• t_kopec

    Při intenzivnějším šlapání mi vyluzuje hl.trubka nepříjemné praskání. Je to pokaždý, když víc zaberu do řidítek. Původně sem myslel, že to vydává málo dotaženej představec, ale ani prd. Nemáte někdo podobnou zkušenost nebo problém???

    0 0
    • mar_tin1  

      mne na predchozim biku praskal predstavec nebo riditka, bylo to neco podobneho, jako kdyz praska sedlovka v ramu. neresil jsem to, potom jsem bike prodal. ale zkusil bych to rozebrat, vycistit, maznout silikonem, otrit a slozit. ale jen riditka v predstavci, jestli to je teda tim. urcite nemazat sloupek vidle ani predstavec. snad jeste vycistit taky to.

      0 0
    • pos3k  

      ano. Jestli si dotahoval predstavec vic nez je zdravo, mohl jsi vymackat loziska (me to bohuzel udelali v servisu). Jestli to krupe i v klidu pri toceni riditek tak to nebude az tak horky -hlavove slozeni, poradne promazat vazelinou a s citem dotahnout. Osobne mam ted hlavove trosku pritahlejsi a obcas tam lupne. (pred nedavnem jsem mel dabla, pri zaberu prasklo jak v sedlovce tak hlavovce, sedlovka se prilepsila o plisek z plechovky a hlavovka o vazelinu)

      zdar bajk

      0 0
    • t_kopec  

      Díky za rady.Zkoušel sem to dávat i do servisu, ale tam mi řekli, že je vše OK. Ale určitě tam nic nepromazávali, tak na to mrknu. Ještě se zmínili o tom, že to můžou vyluzovat misky. Tak nevím jestli sou nějak blbě nasazený nebo co:/

      0 0
      • Schumi  

        A je to určitě v hlavové trubce. Mně se ozývá praskání vždy když jdu do pedálů. Taky jsem to zjiš?oval co to může být, a byl jsem uklidněn, že to praská ve spoji představec-řídítky, tj. hliník na hliník. S tím se nedá nic prý dělat. Již s tím jezdím několik let. Je to sranda když někoho předjíždím s tím praskotem.

        0 0
        • rock  

          Stejná situace u mne. Praská spoj představec – řidítka a nedá se s tím nic dělat. Tyhle dva kousky jsou jediné komponenty, co mi zbyly z prvního biku, praskaly už na něm a teď praskají i na novém – už asi osm let :-) …

          0 0
          • JohnLee  

            Mam tu stejnou zkusenost. Kdyz jdu ze sedla a zaberu,tak to praska…a taky jsem menil kolo,ale riditka a predstavec je puvodni…zbyva jen vymenit tyto komponenty a treba to prestane…

            0 0
          • mar_tin1  

            a kdyz to namazes? i tak to praska?

            0 0
            • rock  

              Asi by se to mělo (alespoň grafitem), ale já nikdy nenašel odvahu namazat spoj, po kterém opravdu zoufale chci, aby držel … no, je to fuk, představec i řidítka budou do měsíce a do dne nové …

              0 0
          • tk  

            taky mi to praskal spoj riditka predstavec. po poradnym ocisteni stycnych ploch benzinem, to vzdycky na relativne dlouhou dobu prestalo.

            0 0
    • hydrant  

      no často se ten zvuk přenáší, jsem myslel, že úplně jasně praská ve spoji řídítka-představec a byla to nakonec klika na ose… Může to být taky středová miska v rám-praskání v závitu, pedál v klice, sedlovka v rámu, cokoliv. Vše bych to rozebral a promazal.

      0 0
    • Toams  

      Nooo, mne to tiez ramusilo niekde vpredu, premazal som hrazdu, spoj predstavec-rajdy, furt pukalo, nakoniec som vymenil stred, pukalo uz len obcas a ked som vymenil pedale, tak pukat prestalo:-))) Poucenie: takze smer, odkial puka, vobec nie je urcujuci pre vec, ktora puka:-)))

      0 0
    • jikre  

      Stalo se mně to také a po delším hledání a zkoumání jsem přišel na to, že je v hl. trubce prasklina, která při zatížení (vysednutí ze sedla)vydává tento skřípavý zvuk. Náprava=výměna trub­ky

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.