• tradic

    Vcera me hodne lakalo vyjet uz jenom v kratasech, ale jeste jsem odolal. V kolika stupnich je bezpecne v kratasech jet, aby kolena byly v pohode?

    0 0
    • kovar  

      od 22 stupňů celsia

      0 0
    • MTBIKER doporučuje

    • Luke  

      aspon 20–22, jinak s navlekama na kolena

      0 0
    • MARIN  

      co blbnes vzdyt je teprve brezen :) Kratasy az tak v pulce dubna, kdyz bude cely den pres 17°C

      0 0
    • RomanH  

      Ja jezdim v kratasech tak od cca 15–17ti stupnu, ale pokud neni vice jak 20–22 stupnu, mam vzdy teple navleky na kolenach

      0 0
    • kralovek  

      Zalezi kam jedu a dalsi parametry pocasi. sviti-li slunicko, neprsi … tak lehce pod 10. Kalendarni datum nijak nezohlednuju.

      kovar, luke, marin … vy jste puvodem z afriky ci co? :o)

      0 0
      • Luke  

        z afriky ne, driv jsem to taky hrotil, ale kolena rekli ne a pekne bolely. s navlekama se bolest podstatne zmensila

        0 0
        • Vymi  

          presne tak az to bude kolem 20 tak uz zkusit kratasy jinak riskujes ze za 5 mozna 10 let budes mrzak… :-( ale to poznas sam… navleky moc dobra vec… :-)

          0 0
      • MARIN  

        Z Afriky neee ale uz mam rozum ale bohuzel az po problemech s kolenama.

        0 0
        • Luke  

          byl jsem o 5s rychlejsi :-)))

          0 0
        • MARIN  

          Jinak taky zalezi jestli je treba 15°C ted v breznu a nebo v cervenci, jestli funi vitr, prsi,jak dlouho budu jezdit,kam jedu .........

          0 0
      • kovar  

        možná jsme všichni původem z afriky, historii tolik neovládám. Ale v každém případě máme rádi svá kolena, aspoň návleky si zaslouží při míň jak 20–22 st.

        0 0
      • Robo  

        Tak jak řekli kolegové předemnou. Tyky jsem dřív při 10°C machroval a teď mám problémy. Zima Ti sice není, je Ti fain, ale za rok máš problém jít ze schodů…

        0 0
    • tradic  

      Ja nevim, ale kamos mi povidal, ze byl v lednu v Jizerkach a predjeli ho 3 bikeri v kratasech. To mi prijde hodne ujety. A takovej Pavel Novy je nesunda vubec. :)

      0 0
      • Pebe  

        Dneska ráno ukázal teploměr za oknem 9°C, takže jsem neodolal a kra?asy vytáh. S návlekama na kolena a nahoře Moiru, krátkej dres a návleky na ruce. Pohoda :-)

        0 0
    • tradic  

      Pri 20 jo? Ty vole to bych asi chcip :)

      0 0
      • kralovek  

        to ja taky :o)

        0 0
        • Cejlon  

          Taky bych to s těma kratasama ještě moc nehrotil.V sezoně si jich užijem dost.Nerad bych si posral zdraví,ještě dřív,než jsem začal.

          0 0
    • Daf  

      Ja vozim trictvrtaky tak od 15st. Ale jen kdyz mam jistotu ze se vic uz neochladi. Normalni kratasy ta k od 19st.

      0 0
    • wroum  

      od cca 15 stupnu, navleky nepouzivam, misto nich radsi chranice kolen.

      0 0
    • kralovek  

      Na kole jsem radsi obleceny spis „trosku min“ nez „trosku vic“ od idealniho stavu

      Taky zalezi jak rychle a kudy kdo jezdi. Na silnicce po rovine pri 40km/h je to urcite jiny nez se plazit do 10% kopce rychlosti 10km/h pod palbou slunecnich paprsku

      tohle je nekdy zacatkem prosince: :o) http://www.wistiti.fr/…uInvites.asp?…

      0 0
    • náčelník  

      Já jezdím v kra?asech vždy, samozřejmě teď přes ně natahuji dlouhasy :)

      0 0
    • JJ  

      Taky asi tak kolem 20°. Delam to posledni 2 roky, kdyz sem dostal rozum a rozhodne me boli kolena min nez driv

      0 0
    • mn  

      kra?asy beru tak od 15°C pak bych se asi uvařil. včera jsem si vzal na cestu do práce(20km, 8°C) dlouhé zimní kalhoty a bylo mi teplo až dost.dneska ráno bylo 10° a to už jsem si vzal jen slabé legíny a přes ně kra?asy a bylo to akorát.

      0 0
    • Darkson  

      a co na to Lempl?

      0 0
    • fousac  

      kratasy az bude teplo.. ;) i kdyz vcera uz sem vytah jenom lehce (no lehce oproti zimnimu skafandru..;) zatepleny dlouhy capaky bez membrany…

      zatim je to pocasi zradny.. ve stinu a ihned po zapadu slunce je docela kosa..

      0 0
    • tradic  

      dival jsem se na nejaky ty navleky a nevim jaky je rozdil mezi Elasthan a Roubaix. Jakej?

      0 0
        • Lister  

          A já se tu můžu upsat :-)

          0 0
        • tradic  

          Jo diky. A co doporucujete koupit? Neni v tom roubaixu moc velky teplo? Aby se to moc nepotilo.

          0 0
          • náčelník  

            Roubaix. Zase tak silné to není a jeví se mi to teplotně univerzálnější než elastan.

            0 0
          • kovar  

            Doporučuju jednoznačně Roubaix. Mám i ten elastan, ale je mi na nic, nemohu ho používat, nebo? nehřeje, ba naopak – studí, mám takový pocit. NO a návleky na kolena z Roubaix i při 20 stupních nepůsobí potíže, nic se nepotí, ani v tom není příliš horko – tak akorát

            0 0
            • Volf  

              Svatá pravda. Elastan je dobrej tak leda proti slunku, ale ne proti zimě. Jinak návleky na kolena používám taky až do teploty kolem 20 stupňů.

              0 0
            • eWespe  

              Připojuji se bez výhrad :o) jen bych přidal: zdvojená kolena s WS nebo NW. Mám Axony & kus štěstíčka, protože je dělají jen ve 2 velikostech a mě sedly.

              0 0
      • Lister  

        Většinou se jako elastan označují lehké, Roubaix jsou středně zateplené, teplejší je ještě Superroubaix. Ale označení se může měnit. Roubaix je ochranná známka není to obecně zateplený typ materiálu.

        0 0
    • Lister  

      Pod 18 stupňu beru teplé nákoleníky a v nich vydržím až do nějakých 8 stupñů( pak teprve nasazuju teplé čapáky). Jeden podzim jsen na to kašlal a zkončil jsem na ortopedii, tak jsem si řekl už nikdy více. Nejdřív jsem si myslel, že se při těch 18 uvařím, ale je to naprosto v pohodě a i když se jinak dost potím tak návleku už při těhdle teplotách nesundávám.

      0 0
    • kralovek  

      no docela koulim ocima, do jakych teplot jste vetsina schopny se nabalit. Ja jezdim „svlecenej“ paradoxne prave proto aby mi nebyla zima. Jakmile jsem totiz oblecen jen trosku vis nez je potreba, tak se potim coz pri zvolneni studi. muj dres je co se odvodu „š?av“ tyce naprosto bezvadnej … ale stejne

      Taky si obecne rikam, ze nohy snesou vic nez telo … ty se totiz hejbou stale se prokrvuji.

      no .. kazdymu vyhovuje neco jinyho

      0 0
      • kovar  

        prdlajs. prokrvují se ti hlavně svaly, kolenní kloub ale trpí chladem, moc cév tam není.

        0 0
      • Lister  

        Souhlas s kovářem. V nákolenících se potit nebudeš. Ale pokud je budeš pravidelně vystavovat chladu, tak si zakládáš na nepříjemné zdravotní problémy. A netýká se to jen starších cyklistů, tak to že jsi ještě pod třicet tě nezachrání. Jak jsem psal už jsem kvůli své blbosti taky zkončil v péčí ortopeda a to jsem ještě mladší než ty. Jinak potím se hodně, ale na kolena si dávám bacha. Při 8 stupních mi na trup stačí jen mono a WS bunda, holý lýtka, ale kolena pěkně v teple.

        0 0
      • Volf  

        Kloub se ti neprokrví a ještě větší problém je, že trvá poměrně dlouho než se poškození kloubů začne projevovat. V tom je zima na kolena asi nejzákeřnější. A pokud vidíš v televizi třeba cyklokros jak na sněhu jezděj v kátkým, tak jednak používaj hřejivý masti a za druhý stejně jde jen o pocit, protože jen necejtěj zimu která ale dál působí a klouby jim půjdou časem do háje taky.

        0 0
    • Kreten  

      hehe pozrite na tieto fotky: http://www.microsoft.szm.sk/…DSC01077.jpg http://www.microsoft.szm.sk/…DSC01076.jpg ten chalan to vydrzal tak 15 minut. bolo tak –5. nebojte nebol ani prechladnuty

      0 0
    • BB  

      stari silnicni psi ti reknou, ze pokud nechces mit na stara kolena revma, tak do 18 stupnu musi byt kolena schovana a je jedno zda pod navlekem nebo dlouhou nohavici

      0 0
      • BH  

        naprosty souhlas,i podle toho poznas plasaka.Na Mallorce vetsinou poznas Cechy podle toho, ze jezdi v kratkem, zatimco zkuseni „profici“ jsou navleceni jako snehulaci.

        0 0
    • tradic  

      Jde jenom o ty kolena? Takze lytka klidne mohu vystavit jarnim paprskum aby chytli trochu barvu a nevypadali jako od vapna. :)

      0 0
      • mastihuba  

        teď v poslednim velu upozorňovali i na prochladnutí kyčlí.

        No a ještě bych si dával bacha na prochladnutí pinďoura von se pak v kalhotech blbě hledá. :))

        0 0
        • wroum  

          hreben, a vycesat :-)

          0 0
        • hydrant  

          tyjo mastihubo, na tohle musím reagovat a varovat všechny vlastní bolestnou zkušeností: před xx lety jsem vyjel někdy na podzim na silnici, asi po 2,5 hoďkách se vrátil dom a jdu na wc: našel jsem ho, ale taková bolest při močení, to bylo jako když ti v něm řežou žiletkou. Já se nemoh vůbec vymočit, to byla šílená bolest. Prochlad jsem a byl to nějaký zánět močový trubice nebo kterýho čerta. Druhej den už docela dobrý, ale po tom tréninku hrůza. Jinak mý oblíkání silnice: 20 a více – všechno krátký, 19–16 – rukávy elastan ( ale je pravda, že to nijak moc nehřeje ), 16–14 návleky kolena Roubaix, 14–12 přidám tenký čapáky + vestu ( chtělo by to dres s dlouhým, příp. teplejší )

          0 0
          • hydrant  

            ještě doplňuju: když jsem vyjel s dlouhým rukávem a holými koleny, tak jsem potkal našeho elitního silničáře Honzu Hrušku ( Liberty Seguros ) a ten měl oproti mně ještě navíc návleky na kolena… Profíci přílby v tréninku nevozej, ale kolena chráněj :-)

            0 0
    • wraftler  

      asi tak 10–15stupnov a mam chranice na kolenach… a kratasy pod kolena…

      0 0
    • czertd  

      Tak už jsem v pátek viděl jednoho střelce v krátkejch kra?asech a naběhla mi husí kůže. Návleky na tretry ještě budu v příštích dnech opouštět velice nerad.

      0 0
    • Homer  

      Dokud neni stabilne pres 20, tak nikdy bez navleku nejedu. V breznu nebo dubnu ze zasady uz vubec. I kdyz mi kolena zatim funguji. To skody z fotbalu jsou u me pritom oproti kolu nesrovnatelny.

      0 0
    • xo  

      neviem ci niekto prekona toto. teplota 10 stupnov. vietor 25km/h..zamracene po 3 hodinach ma uz oziabali prsty na nohach a to som mal dvoje ponozky. mal som kuklu, zimnu bundu, zateplene capaky a to bolo tak akurat

      pri navrate domov som minul sviatocneho cyklistu co mal kratke gate a volnu koselu s kratkym rukavom. Myslim ze o zimu nemal nudzu lebo ruky mal nadherne ruzove.

      0 0
    • Archer  

      Uz jsem vcera videl par cyklistu v kratasech, vedle Vltavy. A par bruslaru v trickah. Bylo fakt teplo :)

      0 0
      • Blade  

        Hmm, to u nás ráno hlásili, že už čtyři zmrzli :o) Přece jen 4 stupně na kraťáky nejsó :o)

        0 0
        • pepek  

          V Praze zase mají nějaký lepčí počasí?

          0 0
          • Blade  

            A má bejt? Ať maj v Cajzlově třeba třicitky, já jezdím za každýho počasí :-D

            0 0
    • mosquito  

      cca od 18–20ti .. ale hodne zalezi na pocasi (vlhkost, vitr)a kam jedu (v lese a kolem vody byva vetsi kosa)

      0 0
    • Krutor  

      Před lety Jizerskou 50-ku sem jel v dešti a větru v 10-ti stupních v kraťasech. Což zpětně obdivuju. 15 se sluníčkem už se dá, 17–18 standartně.

      0 0
    • Fuck8r  

      já od 12–14°C …

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.