• Karaya

    Po Drasalovi dělám komplet rozborku a narazil jsem na tohle.. http://www.bike-forum.cz/forum/foto.php?… Co s tím? Vydrží to ještě do podzimu? Nebo to může úplně prasnout co chvílu a radši teda reklamovat? Že by se mně chtělo být přes léto bez vidlice, tak to teda ne… Co radíte? Vidle je rok stará…

    0 0
    • biker007  

      reklamovat..co jinyho..

      0 0
    • davidak  

      jasne ze reklamovat. fuj to OPRAVDU nerad vidim. Ten Drásal vám teda všem docela dal..

      0 0
    • Palo TT  

      Ako si na to prisiel? Mohol by si sem hodit foto zospodu (pohlad od osky kolesa). Je vidiet tu prasklinu?

      0 0
      • Karaya  

        Zevnitř nic vidět není viz níže.. Jak jsem na to kápl? Při výměně oleje :-) Ale musím dát asi za pravdu Milanovi, v noze s Etou (kde není žádný tlak) bylo bláto, a vyteklo z toho cosi hnědozelenýho, z nohy se vzduchem vytekl žlu?oučký olej bez stopy bláta.. Takže do natlakovaného systému se zvenku bordel nedostane..:-) Uvidíme jestli si toho všimnou .-)

        0 0
        • lubos  

          No vidis, a mne vzdycky z jedne nohy (natlakovane) vytece takove to blato :)

          0 0
          • Karaya  

            Máš bod za pozornost, Milan zatím zaostává :-) A z tý nohy z Etou ti teče čistej?

            0 0
            • lubos  

              ne, v leve mam negativku tak je cista, v prave mam ECC, tam se hromadi blato. Ale tam mi obcas i tece noha. Nejspis problem s tesnenim. Holt, ne nadarmo je v manualu napsano , ze olej se ma menit pomerne casto a kdyz jsou spatne podminky tak jeste casteji (se mi zda, ze 20 nebo 50 hodin).

              0 0
              • kovar  

                to blato je nejspíš z otěru součástek ECC, trochu podceňuješ těsnění u Marzocchi, neříkám, že nic nemůže proniknout, ale nemělo by to být tak významné.

                0 0
                • lubos  

                  Ne, urcite ne. Z oteru obcas nachazim malinkate leskle pilinky (to bude ten hlinik zrejme z tlumici patrony ), ale to blato je skutecne. Ted jsem koupil z bazaru nejakou pruzinovou marzocchi s prasklymi nohami, tam ten olej byl takovej jak pises, spinavej tmavej, ale ne blatovej. Taky si myslim, ze nejak moc vyznamne pronikani spiny by nemelo byt, konekkoncu jezdil jsem pres 1.5 roku MXC2002, tam to bylo v pohode. Jenom tahle noha mi je zahadou :( No a jelikoz obcas tece (tedy tim vic, cim je ten olej uz poradne spinavy), tak bych tipoval, ze budto tesneni (jinak jenom jeden nebo dva brity), nebo mozna prachovka je spatna. Jinak tlak je v poradku, ten neunikal.

                  0 0
        • Pekáček  

          Nemáš fotku toho co ti z ní vyteklo? To by mě zajímalo co se dostane přes ty přidrhující těsnění :o) No, na zimáka si tedy časem pořídím obyč MX Comp se vzduchem… Do Suntourky s manžetama mi bordel nikdy nevlezl, vzpomínám třebas na blátivýho Šelu 2003.

          0 0
        • kovar  

          Ono to svinstvo v oleji ETA nohy pochází spíš zvnitřku – z otěru vnitřností ETA mechnismu, z venku skrz cca 5 stíracích „břitů“ by toho za určitých podmínek MOHLO proniknou jen velmi málo.

          0 0
          • Karaya  

            Zapomněl jsem dodat, že ten olej tam byl 2 měsíce. což je tak 1000km..Ten olej vedle tam byl 1 sezonu, 3000 km…že by se ta potvůrka Eta tak otírala? :-)

            0 0
    • Karaya  

      Spíš mě zájímá, jestli moc neriskuju, když to vrazím zpátky a budu na tom jezdit do října, nebo do případné cesty do Plzně…

      0 0
    • Karaya  

      Teď jsem si toho všiml teprvá, vždy? ten krk je 2mm tlustej, prasklina, nebo co to je, má pár desetin.. Uff vidla jde zpátky na kolo, na podzim se uvidí…

      0 0
      • Zdenal^ZUX  

        tak to bude spis skrabanec od montaze misky hl.sl. Asi kdyz to tam pasovali, tak tam byl naky bordel.

        0 0
      • lubos  

        a to je ocel nebo alu krk ? Dle barvy asi ocel. Tak to bych se divil, kdyby to byla prasklina.

        0 0
      • Palo TT  

        Podla tej fotky by to mohlo byt len oskrene pri montazi hlavoveho zlozenia. Aky odbornik ti narazal hlavove na vidlu? Prasklina by sa teoreticky mala prejavit aj z vnutornej a spodnej strany. Ak je to naozaj prasklina, tak ja by som to urcite neriskoval.

        0 0
        • Karaya  

          Hlavu naráželi v Bikezone, že by? :-)

          0 0
          • Bleda tvar  

            jestli ten krouzek co narazeli byl ocelovej tak to docela potesi, kdyz pomyslim, ze ho staci jenom nahrat nad sporakem, pak to jen spustit na krk a nechat vychadnout :))

            0 0
    • Pekáček  

      Hele mě to podle fotky nepřipadá jako prasklý. Vypadá to jako pořádný vryp. Ale chtělo by to víc makro, pokus se dát na objektiv nějakou lupu, jde fotit víc zblízka.

      0 0
      • Karaya  

        Já bych se nakonec taky přikláněl k tomu vrypu, jediny co je divný, že dole je to nejširší a pak se to plynule zužuje.. Při narážení hlavy bych to čekal obráceně… A? je to co je to, víc se v tom š?ourat nebudu. Uvidím na podzim jestli to bude stejný, nebo se to bude zvětšovat..

        0 0
        • hydrant  

          proč bys to čekal obráceně ? Dole, kde je největší průměr sloupku, bych čekal největší vryp od narážení.

          0 0
          • Karaya  

            Ten sloupek má furt stejnej prumer, akorat pak uplne dole je takova priruba.. Miska od hlavy tam jde dat rukou, zadny narazeni neni treba. To teda nevim jestli je dobre, ale je to zkratka tak..Jo v tom Bikezonu tam hlavu taky dali rukou, ale spravili mi krive narazeneho jezka z jednoho nejmenovaneho servisu na Rybnicke..Tak abych jim nekrivdil…

            0 0
            • Zdenal^ZUX  

              trosku mimo, ale: Jak si spokojeny s nabami Coda Expert? A celkove kola na tehle nabach a rafcich 221? Nechal sem si to stejne zaplest a zajimalo by me, co mam ocekavat. Dik!

              0 0
              • Karaya  

                Já jsem s nima spokojenej, nemaj sice točivost jako shimana, ale zase nemusím kvůli vyčištění rozdělávat kónusy .-) Předtím jsem měl Remerx Grandrock a Deore náby – oproti nim to je o dost lehčí, aby taky ne.. Po Drásalovi v nich byl trochu bordel, ale čekal jsem to horší…

                0 0
              • Karaya  

                Jo, a mám je rok a nemusel jsem docentrovávat, vydržej dost.

                0 0
        • Pekáček  

          A co barevná defektoskopie a nebo do sloupku svítit silným světlem?

          0 0
          • kámen úrazu1  

            Kriminálka Hradec Králové zasahuje :-)

            0 0
            • hanz  

              :-))))))

              vojenská kontrarozvětka

              0 0
              • Pekáček  

                Hele, nevím kde se s tím setkali vy, ale barevnou defektoskopii používali u nás na letišti technici na proudovejch motorech.

                0 0
                • hydrant  

                  jo, a? Karaya taky použije to, s čím si diagnostikuje trhliny ve svým domácím tryskáči :-)

                  0 0
                  • Karaya  

                    Hmm, to už jsem samozřejmě použil .-) Ještě off topic, vyndal jsem střed Shimano a po dvou dnech s ním rukama neotočím – BB ES51 – Shimano, kvalita zaručena :-)

                    0 0
                    • lubos  

                      A proc s tim tocis rukou ? Vzdyt je to na kliky, ne na ruce. Mas to pouzivat podle navodu :)

                      0 0
                    • hydrant  

                      Shimano kvalita je, ale ty bys měl začít trochu posilovat :-)

                      0 0
                      • Karaya  

                        Na ftípky vás užije, ale že byste poradili jak se dostat do šimaňáckýho středu to né :-)) Posiluje pravidelně se zatím 4 kilovou činkou, postupně bude tloustnout, tak se i forma snad zlepší :-)

                        0 0
    • Daf  

      Si nejak nedovedu predstavit jak k takove praskline mohlo dojit. Snat leda pri lisovani sloupku. Nemuze to byt treba vryp od prasackeho vyrazeni spodniho konusu?

      0 0
      • ota  

        na ten kroužek sundavaný prasácky tipuju taky,protože ta „trhlina"vlevo(pros­tě ta najdelší "prasklina“)je nahoře přerušena a pokračuje krátkým vrypem.zřejmě nasazen do akce malý šroubovák,a rána za ranou furt do jednoho místa.tak toto je výsledek dálkové defektoskopie :-)).majitel bude vědět,jestli mu měnil někdo hlavové

        0 0
        • ota  

          akorát poznat tak co je vlevo a co vpravo :-)

          0 0
        • Karaya  

          Kroužek jsem sundával já a rozhodně jsem tam nic takového nevyrobil, no a ten od toho současného tam jde dát rukou…

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.