• martin L

    Ahoj, už delší dobu zde řeším koupi kola. Jsem zvyklej jezdit na silničce, ale občas potřebuji po polňačce a taky po kostkách a okreskách to na ní není nic moc. Zvažuji koupi treka, ale tam mám zase obavu, abych se na něm necítil jako na „Ukrajině“. Co takhle cyklocrosovej rám, berany, 700×35 pláště a výbavu Deore, včetně V brzd. Plastový blatníky a nosič bych na to snad taky v případě potřeby nějak upevnil. Bude to fungovat? Možná to zbytečně komplikuju, ale ten trek mi taky připadne jaksi málo sexy :-)).

    0 0
    • MMX  

      Urcite odporucam cyklokrosovy bicykel a kludne to moze mat cestnu sadu, to Deore nie je potrebne, na polnej ceste sa ani cestnej sade nic nestane. Len je dost nepravdepodobne ze sa na to bude dat pripevnit nosic, cyklokrosovy bicykel je predsa len sportovy druh, naopak trekkingovy je v podstate dopravny prostriedok. BTW na cyklokrose sa pouzivaju vacsinou A-brzdy, ucinnost je dostatocna a vraj to ma lepsiu kompatibilitu s brzdovymi pakami.

      0 0
      • Vrci  

        nejen,že tam pujde blbě nosič a blatníky ale i košíky na bidony (většinou nemaj pro ně přípravu, protože UCI zakazuje v CX pití na trati)

        0 0
      • martin L  

        Nosič mám i na svém čistokrevném silničním kole. Dole to mám chycené elektrikářskými stahovacími páskami a už asi 8 roků to drží. Úchyty na košík jsem na cross rámu v katalogu viděl. Jen nevím, jestli jde na čepy pro canti brzdy nasadit véčka.

        0 0
        • Vrci  

          na cross rámu (geometrie pro odpruženou vidli cca 4–6 cm zdvihu)jo na cyklokross rámu (pro pevnou vidli) dost o tom pochybuju, ale možný je vše. Na ty čepy nasadit véčka půjdou, akorát nebudou moc dobře spolupracovat se silničníma pákama.

          0 0
          • Vrci  

            další rozdíly jsou šíře zadní stavby CX 130 mm cross 135 mm, hotavá kola CX jsou osazena silničními komponenty a dvojtácem, cross jsou většinou osazena MTB komponentama a mají trojtác.

            0 0
    • Siddha  

      jasne ale bud si nechat postavit ram s navarkama na vsechno mozny, nebo koupit rovnou takovej univerzalnejsi stroj (Kona Jake – za par korun pekny kolo). cistokrevny zavodni cyklokrosky sou totiz pro normalniho smrtelnika blby, nemaj ani navarky na bidony a tak, ale urcite je to pro cloveka zvyklyuho nasilnic nejlepsi varianta!!!

      0 0
    • Petr_67  

      No jestli se Ti nezdá krosové kolo dost sexy, tak se podívej na tohle: http://www.merida.com/…_control.php?… Zajímaly by mě vaše názory na toto kolo. Vážně uvažuji o jeho koupi. Nebo máte lepsší tip?

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.