• vlad@

    Ahoj vsem,potrebuji radu velikost ramu na celopero. moje vyska= 176cm ,kterou velikost me doporucite 17" – 19" ?

    P.S nebo piste jakej mate ram a Vasi vysku

    Mnohokrat dik..

    0 0
    • Meesha  

      Ber 19"

      Ja mam 183 (podle dnesniho mereni) a mam 19,5" Ale kazdej vyrobce to ma trochu jinak…

      0 0
    • well  

      Stále nerozhodný :-)

      0 0
    • Andrzej  

      ber 17" mam 187cm a mam 18" to zas bude debata:)

      0 0
    • JFB  

      musis to vyzkouset, zalezi na ramu. nebo aspon zjistit presny miry a porovnat…

      0 0
    • M@rtin  

      Měl jsem 18,5" a měřím 184. Myslím, že je to hodně individuální a záleží především na geometrii každého výrobce.

      0 0
    • vojta  

      Ptat se ne vysku a velikost ramu muze byt silne zavadejici. Kazdy ma jinak dlouhe koncetiny, jine preference posedu. Pokud mas v soucasne dobe nejake kolo a posed ti vyhovuje, promer si ho a porovnej s geometri vybraneho ramu. V soucasne dobe mam XL, ale porad jsem si na nem pripadal natazeny a menil jsem predstavce, az jsem se dostal na 8cm. Kdyz jsem si ted vybiral nove kolo, snazil jsem se zachovat rozmer stred osy slapani-horni hrana sedla, delku horni ramove trubky (mereno stred sedlove trubky-stred hlavove ve vodorovne rovine) a rozdil vysky sedla vuci riditkum … a vyslo mi L

      0 0
    • BB  

      Určitě jdi do 17 !!!!, celopero ma vzdy vetsi stand over height nez HT a pri tve vysce bys obtizne vylezal a slezal v opravdu tezkych pasazich. Navic celopera mivaji o neco delsi rozvor nez HT, takze ta 17 ti sedne uplne presne.

      0 0
    • wroum  

      17"

      ja mam 172 cm a jezdim 17,5" fulla od meridy a klidne bych snesl o neco mensi.

      0 0
    • Mike22  

      hele taky jsem to řešil. mam 175 cm. Jestli vzít 16,5" nebo 18,5" celopéro Giant Reign. Pak mi kamoš poslal tu 16,5" z USA a maximalní spokojenost, ještě že sem se tak rozhod.!!! Mnoho štěstí 19" ti bude hodně velké…

      0 0
    • juice  

      No, snad Ti pomůže tato stránka http://www.wrenchscience.com/WS1/default.asp . Najeď si na sekci (v pravo dolů) „WS Sizing System“ a potom si zvolíš full (na tapetě). Dodáš tam své „rozměry“ a nabídne Ti optimální kolo (které se prodává na těch wwww). U toho optimálního si zjistíš geometrii a porovnáš s Jamisem (co bude blíže 17 nebo 19). Netvrdím, že je to bomba a jedině správné, ale já si kupodivu vyral (porovnáním) k plné spokojenosti

      0 0
    • Roman  

      Taky měřím 176cm a taky jsem vybíral mezi 17 / 19. A nakonec vyhrála 17

      0 0
    • pidan  

      Tak tohle jsem fakt chtel slyset-cist.Koupil jsem ted fulla Gianta Tranceho v M-18.Mam 175 a vsechny predesle HT taky 18 a ok.Ptal jsem se na par vebech,prodejcu a kamosu co maj celopera.Musi mi sedet M,no mam ho a prave ***** zjistuju ze fakt se mi dobre nanaseda a neslejza o manevru v terenu asi nemluve(jeste jsem nebyl).To je teda super,kupoval jsem ho sice noveho ale v Nemecku.Tak tohle bude jeste bohuzel zajimavy…

      0 0
      • Lister  

        A v čem má být problém? Velký, malý?

        Už jen přechod z HT na fulla tě může zmást, full při nasedání bude působit větším dojmem, stejně tak při jízdě budeš pravděpodobně sedět výše než jsi zvyklý kvůli zvýšené poloze šlapacího středu.

        Trance má naprosto standardní rozměry pro velikost M, na 175cm by měl sedět docela dobře.

        0 0
        • pidan  

          Jo jasne,ram je tlumicema celej zvedlej vys(stred o 4cm)a je to nezvyk.Premeroval jsem to vcera se svym HT a rozdily v geosce-napr.delka jsou minimalni.Ano kdyz na nej sednu,mam pocit jak na chudach a uz jsem se stacil skutalet ze strane u baraku blbec.Vzdy jsem se ridil tim,ze horni trubka ma bejt pod kulema aspon na dva prsty a ted mam koule na ramu,je to divny…

          0 0
          • Smazaný účet  

            Nezbyva nez se naucit vystupovat „za“ kolo a ne na nej..minimalne kule posetris:)

            Jinak jsou nektere ramy maji horni trubku rposte vys a nektere niz. Nic si z toho nedelej, prvniho fulla si nikdo nekoupi tak, aby mu na 100% sedel. Spise zjistis co bys do budoucna mohl zmenit:)

            0 0
            • Lister  

              Spise zjistis co bys do budoucna mohl zmenit:)

              Přesně :-)

              Starší Trance měl tu výhodu, že měl nad rámem docela dost místa díky prohnutí, u nového to trochu podělali.

              Mám krátké nohy a vím, že buď hodně nízký rám nebo jedině prohnutý – ale to jsou právě ty zkušenosti.

              0 0
            • pidan  

              Jak za kolo,pres sedlo?Tolika lidi jsem se ptal a stejne na hovno.Tady neni moc moznosti si ty bajky pred tim osahat.Kramy nejsou co bejvaly,eshopy je dusi.

              0 0
              • Smazaný účet  

                tak ted uz je as pozde…ale jak uz jsi mel vybrano, tka jsi mel zkusit sehnat nekoho z okoli (treba pres BF) ktery ma toho bajka v tve velikosti a zkusit si to projet. Jinak to jde pozjistivat i peclivym mereni a srovnani s rozmerama kola, ktere ti sedi…

                No hele, rok pojezdis a pak koupis nove:) Manzelce to zduvodnis snadno…jde o zdravi a kule mas jenom jedny-jiste to pohopi:)

                Za sedlo tak, ze proste za sedlo. Kdyz mas sedlo niz-klasika v terenku) tak kolo v krizovce pustis pred sebe a pristavas nohama na zemi. Je to vuci kolu trochu necitlive, ale jak sam vis, jde o zdravi:)

                0 0
                • pidan  

                  Jo seskakovat z nej pri dojizdce jako Zimovcak z veterana??No tak ted jsi me dostal…supr vyhlidky na sezonu.A jinak vyska sedla,(krome tezkyho terenu,kdy jde niz)je stejna jak u HT?Teda noha oprena patou skoro-temer natazena?

                  0 0
                  • Smazaný účet  

                    Tak je vice prilezitosti, dky se z kola vystupuje. Pri zastaveni prece neni az takovy problem kolo trochu naklopit do strany (jedna noha na pedalu, druha ne zemi)…tka kule netrpi. Vystupovani za kolo praktikuju pri jizde z kkopca, kdy se mi to nejak splasi:)

                    Pozice sedla (vzdalenost sedla od osy klik) by mela vyjit stejne..ja na poucky nejsem, nejak to nastavim a pak laboruju aby se mi dobre slapalo…

                    0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.