• Coyote

    S kotoučema jsem ztratil možnost přívodu kabelu computeru po lanku přední brzdy k pravé noze vidle, tak zvažuju koupi Sigmy 1200 s RDS systémem. Máte někdo zkušenosti? Funkce, výdrž baterie, …?

    0 0
    • marhi  

      No, řešil jsem podobný problém. Mě to ale vadilo esteticky. Po dlouhém vybírání jsem ale koupil Cateye. Sem slyšel že od sigmi to není zrovna to pravé ořechové, a i když si nedělám velké iluze tak snad jsem vybral dobře. Počitej však že to pěkně žere baterky.

      0 0
    • Ervin  

      Mám ji asi měsíc, design, instalace a funkce dobrá. Jediný problém je při jízdě v noci, když mám na řídítkách zapnutou blikačku (SMART s ultrasvítivou bílou diodou), tak nepřenáší signál do compu. S bateriemi nemůžu zatím referovat.

      0 0
      • kovar  

        Ciclosport take nefunguje, pokud je ve vzdalenosti do cca 5 cm vedle neho zapnuta Smart blikacka:-) U Ciclosportu baterie vydrzi dost, tam nevidim problem, nevim, jak u Sigmy.

        0 0
        • lubos  

          Mne HAC4 funguje. Ale mozna je to o neco vic, nez 5cm.

          0 0
        • lubos  

          Tak vcera jsem zjistil , ze skutecne rusi. Mam ted jine riditka, blikacka je asi 3cm od HAC4 a rusi to. Predtim to byla vetsi vzdalenost. Musim prozkoumat jaka je bezpecna hranice.

          0 0
          • lubos  

            Vysledky testu:

            • ruseni jenom kdyz je vzdalenost kraj blikacky kraj computera < 3.5cm (mozna zalezi od sili baterie v computeru)
            • cervena 3diodova blikacka nerusi
            • kdyz mezi computer a blikacku vsunu ocelovou desticku o tloustce asi 2mm, bezpecna vzdalenost se snizi na asi 1cm (mozna min, presne jsem to nemeril)

            Tak to zkusim nejak odrusit.

            0 0
      • MartinS  

        Mně to dělá taky, s blikačkou Smart nefunguje. Zajímalo by mně zda vlastnost všech blikaček obecně nebo jenom blikaček Smart.

        0 0
    • Zdyn  

      Jen takovej dotaz.Proc teda nedas snimac na levou stranu?

      0 0
      • enjoy  

        taky nevim v cem je problem?:-)

        0 0
        • blue  

          asi v tom, ze uz nema brzdovy lanko, po kterym mel ten kabel vedenej k noze vidlice, takze by mu ted viselo od riditek ve vzduchu ;-)

          takze dat to na druhou stranu asi taky neni to pravy reseni :-)

          0 0
        • Coyote  

          Problém je v tom, že na levé noze nejde dát snímač s magnetem dost blízko k sobě (tj. dost nízko), protože tam překáží kotouč a kotva brzdy. Takže nakonec musel snímač na pravou nohu s ne moc hezkym přívodem kabelu po bovdenu přední hydrauliky a pak po můstku vidlice.

          0 0
      • TinkTink  

        Tak todle sem zkousel a nedostanu snimac blizko magnetu…vy jo? Ja mam BC800 04 – nak sem si fakt nemoh oduvodnit, proc bych mel mit 1200 nebo 1600…proste to ma zbytecny funkce…

        0 0
        • enjoy  

          ja mam cateye,s nim neni problem,jde nastavit dost daleko od vidle.

          0 0
        • JR  

          Jenom mi tam chybí průměrná rychlost.

          0 0
          • ravo  

            Kde? BC 800 průměrnou rychlost ukazuje.

            0 0
            • TinkTink  

              Ses pozadu – 04 uz ne…za to tam nacita celkove hodiny…ale todle mi fakt nevadi, protoze si to pak stejne ukladam do excelu a tam mi to prumernou rychlost vyhodi…takze pohoda…

              0 0
              • ravo  

                Jak pozadu? Moje stará dobrá BC800 s datem výroby 06/00 je naopak hodně popředu:-))) Ještě že máme ty tabulky a počítače a…

                0 0
            • JR  

              Fakt? Dívám se do originálního manuálu na www.sigmasport.com nebo třeba do popisu zboží na www.trinity.cz a u BC 800 jsem zmínku o průměrné rychlosti nenašel.

              0 0
        • JR  

          Nejsem žádný gramový maniak, ale přesto by mě zajímala hmotnost compů Sigma, nikde jsem o to nezavadil – např Cateye toto na webu i v manuálech u­vádí.

          0 0
    • Daf  

      Mam BC1200 asi 1/2 roku a je naprosto bez problemu. Baterie zatim drzi. Computer funguje spolehlive i v mrazech. Libi se mi funkce nulovatelneho pocitadla navic a manualni stopky navic. Ty stopky jsou fajn treba pri zavodech. Pocitadlem zas muzes zmerik kolik jsi najel za tyden. Jo a hlavne ma super design :)

      0 0
      • Coyote  

        A mas kabel nebo RDS? Jestli RDS, tak jak ti pracuje?

        0 0
        • Daf  

          Mam RDS a jak jsem jiz napsal je to uplne bez problemu. Tezko k tomu neco vic napsat :) Takze se ptej jestli te zajima neco konkretniho.

          0 0
    • jiral  

      Jezdil jsem Sigmu BC800 s RDS jednu sezonu s jednou výměnou baterek ve vysílači. Teď mám víc jak rok VDO 15+ tedy bezdrátovou a v pohodě. Vyndavám ale vlastní počítač z držáku, protože baterka v počítači napájí přijímač a tak míň vydrží. Ale pokud je počítač venku je vše v pohodě. Jinak logika uspořádání jednotlivých parametrů v počítači je velice příjemná a můžu doporučit.

      0 0
      • Thorn  

        „baterka v počítači napájí přijímač“ COZE???? Prijimac aj vysielac aj samotny computer maju osobitne baterky.

        0 0
        • Daf  

          Jo u Sigmy to tak je. Teda jestli osobitne = samostatne :) U jinych znacek je prijimac soucasti compu takze maji spolecne napajeni a proto take min vydrzi.

          0 0
    • ravo  

      Mám RC800 3-tí rok. Chvíli fungovala, pak se začala chovat jako když má slabé baterky až umřela úplně. Vyreklamoval jsem ji ( zůstal mi jen kompjůtr, vše ostatní vyměněno) a od té doby naprosto bez problému. Jednou jsem měnil baterie ve vysílači ( ale to bylo brzy po te reklamaci a je možné, že tam byly špatné baterky), jinak spokojenost. Akorát v tuhý zimě při několikadenní pauze potřebuje probudit zmáčknutím těch kontrolních čudlíků…

      0 0
      • sharkcom  

        Já sem s tím bezdrátem SIGMA spokojenej. Baterky jsem měnil akorád v tom spodním vysílači, ale to asi proto, že byly vybitý už s krámu. Od tý doby drží. Navíc je koupíš u čongolů na 10kč kus.

        0 0
    • navi  

      Ja mám tiež Sigmu 800 už tretí rok, batérie som ešte nemenil a všetko v poriadku. Maximálne mrzne pri –10C, ale to veľa nejazdím.

      0 0
    • biker007  

      a nevite nekdo jestli se nerusi sport testery sigma (konkretne PC 14) a tachac BC 1200 RDS ?

      0 0
      • Daf  

        Presne tuhle kombinaci vozi kamarad a je to bez problemu. Ma novou PC14 a BC1200 RDS. Ty starsi provedeni se pry navzajem rusi.

        0 0
      • Thorn  

        mam PC14 a jedno RDS z 2000 a druhe z 2003 a nerusi sa nic. RDS ma kodovany prenos.

        0 0
    • Thorn  

      Mam RDS na dvoch bikoch, baterky som menil na kazdom raz (po cca 10000 km, na druhom skor, asi boli slabsie uz od vyroby), inak uplne bez problemov.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.