• Lubin

    Ahoj, viděl jsem u borce něco jako zabezpečovačku na kolo. Měl to přidělané na sedlovce, velikost menší než krabička od cigár, reagovalo to na náklon, otřes apod. Dokonce to zamykal na dálkový ovladač. Výkon sirény taky docela slušný, tvrdil přes 100 dB. Jen jsem se zapomněl zeptat, jestli je to samovýroba nebo to někde koupil. Vypadalo to docela profi. Narazili jste na něco takovýho? Krádeži kola to nezabrání, ale když to chce nějakej pober?ák vytáhnout u hospody ze stojanu, aspoň ho to odradí. Pokud to nestojí víc než kolo. Díky za informaci.

    0 0
    • Máza  

      Myslím, že něco podobného je tady: http://www.bajk.cz/…arm_bajk.pdf

      0 0
      • Lubin  

        Dík, to vypadá docela jednoduše, proč se s tím vymejšlet, když už to někdo udělal. Ještě vhodný case a bude to.

        0 0
    • Zil  

      GPS modul by taky nebyl spatny aspon bys vedel kdyz ti ukradnou kolo kde ho mas hledat myslim ze case by urcite nebyl vetsi nez krabicka od cigaret

      0 0
      • gaston  

        555 je malinko levnejsi nez GPSa :) ale napad je to sqelej

        0 0
        • fousac  

          co ma spolecnyho hydro brzda s GPS??? ;)

          0 0
          • Máza  

            Brzda nic, jedná se totiž o IO 555 (integrovaný obvod 555):-)

            0 0
            • fousac  

              no jo, ja vim… znam dobre, uz sem jich taky dost odpalil.. to jenom zkousim… ;)

              0 0
        • Zil  

          Ja si myslim zé pokud by nekdo udelal case GPS do sedleve trubky a vymyslel by uchyceni, tak si myslim ze by to bylo super otazka je je jaka by byla cena zejo do aut se davaji sety za 15 000Kc pokud by to byla polovina tak bych ty penize i objetoval, kdyz ma nekdo milacka treba za 80 000 tak by urcite nevahal si myslim.

          0 0
          • náčelník  

            Jenomže GPS má docela vysokou spotřebu a tak by za chvíli stejně systém přestal pracovat. Navíc pokud by byla anténa odstíněna sedlovou trubkou, tak by žádný signál nezachytila. No a když bude „trčet ven,“ tak si toho zloděj všimne.

            0 0
            • Zil  

              V tom nemas pravdu ze by antena byla odstinena vezni si auto tam se antena schovava pod palubní desku a nebo jeste buhvi kde a vse pracuje jak ma ale stou potrebou mas pravdu mozna by se to dalo vyresit aby GPS modul vysilal data pouze kazdou pul hodinu tim by se mohla snad setrit baterka

              0 0
              • náčelník  

                GPS přijímač potřebuje přímou viditelnost satelitu. Pokud ho zavřeš „do plechovky“ tak nic nechytí. Kde je v autě GPS anténa nevím.

                0 0
                • Zil  

                  To nemas pravdu antena od GPS nepotrebuje primou viditelnost potom by bylo prece nesmyslne to davat do auta a jeste schovavat aby to zlodeji nenasly zejo. I kdyby ta antena byla stinena tak by stacilo na urceni pozice aby se spojila se 2 satelitama minimalne 3 satelit je jen na urceni nadmorske vysky.

                  0 0
                  • náčelník  

                    TY nemáš pravdu! GPS potřebuje přímou viditelnost satelitu, v autě ruční přístroj funguje pod předním sklem, ale rozhodně ne pod kapotou. Pro určení dvojrozměrné pozice je potřeba signál ze TŘÍ satelitů, pro trojrozměrnou pozici (t.j. navíc nadmořská výška) je potřeba satelitů ČTYŘ. Máš základní neznalosti, prostuduj si např. toto: http://gps.slansko.cz/

                    0 0
                    • martt  

                      nacelnik ma pravdu. Ja ako dlhorocny pouzivatel GPS to potvrdzujem.

                      0 0
                      • Zil  

                        aj sory hosi sekl jsem omlouvamse mate pravdu ale napad by to nebyl spatny co rikate?

                        0 0
                • fousac  

                  tak dam karbonovou sedlovku a hotovo.. ;)

                  0 0
    • rasto  

      mel jsem alarm s klaksonem, na 9V baterku. koupeno sveho casu v Konradu. vhoda: hukot byl sileny :-) zarizeni melo velkou nevyhodu: jizdou v terenu se pohybove cidlo „vycvachtalo“, casem se alarm nechtel spustit ani zaboha. takze jsem hracku odmontoval a od te doby se spoleham „jen“ na zamky. zaver: pohybovy alarm bych si poridil leda tak do sklepa, ktery mam na patre. kdybych v nem mel kolo :-)

      0 0
    • Bidlo  

      Ahoj, videl jsem prodavat toto v Bauhausu na Pankraci. http://www.cykloserver.cz/…/CsClNfo.Asp?… Nevim jestli to byl stejný výrobek, ale vypadalo to identicky. Cena byla myslim neco kolem 800Kč ale zadne konkretni zkusenosti s tim nemam.

      0 0
      • Pá-dlista1  

        Neco takovyho mam a pouzivam uz leta. Nikdo se jeste nepokusil to kolo ukrast, tak nevim jak dobre by to fungovalo. Jen parkrat jsem na to zapomnel, treba kdyz jsem mel tim zamceny kolo v aute a chtel preparkovat. To neni moc prijemny v tom uzavrenym prostoru :)

        0 0
      • xstefi  

        to vypada moooc pekne, do toho pujdu

        0 0
    • Lubin  

      Díky za informaci, je to taky zajímavý řešení, má s tím někdo z přítomných nějaký zkušenosti?

      0 0
      • djano  

        Konkretne tieto alarmy nepoznam, ale pred rokmi mi brat kupil alarm na bicykel. Samozrejme som ho ihned vyskusal, prezrel funkciu snimaca pohybu a ako vysiela zvuk. V mojom pripade stacilo, ak som do dierky v plastovej krabicke (pri piezaku) strcil zapalku s rozzuvanym koncom a mohol som som s nim robit co som chcel – zvuk bolo pocut az po prilozeni ucha k alarmu. A ked to napadlo mna, urcite este skor na to pride zlodej. Okrem toho sa mi snimac zdal byt malo „inteligentny“ (gyulicka vo valci, 4 kontakty) – pri zapnutom alarme som bicykel odtlacil dost daleko (za podmienky ze som s nim prudko nesklbal a nenaklanal na druhy bok). Tak som ho na druhy den isiel do predajne vymenit za nieco uzitocnejsie. Mozno sucasne alarmy uz taketo nedostatky nemaju…

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.