• Ivann

    Tak mi dnes praskl ram na mem Treku Fuel 90 (3,5 roku) ve svaru u sedlove trubky nahore. Predpokladam, ze budu jeste moct uplatnit zaruku a ze budu i moct upgradovat ram za priplatek. Nechci zustavat u zdvihu 7,5 cm a tak mam dve moznosti – Fuel EX8 (zdvih 10 cm, tlumic Rockshox MC 3R) anebo Liquid 55 (zdvih 12,5 cm, tlumic Manitou Swinger SPV). Libi se mi oba ramy, kazdy ma sve pro i proti a tak vaham (na mtbr.com jsou recenze dobre na obe kola). Jezdim v Beskydech se vsim co k tomu patri – kameny, koreny, prudší výjezdy i sjezdy. Poradte! Jeste vcera jsem byl presvedcen, ze budu kupovat ram Specialized SJ FSR 120, dnes je vse jinak – lepsi kolo snad poresim v ramci zaruky.

    0 0
    • Dijck  

      Nazdar,z mojho subjektivneho hladiska by som vybral liquid, ma aspon tych 12,5 cm zdvihu, kdezto 10cm fuel je podla mna malo- a nielen na beskydy. Ale kazdy ma ine preferencie, ked ta viac bavi chrtit tak ber fuel, ked aj trochu santis a chces aby ten bike v buducnosti nepraskol..vezmi liquid, je o dost odolnejsi, podla vsetkeho…tiez zdvihom je liquid blizsie k SJ FSR ktory ma zas podobnu vahu ako fuel:) Pre mna by bola volba jasna – Liquid.

      0 0
    • blue  

      taky hlasuju pro liquida

      0 0
      • JIRA  

        Me se taky LIQUID zda lepsi, zvlast kdyz jsem vcera videl jak to pekne chodi. Dovozce je stejny i pro Garyho a Klein ale to uz by byli moc hodny. :) Kazdopadne drzim palce at mas novy brzo doma.

        0 0
    • Meesha  

      Ja bych priplatil – do karbonovyho Fuela :-)

      0 0
    • panaczek  

      … a ja stejne hlasuju pro toho stumpjumpera…

      0 0
    • slou  

      No pro ty Beskydy bych bral asi z těchto dvou variant Liquid. Je mi ten rám víc sympatický :)

      0 0
    • BB  

      Liquid mi na celedenni vyjizdky v horach pripada dost tezky

      0 0
      • Ivann  

        No, taky se mi zdal ram tezky, ale pak jsem si spocital vahu kola v planovane sestave (castecne podle Weight Weenies, castecne podle udaju vyrobcu) a dostal jsem se na 13,4 kg. To mi prijde jeste prijatelne. Samozrejme se SJ FSR 120 (zrejme i s Fuelem EX8) by to bylo o kilo mene.

        0 0
        • Darkson  

          13,5 kg váží i spousta HT. Na fulla je to pěkná váha, zvláš? na kalibr jako Liquid. Já jezdím na fullu cca. 14,5 kg, i když ne po Beskydech, ale taky i do kopce. BTW, pochlubíš se i ostatními komponenty?

          0 0
          • Ivann  

            Tohle je moje cela „vahova“ kalkulace:

            ram Trek Liquid 55 3 453 vidlice FOX Talas RLC 1 810 brzdy Avid Juicy 7 900 hl. slozeni Ritchey WCS 93 predstavecAmoeba SCUD 143 riditka Amoeba SCUD karbon FR 170 rohy BBB carbon 180 gripy Specialized 100 razeni Shimano XT (SL-M750) 250 presmykac Shimano XT (FD-M 761) 165 prehazovacka Shimano XT 2003, (RD-M750-SGS) 250 kliky Shimano XT + osa, FC M 760, model 2005 829 pedaly Crankbrothers Candy SL 294 kola Mavic CrossRoc UST Disc 1 983 pláště Michelin Front X + XLS 1 540 kazeta Shimano XT, 11–32 (CS-M760) 264 retěz Shimano CN-HG93 292 sedlovka Bontrager Sport 312 sedlo Fizik Dolomiti TG 260

            sedlová objímka 46

            13 334

            0 0
            • Ivann  

              Odstrelil jsem to jez nez jsem to stacil upravit, snad to bude srozumitelne.

              0 0
            • BB  

              ono to vyjde na vic, vetsinou realna vaha je vyssi nez tabulkova a par veci jeste pribude, napadaji me napr. bowdeny, ty jsem v tvem seznamu nevidel.

              0 0
              • Ivann  

                Vetsina udaju je z Weight Weenies, kde jsou uz overovane vahy. Zbytek jsem prebral z Bikestore, kde taky prevazuji vetsinu dilu. Bovdeny jsou ten zbytek do 13,4 kg – jen na prehazku a presmyk.

                0 0
            • Darkson  

              z toho bude raketa! jestli to dáš dohromady, musíš hodit fotku

              0 0
            • Meesha  

              Jen bych dal jiny riditka…

              0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.