• tradic

    Používáte ho někdo? Je to k něčemu dobrý? Třeba na rotopedu. Mám si koupit 1kg, nebo mi stačí 0,5 kg? Díky.

    0 0
    • aku  

      Ja to videl akorat ve filmu 30 komnat shaolinu. Dali si na nohy zavazi, a na konci skakali x metru vzhuru ;)

      0 0
    • RomanH  

      Ja mam svoje klouby rad.

      0 0
    • jecnak  

      Jaky to ma vyznam na rotopedu nechapu, ale na beh je to pry dobry. Vim, ze to pouzival kamarad, ktery hral zavodne basket.

      0 0
      • MartinXC  

        Kdysi dávno jsme to (závaží na nohy, bederní pás, pískovou vestu) používali coby vrcholoví sportovci (pro běh a skoky) – polovina z nás to odnesla zničenými koleními vazy a/nebo zádovými úpony. Nedoporučuju za žádných okolností !

        0 0
        • náčelník  

          Ani kdybych se chtěl utopit?

          0 0
          • MartinXC  

            Taky ne :-) komplikoval by sis utopení z pozdějšími bolestmi vazů ?

            0 0
        • ivano  

          Pri veste a bedernom páse sa pri dopade prenáša tá váha na chrbticu a kolená to súhlasím. Pri závaží na kotníkoch to podla mna na chrbticu alebo kolená nemá žiadny negatívny vplyv.

          0 0
          • MartinXC  

            Má – taháš váhu nahoru prostřednictvím pohybů/reflexů, které na to nejsou zavedené a ničíš si vazy a ploténky/záda. Jako fyzický příklad – Karel Láznička, někdejší špičkový volejbalový reprezentant a pozdější trenér. Chodí divně ohnutý a tahá nohy už 50let – zamlada trénoval v pohorkách…

            0 0
    • vlk  

      pokud vím používali to rusové okolo 95-hokejisti a běžci, ale jestli ještě dnes to teda nevím.

      0 0
      • vlk  

        95-to znamená bylo to někdy v roce 1995

        0 0
      • Volf  

        a Kratochvílová za sebou tahala pneumatiku a chodila běhat do bazénu s půl metrem vody.

        0 0
    • luboa  

      TAk v případě rotopoedu bych doporučil minimalne batoh plny cihel.Cca 30–50Kg.

      0 0
    • McBlacky  

      to se používá na běhání, ale i tak je to debilní protože by se muselo běhat po něčem měkkém.

      0 0
    • ivano  

      Ja som s tým začal beha? túto zimu, ten beh je podstatne intenzívnejší, netreba beha? také dlhé trasy a viac sa posilujú nohy, je to proste namáhavejšie, tep tak cca o 10–15 vyšší. Závažie na každú nohu váži cca 1,3 kg a behávam s tým po lese tak 10–12 km. Ale na rotopedu to podľa mňa význam nemá, len na behanie.

      0 0
      • grafik  

        tak to by me zajimalo, kolik behas ‚normalne‘ bez zavazi – 20 km? – to snad ne. Me staci 5 km sviznym tempem a jsem uplne na prach …

        0 0
      • Beeda  

        Me to pripada nesmyslne davat 10km se zavazim. Urcite silne nohy pro kratke trate (ale ne pomoci tohoto zavazi), navic na tyto vzdalenosti uz hraji roli i jine faktory. kvuli namahani vazu take nedoporucuji. B.

        0 0
        • ivano  

          Kedysi som behával aj 20 a viac, ale pri tak dlhom behu ma už potom boleli kåby, šlachy, kolená a všeličo iné. Preto sa mi zdá optimálne tých 10–12 so zá?ažou, po tom behu som tak akurát. Ja neviem, možno máte pravdu, že je to blbos?, ale zatiaľ mi to nerobí nejaké problémy. Inak to behávam len v zime na udržanie kondičky, v lete mi bohate stačí bike.

          0 0
    • Daf  

      Na kole se sila trenuje nizkou kadenci na tezkem prevodu. Pouzivat zavazi je podle me blbost.

      0 0
    • vlk  

      tak proč si na rotopedu nenstavíš větší opor a máš to snad nastejno ne.

      0 0
    • Meesha  

      Pouzivali sme to na soustredeni na behani. Na rotoped sem o tom taky uvazoval, ale je to asi blbost, protoze se ti ty nohy asi setrvacnosti este vic roztoci, ne?

      0 0
    • Pekáček  

      Ehm, bikeři, co naplnit kola vodou? Jednomu klukovi na letišti to udělali na skládačce, v zimě jel z práce a (nebyly plný vody) se to odstředilo, ráno za mrazu (parkoval venku) se divil že to tak kope :o))) Dalšímu napustili na Faválu plný a z autobusu se kochali jak se neposkládal do zatáčky a opustil vozovku! :o)

      0 0
      • náčelník  

        Já když byl na vojně, tak si jeden lampasák zapomněl kolo v zadní šachtě ÚLu (ÚL = kryt na stihačku) a šel točit motorovou zkoušku. Bycikl byl poněkud otlučený a ožehlý :)

        0 0
        • Mamutt  

          Jestli to byl drsňák, tak na něm ještě odjel :-)

          0 0
        • Pekáček  

          Já vím co je to ÚL, dělal jsem 9 let na letišti :o)

          0 0
        • zirafon  

          size OT, ale z tychto leteckych prihod mam najradsej tu, ako sa borec katapultoval v hangari..

          0 0
          • Pá-dlista1  

            A jak to dopadlo? :)

            0 0
          • Pekáček  

            Vetsinou se ve strese udela tkzv. Faustova dira. Videl jsem neco na fotkach nez zrusili vyhodnocovani nehod v Hradci na letisti. Asi nic prijemnyho, i kdyz mozna to ani moc nebolelo. Ono je neco jinyho kdyz se vystreli priksirovanej pilot a nebo mechanik. Na sedacce je soustava zajistovacich zavlacek, je dobry si je kontrolovat (dokonce je to v predpise).

            0 0
            • náčelník  

              Taky nás učili, že si máme dát zajiš?ovadla do podvěsů, než zapneme baterky :)

              0 0
              • JirkaD  

                Taky bych měl jednu příhodu jak se při motorové zkoušce ze stojánky utrhla stihačka mechanikem v kokpitu a honili je oba po letišti.

                0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.