Zadní náboj Shimano XT FH-M785 - oprava/výměna

23 nepřečtených
  • ales-r2

    Ahoj, mám problém se zadním nábojem do kterého zateklo. Vyrezlá je vnitřní kuličková dráha v ořechu i na straně od kotouče. Náboj jsem rozebral, vyčistil (bylo tam dost malinkatých špón, kuličky jsou matně šedé), namazal a složil (nechal jsem tam malou vůli), po ujetí 100km v náboji znovu praská a přidrhává.

    Teď přichází žádost o radu co s tím, nový náboj se již nedá koupit, náhradní díly jsou sakra drahý, nejlépe mi připadá náhrada nábojem Shimano XT FH-M8000, použit z něho díly, ořech, kuličky, osu, údajně se dá vyměnit i ta vnitřní vyrezlá miska od strany kotouče, nějak se celý náboj nahřeje a miska se vyklepne, dělal to už někdo?

    Nebo nachat kolo přepléct a dát nový náboj Shimano XT FH-M8000, popřípadě úplně jiný náboj, jaký?

    Kazeta Shimano Deore CS-HG62–10

    0 0
    • Vilém  

      Nech to preplest, nestoji to za tu drbacku a vysledek je nejisty.

      Osobe bych to na nove shimano moc neriskoval, stiznosti na nefunkcni orech, noveho systemu, bylo vsude dost.

      2 0
    • Tomcat  
      • že se tam dostane voda neznamená, že se udělají špony a zničí náboj
      • kolim pak ten náboj má deset let?

      Co takhle koupit nové výplety on ten zbytek asi nebude taky v super stavu.....

      0 0
      • ales-r2  

        Ano má deset let, ale najeto nic moc 12000 km. Spíš mám strach ho nechat přepléct. A když ano, tak nevím za jaký střed vyměnit.

        0 0
      • ales-r2  

        A ano, nejdřív jsem si myslel, že mi odešel střed a sem tam lupne. Tak jsem jezdil dál a ono to bylo od náboje, zjistil jsem to až včera po protočení na volno, ale to už hrčel a vibroval i rám.

        0 0
      • ales-r2  

        Jsem na kazetu blbec nastříkal loni na podzim cyklostar a pak jsem to vzal sprchou. Se mi ten cyklostar asi dostal do středu.

        Blbec no.

        0 0
        • kubad  

          XT 785 náboje ti osprchováním fakt nevyreznou

          0 0
          • ales-r2  

            Máš pravdu rez jsem po rozdělání na celé ploše neviděl, jenom poškozené místa okolo 5 mm.

            0 0
    • va-bo  

      Je to na rychloupinaku, ze? Shimano FH M8000 CL by mel vyhovet. Je za docela dobrou cenu. Ja bych ho taky neparal, prepleteni bude nejlepsi, pokud je rafek v cajku. Mozna bych dal i nove draty.

      0 0
      • ales-r2  

        Právě že jsou dráty původní a zatím bez problémů. Mám strach abych neměl po přepletení problémy. Nejsu muší váha, mám 115 kg. Místnímu servisu moc nedůvěřuji.

        0 0
        • kubad  

          je to 10 let staré mrtvé – trochu přemýšlej !

          2 0
          • ales-r2  

            Právě že přemýšlím, děkuji za plodný koment.

            Nemám problém vyměnit, ale za co?

            0 1
            • kubad  

              očividně ne a poradit si nenecháš,

              repasovat vylágrovaný náboj na konusech nejde, dráhy v náboji nevyměníš

              10 let staré použité dráty jsou KO a při 115kg budou praskat

              ráfek netuším co máš, zda má smysl ho použít

              co z toho vychází už si přeber sám

              1 0
              • ales-r2  

                No nevím jak jsi přišel na to, že náboj nechci vyměnit?

                Jenom jsem vyjádřil obavu z jeho výměny. Jinak mi vychází dát tam nový náboj a ten starý neopravovat. Ale jaký aby mi tam seděl? Mám tam dát ten stejný jenom přeznačený shimano xt fh-m8000? Nebo jiný, ale jaký?

                0 0
                • kubad  

                  když vyměníš dráty je to jedno, když ne potřebuješ náboj který má stejné rozměry, aby délka drátů sedla

                  a tos tím repaem popisuješ sám:

                  nejlépe mi připadá náhrada nábojem Shimano XT FH-M8000, použit z něho díly, ořech, kuličky, osu, údajně se dá vyměnit i ta vnitřní vyrezlá miska od strany kotouče,

                  0 0
                  • ales-r2  

                    To jsem psal, ale v prvním příspěvku, poté mi bylo poraděno vyměnit náboj. Ale nevím jaký náboj, aby mi sedl na mou kazetu, rám, byl kvalitní a vydržel. No nic, asi koupím ten stejnej přeznačenej Shimano xt fh-m8000.

                    0 2
                    • michomin  

                      Koupíš si nový XT náboj (cca 1500 Kč), nové dráty (kvalitní dráty a niple – třeba Sapim – cca 400 Kč), zapletení v servisu (400 – 500?). Použitím starého ráfku už moc neušetříš a bůhví v jakém je stavu. Čili – kup i nový ráfek.

                      1 0
                      • ales-r2  

                        Děkuji za konstruktivní radu a odpověď, tohle jsem chtěl slyšet.

                        0 0
                        • Slavik  

                          Tohle radil už Tomcat zde ve 4. příspěvku, ale on to někdo nechtěl slyšet…

                          1 0
                      • gersa  

                        Takže když koupí celé zadní kolo, tak to bude za stejný peníz a bez shánění dílů a někoho, kdo to zaplete

                        Mohla by to být alternativa

                        2 0
      • ales-r2  

        Ano, je tam rychloupínák, ráfek, dráty, vše původní a bez poškození.

        0 0

Nová reakce na zakládající

Pro zobrazení diskuse se prosím přihlaste nebo zaregistrujte.