• Felipe22

    Koupil jsem nove gripy a musim je ted hodit na kolo.Jak mam docilit toho,aby se mi potom ty gripy neprotacely pod rukama?

    0 0
    • pedrod  

      Stříknout iron – odpaří se

      0 0
    • davidak  

      Já je zevnitř trochy vymazu nejakym tekutym mejdlem, ale jen trochu.

      0 0
      • pedrod  

        Zaprší – a jseš namydlenej :-)))

        0 0
      • Luka  

        Resim to uplne stejne. I u gripu pro svyho muze. Chvili remcal a rval se, ale pak mi je dal do rukou, ze to teda zkusi s moji osvedcenou mejdlovou metodou.. hahaaa, zase jednou vitezstvi :))

        0 0
        • Pá-dlista1  

          Ja se mu ani nedivim. Me nekdo namydlit obycejny gripy tak taky rvu… mavam jima nad hlavou a mizim na splasenem kole v krovi.

          0 0
          • Luka  

            Dobre, stahuji svou poznamku o nevtipnosti, ted si me dostal :D

            0 0
    • rock  

      Koupit si nějaké, co mají objímku. Jenže Ty už máš koupeno, takže na řidítka nasouvat bez použití násilí, aby se gripy nenatáhly (navlhčit gripy zevnitř vodou. Až voda vyschne, gripy by měly být OK). Teprve pokud selže první pokus, přicházejí na řadu zdrsňování řidítek, použití lepidla a podobné nouzovky.

      0 0
    • vojtechposmourny  

      Nemazat ničim, spíš před nandáním odmastit a potom se hódně snažit. Ještě lepší je si koupit ODI lock on – je po problému.

      0 0
    • wroum  

      vsechny irony a spol sou na prd, casem (prvni vetsi dest, nebo polozeni kola do snehu) se gripy stejne protocej. nejlepsi je GT 85. striknout do gripu a nasadit, za 10 minut s nim neotocis. grip se nalepta a prilne k rodlum uplne nejlip. nemam z vlastni hlavy, Krab se to naucil na svetaku a predal dal…

      vyzkouseno na nekolika kolech. WD funguje taky.

      0 0
      • lubos  

        souhlas … pouzivam takhle WD. Je ale mozne, ze nekterym gripum vs. alu riditka to nesedne.

        0 0
        • wroum  

          to je mozny, ale zatim sem problem nemel.

          0 0
          • lubos  

            Gripy BBB s tim zda se maji mensi problem, jak jsem vcera zjistil. (WD)

            0 0
        • Toams  

          JJ, WD 40 riesi kazdy problem:-) … tiez som to prskol pod gripy, uvidime, co nastane, ked ich budem chciet dat dole …

          0 0
          • wroum  

            nic. uplne v pohode. vezmes strikacku a fouknes po grip iron.

            0 0
      • Andrzej  

        jojo, taky pouzivam gt85 a funguje super… P.S. kdy se to ten krab naucil a zacal sirit? jenom abych vedel, jestli nejsem chytrejsi nez mechanici na svetaku :)) ja uz to pouzivam asi ctyry roky…

        0 0
      • zwwak  

        Do teď jsem to řešil trochou vody s minimálně mýdlem. Vidím, že na starý kolena je se furt co učit.

        0 0
    • Rolei  

      Můžeš je taky dát do horké vody, nechat je prohřát, vyndat, dobře a rychle je vysušit (nějak se mi nikdy nestalo, že by voda pod gripem uschla) a nasunout na řidítka. Docela to funguje…

      0 0
    • jihra  

      Dlouho už používám pro nasazování gripů obyčejný lak na vlasy (třeba Lybar). Stříknu trochu na řídítka, trochu do gripu, nasadím. Lak zaschne a grip přilepí (možná i ževnitř trochu naleptá).

      0 0
    • spipi  

      zkus lak na vlasy..ten je ok

      0 0
      • RomanH  

        Mne to pomohlo maximalne na tyden. Od te doby nechci gripy TGV od Ritchey ani videt. Nezkousel jsem ten olej, ale podle me je nejlepsi reseni takovy grip, co se neprotaci. Jakykoliv lepeni je jen berlicka. Ted mam Ritchey WCS a pohoda.

        0 0
        • Cejlon  

          Ritchey WCS ka nasazuju tak,že je prostě namočím do vody a narvu je na řidítka.Když je chcu sundat,tak si vezmu od babky tenkou jehlici,strčím ji pod ten grip,tam vznikne mezera,injekční stříkačkou s jehlou tam nastříkám vodu,tou jehlicou to trochu obkroužím a sundám to dolů.Nejde to nijak hladce,ale jde to.

          0 0
        • mastihuba  

          no mě se WSC trochu protáčí :) spěchal jsem aby už tam byly a použil jsem „přiměřeně“ tekutýho mýdla. Snad to časem vyplavím. Na sundávání jsem bohužel línej.

          0 0
        • MARIN  

          Zrovna (pred 15min.) jsem aplikoval WD pod gripy Ritchey TGV, ktery se mi po cca mesici zacali protacet a vypada to, ze to budou drzet

          0 0
    • venca1  

      já jsem na gumové gripy author použil pudr na dětské prdelky a drží to

      0 0
    • cabbage  

      ja sem zkousel resit protaceni(to by az tak nevadilo) a zklouzavani gripu okenou, lakem na vlasy, jarem- neuspesne, pomohlo omotat riditka izolepou- kdyz je povrch riditek prilich hruby(o ty moje sem si nohl pilovat nehty:) a grip k nim neprilnul.

      0 0
    • ivovi  

      Sem zatim vzdy vystacil s tim co bylo po ruce, tedy bidon s vodou, sroubovak a trochu nasili. Gripy drzi po par hodinach co voda vyschne jak pribity.

      0 0
    • Peslezedirou  

      Čusík, stříkni do gripu a na řídítka lak na vlasy. Nasadíš ho stejně jako s Ironem, tošku dýl to schne, ale pak se ti nebudou vůbec protáčet..........

      0 0
    • Mamut  

      Som zatial najster slepych uliciek. Tak ti aspon poradim co nepouzivat: Chemopren: vobec nedrzal na riaditkach, na nic. Silikon: Po zaschnuti (par dni) to vyzeralo dobre, ale pocas prvej jazdy som to urval a bolo to jak predtym. Omotat riaditka textilnou sportpaskou. Po nejakom zase sa divne oslizla a smykalo sa to po nej ako predtym.

      Takze asi skusim GT85. Gripy s objimkou by boli fajn, keby existovali nejake rozumne na GS.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        A ODI nejsou rozumne? Btw. proc chces kombinovat neco rozumneho s GS? :))

        0 0
        • Mamut  

          ODI stoja nerozumnu cenu, podla mojich poslednych zisteni, ale mozno sa uz ceny zmenili.

          Pretoze GS mi lepsie sedi do praciek, nez mrnave packy. Mam proste ruky lopaty. Posledne packy, co mi sedeli boli 7 rychlostne STX z '98. Ale Sh. si neskombinujem s 5.0 saltrom.

          0 0
          • wroum  

            nemusis kupovat ODI, jsou i podobny, stejne kvalitni za temer polovic.

            0 0
            • Pá-dlista1  

              Chci seznam. Jsou tu napodobeniny za tretinovou cenu i nizsi, ale ze bys o nich mohl rict, ze jsou stejne kvalitni…?

              0 0
              • wroum  

                :-P

                Bontrager prodava pod svou znackou gripy uplne stejny jako ODI, protoze to jsou ODI, akorat maj na gripu loga Bontrager a na obalu je: „Made by ODI“ a stojej cca 450 kc komplet.

                0 0
                • Pá-dlista1  

                  OK. Ted chapu kolik presne znamena to sluvko „temer“ :) Btw.: Jsou to ODI :)

                  0 0
                  • wroum  

                    zalezi na tom jak to vezmes. nekdo by rekl ze to jsou Bontrager, protoze toho ODI si ani nevsimnes, je to jen na papirovym obalu a ten kdyz nemas…

                    jinak samozrejme to jsou ODI, kdyz to vezmes podle vyrobce, ale co bys pak rikal o BBB, Pells… kdybys to chtel pojmenovavat podle vyrobce?

                    0 0
                    • Pá-dlista1  

                      njn. je to tezky. Ale zrovna s tema gripama to je uplne jednoduchy. Vypada to jako ODI. Funguje to jako ODI. Patentovany to ma ODI. Vyrabi to ODI… a je to Bontrager :)

                      0 0
    • skibob  

      Na kola i na skiboby (které mají stejné řídítka + gripy jako MTB), používám pěnu na holení. Nasazovaný grip stírá přebytek pěny z řídítka. Sundávání-tři špejle nebo drátky nastrkané pod grip, aby to ztratilo kontakt (a tím i tření) a dolů to jde celkem snadno pootáčením. No problem v horku ani v mraze. Když jsem laboroval s laky na vlasy, drželo to jen chvíli.

      0 0
    • vlk  

      Když jsem měnil řidítka a nechtěl se vzdát svých starých gripů a po ruce jsem měl chemopré=n, tak jsem to zkusil.Namatlal jsem to na řidítka nechal nějakou dobu zaschnou a když už to bylo skoro suché, tak jsem na to nasadil gripy a drží.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.