• R.B.1

    Prosím o radu: když utáhnu pořádně (tj. normálně) upínák u zadní náby (kolo Ritchey Pro, nába Zero Logic), znatelně se mnohem hůř točí kolo (brzdí se), než když upínák utáhnu jen trochu. A řekl bych, že se to najednou zhoršilo. U kónusový náby by byly hodně utažený kónusy, v tomhle se ale nevyznám. Dík

    0 0
    • Lance  

      mas ho „rovne“?

      0 0
    • Daf  

      Tohle delaj i Crossmaxy akorat tam se da vule stelovat i pri dotazenem rychloupinaku.

      0 0
    • jihra  

      Podívej se do historie, tam o tom bylo spoustu řečí. Jde o to, že konusy na vyndaném kole musí mít trošku vůli, která se zavřením rychloupínáku zmenší a náboj je pak bez vůle. Pokud na vyndaném kole nemají konusy žádnou vůli, tak po utažení rychloupínáku konusy drhnou a kolo se špatně točí, nehledě na opotřebení ložisek a konusů náboje. Chce to několikrát vyzkoušet, postupně upravovat velikost vůle v konesech tak, aby po utažení rychloupínáku byly ložiska bez vůle, ale aby s ekolo točilo lehce. Zkrátka je nutno postupovat metodou pokus-omyl.

      0 0
      • MARIN  

        Ma naby Ritchey Pro a ty jsou na prumyslech :)

        Taky jsem mu chtel radit to same az nez jsem to odeslal vsiml jsem se

        0 0
      • Lister  

        Tho jsem si nikdy nevšiml. Konusy vždy dotahuju tak aby byl náboj bez vůle a nějakého zpomalení točení po namontování na kolo jsem si nevšiml. Teoreticky mě ani nenapadá, jak by se ty kunusy mohly utáhnout, když jsou na závitu, a nemůlou se hnout tam ani zpátky jiným způsobem než krouživým pohybem ???

        0 0
    • R.B.1  

      Help, please!

      0 0
    • kandik psi zub  

      jestli to nejni tim ze ti krive doseda osa na patku – pri dotazeni se zkrivi – vim ze to je mozna číčovina ale mozne to teoreticky je

      0 0
      • kandik psi zub  

        minimalne tot spolehlive fungovalo u stredovy osy kterou jsem daval do myho duratecu – nesouose udelany zavity to zpusobily

        0 0
    • R.B.1  

      Rozdělal jsem co šlo a nepomohlo nic, tak jsem s tím vyrazila na švih a světe div se, po návratu se točí jak Štraus! Prostě to chce jezdit… Ale červík hlodá.

      0 0
    • pumpy  

      Cau, muzete me dat radu, cim to muze byt ze se me netoci kazeta pridotazenem kole?

      Naboj ma prumyslove loziska. POkud je osa trochu povolena, vse funguje jak ma. Ale kdyz ji dotahnu, tak prostenejde tocit klikama ani dopredu ani dozadu – viz video

      https://www.youtube.com/…/0YyO31OwZDo

      pridam i foto orechu – a pokud by nekomu pomohl naboj

      0 0
      • Jáchym 1  

        Nepřiskřípne se řetěz k rámu?

        Asi špatná koncovka pro ten ořech.

        0 0
      • Vilém  

        V prbni rade bych kouknul na distancni trubicku mezi pravym loziskem nagoje a levym loziskem orechu.

        0 0
        • pumpy  

          Ta tam je. Psal jsem borovice, od kterého jsem to kolo koupil a jemu to fungovalo narmalne. Netuším jestli může být špatně nasazena kazeta? Ale to by snad nemělo být ne?

          0 0
          • Vilém  

            Tak ji sundej, upni kolo do ramu a zkus zda je to OK.

            0 0
          • ladys  

            Za jízdy ve sjezdu se mi to takhle seklo, byla povolená kazeta.

            0 0
          • Vilém  

            Jeste pro jistotu foto s dotazovanou distanckou v zlutem krouzku. Taky kouknout jestli treba neni omackana od prilisneho utazeni ap.

            Tzn naba byla uz jeta a mela by, dle prodavajiciho, byt OK?

            0 0
          • novas752  

            Může být poškozená, rozpláclé konce kvůli příliš velkému utažení nebo zadřenému ložisku, stačí pár desetin mm a už to drhne v místě těsnění mezi ořechem a nábojem.

            0 0
            • pumpy  

              No tak já ten ořech rozdělal. A viz foto, dle mě všechno v pořádku.

              Každopádně jsem kolo nasadil do rámu bez kazety a dosáhl, rukou točil ořechem a vše je v pořádku.

              Každopádně, když tam dám kazetu, tak to nefunguje.

              Kazeta nikde o rám se opírá. Pokud je na kole kazeta a kolo je povolené, tak vše funguje jak má.

              0 0
              • pumpy  

                Tak jsem zjistil, proč to nejde, ale nevím jak to vyřešit.

                Když dotahnu kazetu, tak ta koncovka se neprotaci. Tudíž když dotahnu osu, tak je vše v pohodě.

                Zkusil jsem dám tu kazetu na druhé kolo s DT nabou a tam to funguje v pohodě. Rozdíl je v tom že on měl kazetu sram rival a já jsem tam zkouším ZTTO.

                0 0
                • pumpy  

                  je mozne, ze ten orech je XD?

                  je tam napsane XD/XDR – ale mel by to byt XDR,

                  kazdopadne jsem to srovnaval s orecem od DT a rozdil je v koncovce. U DT je trochu v orechu zapustenaa zde krapet vyleza, ale co me psal minuly majite, tak s kazetou 12s rival mu to fungovalo

                  0 0
                  • Jáchym 1  

                    Evidentně si tyto komponenty nerozumí.

                    Něco budeš muset změnit.

                    0 0
                  • Vilém  

                    S XDR zkusenost nemam, jen vim, ze se tam v jednom pripade dava podlozka, i ti cinani ji tam maji nafocenu, ale ted nevim zda pod silnicni, nebo MTB kazetu.

                    0 0
                    • Doyle  

                      Na ořech XDR se pod mtb kazetu XD dává 1,85mm podložka.

                      0 0
                      • pumpy  

                        a pod tou Rival kazetou jsi tu podlozku mel ? nebo jsi ji tam mel bez podlozky ?

                        0 0
                        • novas752  

                          Rival kazety jsou XDR = bez podložky. Podložka se dácá na XDR ořech pokud máš XD kazetu.

                          0 0
                        • Doyle  

                          Bez podložky,je to xdr kazeta.

                          0 0
                          • Vilém  

                            A ta ZTTO je xdr?

                            0 0
                            • pumpy  

                              Ano je, aspoň to tam je napsane. Bral sem levné věci. Říkal js si je to na trenažér, nebudu moc utrácet ????

                              Ale je fakt, že mohu zkusit koupit podložku a dát to pod kazeta uvidím. Jen najít shop kde ji maji

                              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.