desetikolecko aneb v30 rychlosti

34 nepřečtených
  • PiDiBi

    cau vsichni, mam dotaz znama porizuje kolo a chce mit vic rychlosti nez 27, proto aby mohla jezdit na velmi lehke prevody, nevite o nejakem kole kolem 25tisic s velmi nizkou stangli (velkym slopingem) s desetikoleckem?

    nebo navrh jak a co vymenit? umi neco takoveho shimano, sram? je nejvetsi kolecko u desetikolecka vetsi nez nejvetsi u devitikolecka?

    0 0
    • McBlacky  

      asi jde o silnici ne? na biku se totiž 10 nevozí…nebo teoreticky by to šlo, ale lehčí než 22/34 už nemá cenu jezdit, to prostě není pohyb vpřed… a na silnici si může dát trojpilu, nebo dvojpilu s menšíma plackama …

      0 0
    • Pekáček  

      Nooo, nechci nějak rozdmýchávat ohýnek, ale není to Jarin? Pokud ne, PiDiBimu se omlouvám :o)))

      0 0
      • McBlacky  

        hele řekl bych že ne. Dřív měl nick websky, Ječnák s ním dokonce byl bikovat…

        0 0
        • ota  

          já se na něj na Drtiči těšil,že předvede tu ceduli BF,no,nezahlídl jsem ji :-)

          0 0
          • PiDiBi  

            cedule byla ale my jsme nestihli ani zacatek ani konec :) ale zato jsme vydrzeli chlastat az dlouho do noci :) narozdil od ostatnich co odjeli po zavodu

            0 0
        • PiDiBi  

          jojo, nejak jsem se uklep a mel driv jinou prezdivku :) ale jsem to ja :) jo po bikingu s jecnakem jsem zjistil, ze je to jen v nohach a zacal vic jezdit a min tu kecat :)

          0 0
          • McBlacky  

            no já bych řekl, že Ječnák má navíc i dobrý kolo a techniku :-) jestli si koupí silnici a tepák, tak to nechci příští rok vidět…

            0 0
            • Thidney  

              něco takového na obzoru?

              0 0
              • McBlacky  

                no právě že jo… to bude pro všechny ostatní smrt :-(

                0 0
                • Thidney  

                  leda, že bychom ho zapřahali a táhl by nejpomalejšího /mě/ – vysvětlíme mu to třeba tím, že Kratochvílová při tréninku taky za sebou tahala pneumatiku na provazu… přece si nekoupím trenažér a nezačnu makat

                  0 0
                • jecnak  

                  Hel co to tady na me bonzujes? :-) JA si silnici nekupuju ani tak kvuli vykonum, ale proto, ze me silnice celkem bavi, mam kde jezdit atd. Nemluve o tom, ze si chci dat letni Alpy na silnicce nalehko, protoze me to tam vazne bavi a nic mezi silnici a terenem tam moc neni.

                  To ze si koupim tepak a budu se tyrat, je uz vec jina. Kdyz nedelam zadny jiny sport, tak aspon ten jeden chci delat trochu slusne.

                  0 0
    • MartinXC  

      Na bika by to šlo postavit ze silničkové náby. Ale bude to chtít 10kový řetěz a v terénu ho bude měnit po 1000km nebo i míň. ROzdíl proti 9-tce pozná jen v plynulosti řazení, rozsah převodů je prakticky stejný (nebo menší)

      Radši a? si pořídí bikový 9tkový pastorek 11–34 a je to.

      0 0
      • Pekáček  

        Člověče a to bys na biku řadil silničníma dualama? :o))) To bych chtěl vidět! A nebo bys tam dal SISkovou páčku se třecím módem, che che. Ohledně devítikola, pokud nejezdíš pořád 11z, doporučuju XT kazetu 12–34, má naprosto pohodový odstupňování. Až bude na biku desetikolo, bude to tahle kazeta navíc s 11z pastorkem :o)

        0 0
    • jizby  

      Není poznat, jestli dotyčná jezdit začíná, či opravdu ví, co chce. Dost o tom pochybuju. Připadá mi to jako názor začátečníka, že když bude mít superkolo, tak za něj bude jezdit samo. A pokud začátečník není, tak by my měla vědět, že na takovýhle spešl požadavky si bude muset připlatit dost výrazně.

      0 0
      • PiDiBi  

        dotycna vi ze chce poradit, momentalne jezdi na starem 24 rychlostnim treku a chce si poridit nove kolo to ze ma pozadavek na co nejlehci prevody je dany tim, ze ma operovany oba kycelni klouby… a presto jezdi (alpy, korsika) maximalne ji v tomto obdivuju a chci ji pomoct

        0 0
        • jizby  

          Moje manželka má problémy s kyčlema taky. Takže žádný chození po horách, ani běhání. Cyklistika je na to doporučená, to souhlasím, ale stejně si myslím to, co ostatní tady – že desetikolečko spíš než zlehčení převodů přináší pouze lepší odstupňování. Takže moje obava ze špatné investice trvá. Při přechodu z treka na horský dojde k určitýmu zlehčení převodů samo sebou a pokud by to nestačilo, tak další zlehčení je výměnou kazety za něco, co začíná od 13,či 14 a končí okolo 34. Takový kazety jsou k mání do osmi pastorků spíš z levné produkce.

          0 0
    • Charles  

      10tka ti nabidne jen lepsi odstupnovani, rozsahy jsou stejne a pac na bika nesezenes 10tkovy bikovy razeni zbyde ti volba lepsiho odstupnovani – a to je pastorek 12–34

      nebo sehnat 10tkovy razeni na triatlon na konce riditek(vypada jak razeni na ram – nebo to treci) a namontovat na riditka. jenze to dela v 10tce asi jen Campa. ale to je jako drbat se levou rukou za pravym uchem

      0 0
    • orca  

      a jen tak pro okraj je nějakej rozumnej důvod chtít na bajku 10 kolečko s víc jak extrémnějším převodem ??? Zkusil jsi někdy na tom jet ??? Obávám se že neudržíš rovnováhu a spadneš za maximálního kmitání nohama :-((

      0 0
    • Radek Broz  

      To mi pripomina Tesco pristup „cim vic prevodu a cim vic samolepek Shimano, tim kvalitnejsi bike“;-) Ja mam osmicku, jednoprevodnik a pastorky radim vetsinou tak 4.

      0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.