• kusabi

    zdravim! muze mi nekdo poradit, jak moc velka to bude investice zmenit SH 105 nebo 600 razeni z pacek na ramu do Dualcontrolu? Mate s touto prestavbou nekdo nejake zkusenosti? Ukradli mi silnicku, tak si chci postavit z nejake starsi…diky

    0 0
    • martt  

      ak bude mat rovnako vela rychlosti na kazete a dualcontroloch, tak len tie dualconstroly. Inac su problemy obdobne ako pri prestavbe na MTB.

      0 0
    • miťo  

      Ahoj, ano, bude to fungovat. Jen dodrz pocet poloh na razeni. Jestli mas 7SiS, tak kup dualy RSX, na 8SiS je vyber vetsi. Od RX 100 po 600Ultegra. Bacha na 8SiS Dura-Ace, jejich dual(i packy) a saltr mely jiny krok nez ostatni sady! Jako ze kdyz Dura-Ace 8 SiS, tak komplet dual i saltr. Jeste bacha na presmyk, ty packove maji jiny krok. Jediny smyk 8SiS 600Ultegra mel dve drazky na lanko, fungoval jak na packy, tak na dualy. PS: Kompatibilita z vlastni zkusenosti: Saltr 8SiS 600Ultegra a Dualy 9SiS Ultegra si na devitikole taky rozumi :)

      0 0
      • hydrant  

        Jako starej šimanista musím naneštěstí říct, že Shimano přesmyky a Dualy je spojení na dvě věci. Mám ten ultegrovej se dvouma drážkama, jde na Dualech špatně seřídit, zlatá byla možnost doladění páčkou na rámu. Když v totálním zoufalství nasadíš sikovky, tak pak buď chodí nebo je to v řiti totálně :-( Jinak tabulku kompatibility jednotlivých Shimano komp. najdeš v nějakým jejich manuálu, to oni sami ve svých materiálech uvádějí.

        0 0
        • miťo  

          Sikovky jsou na dual SiS nutnost. Sic maji Ultegry mezipolohu pro velkou pilu, radeji oteviram voditka a nepouzivam ji. PS: Pamatujes, jak jsem vozil Dualy RSX a v modu triprevodnik je poslouchal i stary „packovy“ presmyk Sh.600 :) Jen bylo potreba dvakrat „hrabnout“ pri razeni nahoru i dolu :)

          0 0
    • Baracuda  

      Vozil sem Dualy Ultegra 9 spolu se starym 105 saltrem na osmi kolo a fungovalo to v pohode. Kamos ted vozi sedmikolovej 105 saltr, 8.kolo kazetu a devitkovy dualy a taky to chodi. Chce to byt hodne peclivy pri serizovani…

      0 0
      • miťo  

        No to teda nechapu, jak to muze chodit! Ono to jde, ale abys natahl krok saltru z indexace devitky na osmicku, musis lanko zahaknout z druhe strany sroubu na satlru.

        0 0
      • hydrant  

        to se mi nechce věřit. Když jsem před lety dělal v krámě, tak taky přišel borec a říkal, jak mu super chodí kdeco s kdečím, pak jsem sedl na jeho kolo, projel se a čistě mu chodil řetěz zařazenej na prostředním pastorku, na dvou okolních už cinkal a na dvou nejmenších a dvou největších pastorcích to prostě bylo úplně mimo, šílenej rachot, nemožná jízda. Ale jemu to řadilo výborně :-) A takovejch maníků bylo víc, takže já už tohle beru s rezervou. Když jsem zkusil na svým kole ke komplet sestavě Shimano dát řetěz Sedis, bo jsem ho dostal zadara a psalo se, že je kompatibl se Shi i Campa, možná i se žigulíkem, tak jsem musel přetahovat řadící páčku Dual Control trochu do další polohy, abych vůbec zařadil požadovaný převod. Každý má asi o kompatibilitě a funkci komponentů jinou představu.

        0 0
        • Baracuda  

          Nemluvime tady o idealnim stavu – pochopil sem, ze je to brano jako nouzove reseni, nez budou penize na dalsi komponenty. Ja sem na tehle kombinaci najezdil cca 6tis km, ten kamos(nick na bike-foru Alles – mrkni na to, jak to ma poskladany…) na tom ma tak 10tis. Vcetne zavodu. Kdyby to bylo tak strasny a nefunkcni, tak nevim… Jasne, jsou tam momenty, kdy to nechodi uplne ciste – treba velka a pastorky tak od sestyho, sedmyho nahoru. Co si treba pamatuju… Kdyz si das ale tu praci a pohrajes si s tim pri serizovani, jezdi se na tom prakticky bez problemu. Samo, ze to neni uplne idealni, ale jezdit se na tom celkem v pohode da.

          0 0
          • Pá-dlista1  

            Pockej do sestyho, sedmyho nahoru jako na vetsi pastorky? Vzdyt to jsou skoro vsechny :)

            (pro nove prichozi: pastorky se cisluji od nejvetsiho)

            0 0
            • Baracuda  

              Co to zavadis za novy pravidla hade? No hadat se s tebou nebudu – tudiz jako chytrejsi ;-), upravuji cast sveho predchoziho prispevku na pastorky s poctem zubu 19,21,23 – na 8mi rychlostni kazete, kde nejvetsi pastorek ma 23 zubu :-D

              0 0
    • BH  

      investice je to relativne velka (PL cenik 105=7,5 a Ultegra 8 tis Kc), a navic to vidim hodne komlikovane, nebot pokud jsi mel packove razeni to bylo asi v lepsim pripade na osmicku, tj. mas dvojtalir,presmyk, menic a hlavne kazetu 8 mickovou. Dnes asi nikde nesezenes nove paky dual control 105/ultegra na osmicku, leda starsi a nebo nejaky superlezak a to bys mel kliku.Devitkovy-desitkovy dual by se s tim nesrovnal, never tomu, ze se to da nejak dostelovat. Mozna tak nejak, ale 100% to nikdy nebude. Pak je resenim napr. Sora, je za mensi peniz (cca 3–4 tis.Kc) a je osmickova.Pak staci jeste sehnat stelovaci „dorazy“ bowdenu razeni, ktere nasrubujes misto puvodnich pacek a je to.Doporucil, bych Ti tedy upgrade na SORU, jinak radeji zatlacit slzu a prodaj to a kup funglovku a nebo dobre ojete kolo jiz s original dualem.

      0 0
      • kusabi  

        mno ale ja to prave chci cely predelat…resp. chci si koupit starsi silnicku a casem to predelat… Soru nechci…spis premyslim ted o Campe…to co sem psal pred tim bylo postaveny na tom, ze sem mel 3 nabidky podobnych kol…

        0 0
        • BH  

          tak si kup starsi ale s dualem a ne packama a mas pokoj.napr. ted tu mam napr.Meridu Cr-Mo. s ultegrou 600 za 12 tis.Mozna s edaji sehnat i levnejsi. Kc.Campa – Shimano ?, tod tema na samostanou diskuzi.

          0 0
      • miťo  

        Ja s „osmickovejma“ prevodnikama na devitce nemam problem.

        0 0
    •  

      Ticho! Všechny vás zabiju!

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.