• adco

    Uvazujem o novom presmyku (XTR). Neviem, ktory typ si mam vybrat, na Top Swing som cital kritiku, ze chyta vakl (plati aj o XTR?), ale je lahsi. Este mi nie je jasne, preco v nizsich radach (Deore, LX, XT) je lacnejsi o nieco typ Top Swing a u XTR je podstatne drahsi (KoloShop). Technicky na bike mozem pouzit oba typy.

    0 0
    • enjoy  

      ja mam LX top swing,ma asi 3000km a jestli ma vakl tak naprosto nepatrnej.i pres veskerou kritiku je ten muj naprosto v pohode(trochu divny,ale neresim to).spis jsem rad ze ho mam,protoze diky nemu maji diry v ramu pro drzak na lahev aspon nejakej smysl a taky tam drzak mam,protoze nemam na pytlik na vodu za 2500,– akorat nemam moc jasno jakej je rozdil mezi top pull a down pull.sice si to prelozit dokazu,ale porad nic.

      0 0
    • pit  

      Mysli,ze aj zo stareho bikefora sa da usudit,ze spolahlivejsi je down-swing…takze ak ti ram dovoluje nasadit down-swing – nie je co riesit.

      0 0
    • lubos  

      Rozdiel v hmotnosti je asi 7–10g :)

      0 0
    • Aiax  

      Ja mel topswingy dva – stx a deore. Ten stx vydrzel pres 20 kkm, ale vetsinu toho rachotil jak zbijecka. Deore chytil vuli po par stech kilometrech. Ve funkci jsem rozdil moc nepoznal. Klasika (te mam Lx) tak rychle vuli nechyti.

      0 0
      • tk  

        nejenom, ze nechyti vakl, ale taky se nezasira od blata. ergo radi v blativem pocasi. ja uz nikdy topswing nechci.

        0 0
      •  
        Obsah tohoto příspěvku je blokován.
        0 0
    • Loner  

      Nejenom rachotící vůle, ale hlavně bahno, zamezující spolehlivému shození na nejmenší převodník. Ovšem nezanedbatelná výhoda Tswingu je to, že jde krásně lehce a máš li revma v palci, tak to oceníš.

      0 0
      • JJ  

        Nebo si porid na bolavy palce gripshifty:)

        0 0
      • Frankie  

        Presne tak, Topwsing chodi krasne lehce, ale rachta :) Downswing nerachta, ale mam od nej mozol (i po roce :) ) :) F

        0 0
        • Blade  

          Teda já teď vyměnil down za top a nějak jsem si nevšiml, že by byla potřeba větší síla k přehození.

          0 0
    • Daf  

      Pokud ti to konstrukce ramu umozni porid si klasiku. Ten topswing je drazsi pravdepodobne protoze ma hlinikova voditka reteru aspon teda ty starsi XTR to tak maj.

      0 0
      • vipermann  

        Je mozne zjistit podobne veci i u prhazovacky? XTR zadní měnič převodů. Vratná pružina Low Normal, vhodný pro páky DUAL CONTROL

        0 0
    • kleinis  

      zeptam se povolanych…mam xtr down swing a nejak mi nejde naladit, muze byt problem s tim ze mam ram na top? Nebo su jenom gramlavej a musim si s tim vic vyhrat? mam x.0 triggery…diky za odpovedi;-)

      0 0
      • kleinis  

        Jinak vzal sem ho kvuli tomu ze semi vic libi a kvuli tomu ze sem se bal to vaklu jak se tu vsude pise…mel sem LX a tam sem ho chytl hned a celkem me to rozcilovalo jako to brnelo…

        0 0
      • JSt  

        specifikuj, jak ti nejde naladit. dulezity je spravne ho natocita umistit do spravne vysky nad pily. lanko doladit uz je detska hra ;-).

        0 0
        • kleinis  

          No chodi pres ty pily uplne nesmyslne…jakoze jedno zmacknuti je bud malo nebo moc, urcite je problem v te spravne vysce, porad prosim jak by melo byt to voditko od zubu…dikec

          0 0
          • Pebe  

            jak píše dole JSt, zkontroloval bych jestli máš správně chycený lanko

            0 0
        • kleinis  

          Drbal sem se aj s takovou tou samolepkou s nakreslenejma zubama co je natom voditku nalepena

          0 0
          • jonti  

            Hlavne spravne natocenie na trubke, aj spravna vyska. Natocenie tak, aby boli voditka rovnobezne s prevodnikmi, alebo sa odchylovali kazde o rovnaky uhol opacnym smerom, ak sa nezdaju byt rovnobezne navzajom. Vysku mam tak, ze na velkom prevodniku je vonkajsie voditko asi 4mm nad prevonikom. Toto je ovplyvneje aj uhlom sedlovej trubky, spravna vyska sa musi asi najst pokus – omyl.

            0 0
            • kleinis  

              ok…neco takovyho sem chtel slyset, 4 mmm na zubem…dik

              0 0
              • vysmátej bajker  

                shimano doporučuje 1–3mm.

                0 0
                • kleinis  

                  diky…musim to zkusit, az vypadnu za chvilku z hokny tak se nato vrhnu!

                  0 0
                • JSt  

                  presne tak. jak das vys jak ty 3mm, pada casto retez z velke ven. ale podle toho, co pise kleinis, tak to vypada, ze ma spatne upnuty lanko v presmyku. jsem mel podobny problem (teda s x-genem) a pak jsem prisel na to, ze jsem lanko protahl opacne, cimz se zmenil pomer a delalo to neplechu…

                  0 0
                  • vysmátej bajker  

                    na svém mám vyzkoušeno že vůle ani tak neva ale výška(čím výš tak mi to hůř řadilo) a rovnoběžnost všech tří os(tj,obě str.ramínka a kloubu co s ramínkami hýbe).

                    0 0
                  • kleinis  

                    Cau chlapi, rekl bych ze problem nebyl v uchyceni lanka, to si myslim ze tam chybu udelat nejde, proste bud to de vrchem (primo do sroubu) nebo spodem (pres ten plast) – tak jak to je na tom obrazku. Muj problem byl v te vysce, mel sem ho moc vysoko! Chtel sem se vyhnout sroubku na kosik a nemel sem cas, vcera sem si s tim pohral, dal ten sroub do pr… a je to v poho! Diky vsem za rady! ;-)

                    0 0
    • marapara  

      Mám downswing XT na HT asi rok a půl a asi po roce mi chytl lehký vakl. Ale opravdu jen malý. Na fullu mám topswing LX asi půl roku a ten má vakl od začátku. Ale nijak se nezvětšuje. Chodí dobře a celkem spolehlivě oba dva, snad bych řekl, že downswing LX je rychlejší při řazení. Ale má od začátku znatelný vakl, větší než u XT po roce a půl.

      0 0
    • davidak  

      Rám mi nedovoluje použít down swing, tak musim koupit top swing- kterej vybrat? Deore, LX, XT? Je tam rozdíl v životnosti? Na těch vyšších sadách mě štve, že je vodítko spojený nejtem a né šroubkem.. Každá stovka dobrá, tak jestli se vypkatí šetřit.. Díky.

      0 0
      • maxtor  

        Co ti vadí na tom, že je vodítko spojené nýtem a ne šroubkem?? Jinak, jestli chceš šetřit, kup klidně topswing Deore (model 2000). Já jej mám na zimáku, našlapáno 10 kkm, má sice vakl, ale na funkci to nemá vliv.

        0 0
        • davidak  

          no, přišlo mi lepší mít možnost sundat smyk bez rozpojení řetězu.. dík za radu.

          0 0
          • maxtor  

            Nevím, jak je to u jiných smyků, ale zrovna včera jsem měnil smyk Deore a kdybych to chtěl bez sundávání řetězu, musel bych ohnout ramínko, abych řetěz prostrčil – ten šroubek fakt nic neřeší – udělá to jen malou škvírku… Raději jsem řetěz roznýtoval. Ale jako nouzovka to jde…

            0 0
            • maxtor  

              Tak beru zpět.. Zkoušel jsem top swing a u něj to přes ten šroubek fakt jde. Nejde do u down swingu (ramínko je mohutnější a nahoře spojeno delší částí).

              0 0
      • JSt  

        tak si to odvretej a sesroubuj, kdyz je ten nyt problem ;-)

        0 0
      • psoid  

        Jak vysoko je objímka u Down swingu? Chtěl bych přesmyk XT,ale nevim,jestli mi nebudou vadit šrouby na košík.V obchodě mi řekli 6,5 cm na středem,ale teď si nejsem jistej,jestli od osy středu nebo až od začátku sedlovky

        0 0
        • miki  

          tak jsi mě zvedl ze židle a já to mám 13,5 cm od středu osy ke středu objímky .kliky 44/32/22

          0 0
        • vysmátej bajker  

          jestli nemyslel vzdálenost objímek mezi s sebou?

          0 0
          • psoid  

            tak jsem to teď zhruba měřil.od středu asi 7 cm u topswingu.

            13,5 cm mi to vychází těsne nad spodní šroub košíku.

            ale odhadem mi bych to tipoval přímo na šroub..se mi pořád zdá,že by to nad ním bylo hrozně vysoko.

            myslíte,že to vyjde? mě v obchodě zváhali,jinak už by byl doma

            0 0
            • Blade  

              Tak řekni co máš za rám, určitě se najde někdo se stejným rámem a downswingem.

              0 0
              • psoid  

                mám HT hliníkovej Spyder.přesnej typ nevim,nálepky jsem si vybíral

                0 0
            • vysmátej bajker  

              Dojdi do Bikestore a zkus se tam domluvit,koupíš s horní a vyzkoušíš,když to nepude vymění s rozdílem ceny.

              od středu spodní objímky 6,5cm bude střed horní objímky.Pokud bude mimo díru dá se trochu obrousit a díru zaslepíš.Pokud máš menší průměr sedl.trubky tak není problém do redukce vybrousíš místo pro navářku na košík.

              Samozřejmě to vše pokud se smíříš že nebudeš mít dva košíky:).

              0 0
    • Martinson  

      Nemá někdo zkušenost s topswing konstrukcí od Sramu ? Váhám jestli tím nahradit XT který sice řadí dobře ale klepe se.

      0 0
      • jonti  

        Tak tam pridej nejakou gumicku. Topswing a downswing maji stejne vule, ale klepe se jenom TS. Duvod je, ze v DS se sila pruzinu prenasi pres vsechny cepy, ty jsou pod tlakem a nemuze to klepat. Ale proto je tam vyssi treni.

        0 0
      • vifon  

        Vies co, teraz som mal jeden vyyjazd s X9 top swing, top pull. A neklepalo to. To bol aj jeden z dovodov vymeny stareho a vyvaklaneho XT. Zda sa mi, ze je aj viac otvoreny a nebude tak zadrziavat bordel.

        0 0
        • mdk  

          Ked uz rec o smykacoch…Neviete ci sa da zohnat presmyk na 74°uhol sedlovej trubky..vsetko co som zatial videl a zhanal bolo v rozpeti 66–69..a v najlepsom pripade topswing-horny tah nejake to xtcko..ram rockmachine volcano

          0 0
          • vifon  

            podla fotiek zo stranky davaju SLX Down Swing, Top Pull.

            0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.