Praskani,Nalomenej ram?nebo jen stred?

30 nepřečtených
  • crom

    Celkem dost mi praska v ramu,tedy jen kdyz slapu a nejvic pri rozjezdu nebo kdyz trvde zabiram do klik.posledni dobou me zlobil stred trochu v nem chroupalo ale tohle je masakr,zaclo to po minulem vylete kdy jsem mu daval poradne zabrat,koreny diry,jumpy.nemohl jsem nalomit ram?nebo myslite ze jse jen zhorsil ten stred,musim podotknout ze pri sjezdu nebo kdyz neslapu tak to nedela.Prosim o radu:)

    0 0
    • Meesha  

      Ram to klidne bejt muze. Ja takhle jezdil 14dni jak *****, vsechno sem nekolikrat rozebral do posledniho sroubecku a nic! Pak se na to posadil 100kg znamej, trochu se pohoupal a jak na to koukal kde co. Takova mala svine prasklinka u svaru…

      0 0
    • ares  

      Ahoj, otoč kolo na sedlo a řidítka a zatoč klikama. To co ucítíš v ruce Ti hned řekne, že je šlapací osa po smrti. Zde působí strašlivé síly a sebemenší vůle v ložiscích vede k jejich velmi rychlé zkáze. Nevratně! Je úplně jedno jestli je osa na kónusech nebo na průmyslových ložiscích. Trochu bláta a brodů – stačí i déš? a nejdéle do roku začnou problémy.

      0 0
      • SID  

        to je pravda dale to muzou praskat i spatne dotazene misky a nekdy v drivejsich dobach praskaly hlinikove misky v hlinikovem ramu

        0 0
        • ares  

          Jasně, samozřejmě pokud se kliky budou točit volně a bez „hrku – vůle“ pak je potřeba vzít lupu a hledat trhlinu na rámu. To může být detektivní prácička. Vhodné je, jak bylo naznačeno na kolo někoho posadit.

          0 0
          • SID  

            nejdrive bych skusil promazat misky a vymenit ten stred zadnou paniku

            0 0
          • crom  

            kdyz jsem ted chytil za kliky tak vuli nemaj a kdyz s nima zaberu jako od kola do boku tak to praska,mozna je tam i mimiaturni vule,tak ze by ten stred?

            0 0
            • ares  

              Shoď řetěz a zatoč a poslouchej jestli se neozývá cokoli. Šustění. lupání nebo vrzání je špatně a byla by to osa. Pokud bude ticho musíš hledat dál, třeba i zmiňované pedály. Na nich to je poznat hned.

              0 0
              • crom  

                tak jsem to udelal a neprislo mi pri toceni ze by to delalo nejake zvuky,ale vule tam je mala do boku a do boku to i prave praska

                0 0
              • wbiker  

                To bych neřekl, že to je spolehlivá metoda. Když jsou kliky nezatížený, nemusí se ozývat vůbec nic. Jestli to praská, když za ty kliky zabere a je nasazenej řetěz, problém bych viděl v tom středu.

                0 0
                • ares  

                  Já mám zkušenost takovou, že pokud jakékoli ložisko na kole má vůli, tak je v ruce cítit a pokud má deformované kuličkové dráhy, tak to je v ruce cítit také. Zadrhává. Pokud je ložisko slyšet, viz výše popsané, nemá na kole co dělat.

                  0 0
                  • wbiker  

                    Vždy? tam píše, že „když s něma zabere jakoby od kola, tak to praská“ Sice nevím přesně, co myslel tím od kola, ale jestli si to představuju dobře, tak bude problém asi v tom středu. Neříkám, že mám storpocentně pravdu, jenom si nemyslím, že ta tvoje technika protočení klik bez odporu je správná.

                    0 0
                    • ares  

                      Jistě, v pohodě. Já jen popisuji své zkušenosti, které se mi osvědčily. Tím neohrožuji teorii o hrubé síle, občas ji také použiji. Jsme tady od toho abychom se dobrali pravy a to se snad podaří. Cíl je jeden a cest může být více. :-)

                      0 0
                      • wbiker  

                        Nechtěl jsem, aby to půsonilo nějak agrresivně, jsem rád že diskutujem, o tom je tohle forum.:)

                        0 0
                    • ares  

                      Omlouvám se – dobrali pravdy…

                      0 0
              • BH  

                to je spatna metoda v klidu nic nepoznas.Dela se to tak, ze zabrtzdis obe kola a zlousis zatizit celou vahou jednu a nebo druhou kliku, vetsinou kdyz je vasny stred a nebo nejaka vule tak to uslysis. mozne priciny pazvuku pri jizde tu uz byly mnohokrat popsany, jsou to zejmena:

                • nedotazene a nebo suche misky stredove osy.
                • vadna stredova osa (vule a nebo drhne)
                • vykvedlany spoj osa- klika (zejemna u ISYS)
                • nedotazene kliky a nebo nenemazany ctyrhran(octalin)
                • nedotazene pedaly, vule v pedalech
                • nenamazana sedlovka
                • orech zadniho naboje
                • volna kazeta
                • vadna loziska zadniho naboje (vule)
                • povolene srouby kosiku

                to jsou zakladni priciny pazvuku,ram to muze byt pochopitelne take, ale to vyjmecne

                0 0
    • BorisFR  

      No, mě to začlo dělat to samé, potom co sem zmoknul. Já mám prozměnu podezření na ložiska v pedálech. Tak, být tebou, bych se na to taky podíval, zkus si třeba prohodit s kámošem pedály…

      0 0
    • crom  

      je fak ze jsem posledni dobou jezdil spousty brodu,tak je to mozne:)

      0 0
    • Pekáček  

      Jestli máš kliky Shimano s nýtovaným pavoukem ke klice, může být problém i tady. Kámošovi se po cca 2 letech ten spoj povolil u Deore a narychlo to odbyl nějakým důlčíkem+kladivem a pak si koupil LX.

      0 0
      • crom  

        tak dik:),dalsi problem do rady moznosti,protoze tyhle kliky presne mam:(

        0 0
        • Pekáček  

          No na cestě ke mě jsou druhý XT04 (na zimáka) jakožto jediný sehnatelný kliky 180mm u nás. A tam je nanýtovaný pavouk a zastrčená osa, dvě místa kde se to časem může po…t …

          0 0
    • crom  

      jeste by me zajimalo kdyz uz asi budu menit ten stred,tak jakej aby nebyl moc drahej a neco vydrzel:)ted tam je DEOREcko octalink

      0 0
    • bikerGT  

      Mě loni pomohlo dotažení upínáku zadního kola. Pořád to vypadalo, ze skřípani vydava stred. Letos to zacalo zase a nepomohlo ani dotazeni upinaku. Musim patrat dal......

      0 0
    • Vymi  

      dotahni poradne kliky nic jineho to nemuze delat… :-) taky mi to obcas dela po jezdeni… proste az si kliky sednou tak uz to delat nebude… pa

      0 0
      • crom  

        to je taky mozne:)s tim bych taky potreboval poradit,dost se mi ti srouby u klik povolujou.dotahnu to na maximum a uz po 10km to jde povolit lehoucce.co s tim?

        0 0
        • hydrant  

          jestlis už nenačnul závit :-(

          0 0
          • Vymi  

            to ne… :-))) ale jde to samozrejme… to by to musel rvat… :-(((

            0 0
        • Vymi  

          no vis povolovat se to bude vzdy zalezi jak odmastenej mas zavit a jak moc se ti zakousne do stredu… proste po urcite dobe dotahnout a nebo prohodit srouby za nove… :-)

          0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.