btw. myslim, ze to na pevnaku otestuju lip nez s poradnym FSR zavesem :))

                        0 0
                        • wroum  

                          videl sem, nejezdim a jezdit nebudu. Ne ze bych jim neveril, ale az me odejdou moje soucasny, tak uz budu v duchodu :-)

                          DM 24 – mam ted na XC a zatim drzi, tak uvidime :-)

                          Jezdi si a testuj co chces, na fullu nebo na pevnaku, me je to burt, ale jestlize Andymu drzej a drzely i predchozimu majiteli, tak uplne blby nebudou, bez ohledu na kolo.

                          0 0
        • Mark1  

          Zkus projít diskuze, pár zkušeností s EAGLE tady je … navíc při jejich ceně není jediný problém, co ušetříš na ráfku vrazíš do lepších drátů a nábojů, i když já jsem zástance poctivých konusů, při dobrém seřízení není problém a jejich případná údržba či oprava je zcela jasná, což nemusí platit u průmyslů. Myslím řady LX a výš u Shimana.

          0 0
    • Smazaný účet  

      vyuziju thread, mam zac2000 a to je desnej shit…, tak chci jiny a tedka sem videl na trinnity tydlety: http://www.trinnity.cz/DetailPage.asp?… profil vypada hodne podobne jako sunrims singletrack, hmotnost taky tak… znate nekdo ? me to prijde ze sou to sun s jinou nalepkou a polovicni cenou ale taky se muzu osklive splest ;-)))))

      0 0
      • wroum  

        kamos je ma. drzej i pres nejaky to skakani, ale vaha je krapet vetsi nez by bylo na XC zahodno a udajne jsou singletracky o neco pevnejsi.

        0 0
        • Smazaný účet  

          ty zac2000 sou ‚lehci‘ jen o 20g ;-) takze hur na tom nebudu, diky za info.., pujdu do nich :)

          0 0
    • Aiax  

      Komersie vyprodává ráfky za 80,– Kč. Ty by se v tom rytmu po-út-st-čt-pá daly měnit :) Pokud peníze nejsou problém, dal bych přednost Mavicu.

      0 0
    • MartinXC  

      Pokud to má být na bika, co má jezdit i o kopce, já bych šel do Mavicu 819ky. Jen si nejsem jistý že se do 1500 vleze… Jeden z důvodů pro Mavic je jejich snadné obouvání.

      0 0
      • zubus  

        Myslim si, ze 819 je na bezdusaky. Inak ja som kupil XM719 asi pred mesiacom, zatial malo km, ale obuva sa naozaj lahko.

        0 0
        • MartinXC  

          Hmm, to mi nedošlo, i když co brání do nich nazoout klasiku ? Mě se u nich líbí jejich šířka a přitom váha je stále přijatelná.

          0 0
        • Pinocio  

          S nazouváním se když tak poperu:))) ale říkám, jezdím jak prase, tak a? to má hlavně výdrž.

          0 0
    •  

      Kočička! Haf!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.